Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleosok: hogy alakul a heti...

Paleosok: hogy alakul a heti tojásfogyasztásotok?

Figyelt kérdés
Mert nekem nagyon "megugrott": heti 5-7 db kb. Paleo előtt alig ettem, a koleszterinem mégis határon volt :( A cukrom miatt kezdtem paleozni kb egy éve, az csodálatosan rendbejött, a kolesz. viszont csak minimálisan csökkent, és nem tudom, nem a tojás tartja-e fent. Húst ritkán eszem, és hát valamitől jól kell lakni :) Mi a véleményetek a sok tojásevésről? Egyáltalán: jelent valamit jkoleszterin szempontjából? Mert hogy a paleo azért elég tojásos műfaj...

2014. jan. 25. 17:38
 1/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Heti 20-25 tojás. A koleszterin szintet nem emeli meg egyébként. Örülj neki, ha sok van. Nem felel a koleszterinszint a szív és érrendszeri betegségekért, csak a tisztánlátás végett mondom.
2014. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok teljesen paleós, nem lazulós napjaimon közel állok hozzá. Nekem is megugrott picit, de sajna nem jutok akármennyi jóféle házi tojáshoz, így be kell érnem napi 3-4 darabbal. Fura, hogy azt írod, valamivel jól kell lakni. Még az én napi 4 tojásom is vajmi keveset jelent a jóllakásban, oly kevés kalória van benne... Én olajos magokkal lakom jól, zsírban sült zöldségekkel... Persze tojással is, de az önmagában semmi se lenne, reggelire talán megtenné szűkösen egy rántotta, olyankor nem vagyok nagyon éhes.


A paleo nem tojásos műfaj, választás kérdése. Nekem sok választásom nincs, szeretem a finom és sokoldalú tojást s nélküle már túl beszűkült lenne a táplálkozásom (ami közel áll a vega paleóhoz). Megoldható lenne, de már nem optimálisan hedonista...


A tojást remek ételnek tartom, szívesen kipróbálnék egy napi 10 tojásos időszakot is. A koleszterin egy szükséges dolog, amit termel a testünk ezerrel, a táplálkozás olyan veszettül nem befolyásolja, mint amennyire hitték régebben, amikor még virágkorát érte a tojáskerülés a koleszterin miatt... Legalábbis ilyesmit olvastam. A testem örül a tojásnak, én pedig neki hiszek. S ha vannak brutálisan sok tojást evő emberek probléma nélkül, ez a napi pár tojás nem hiszem, hogy bármi gondot okozna nekem, aki igyekszem egészségesen táplálkozni. A génjeim is jók, a testem jelzései is... Lehet, hogy más típusú embereknek jobban kell figyelniük, ehhez nem értek.

2014. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A koleszterinszint nem szokott csak úgy csökkenni, emelkedni. Mert az olyan, hogy van és kész.


Én sajna fehérjét eszem csak sokat, mert mostanában tolok edzés utáni tojásfehérjepor turmixot.


De a sárgája lenne a kedvencem, az az egyik legfinomabb étel, és abban van a vitamin és az élvezet! Egészségedre!

2014. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Milyen sárgája? Az egészséges táplálkozásban évente maximum fél tojás FEHÉRJÉJE a megengedett. Rossz, csúnya koleszterin, lerakódik az érfalaimban és PLAKKOKAT képez :DDD Minden zsír lerakódik a szervezetben és csak a mágneses rezonancia implantátum képes felszedni, amihez akciós áron most CSAK 470.000.- HUF-ért hozzájutok. Rohanok is venni, mert ma már vagy 15 deka tepertő lecsúszott 4 tojással.
2014. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vigyázz magadra Miközöd, remélem sikerült venned akciós 470 000 forintos mágneses rezonancia implantátumot, mert ami tepertőt és tojást összeettél attól bármikor meghalhatsz :(
2014. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne együnk tojásfehérjét? Mekkora hülyeség. :) Nem ezen fog állni vagy bukni a dolog...


Töpörtyű tojással.. hm, így még nem ettem a kettőt együtt, jó ötletet adtál SemmiKözödHozzá. :-)

2014. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tojásból csak a légkamra ehető diéta alatt


[link]

2014. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Légkamra. XD Én sosem gondoltam ilyen tudományos módon egy tojásra... jajj..:D:D:D

Vicces volt ,köszi.

Szerintem semmi baj nincs a tojássárgájával meg a zsinórjaival, hártyájaival és zacskójaival..

2014. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nyilván mi is tisztában vagyunk, de viccek nélkül az élet már.. vicces se lenne.
2014. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A légkamra nem okoz meglepetést, de ezek a jézsinórok és a latebra... Hoppá :) Bár az anatómia mindig ilyen, rengeteg kis bizbasz van benne, saját névvel.
2014. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!