Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Akik FOGYTATOK/FOGYÓZTOK a...

Akik FOGYTATOK/FOGYÓZTOK a paleo diétával! Ti számoljátok a napi mennyiséget, kalóriabevitelt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sok jót olvastam a paleo étrend egészségre gyakorolt jótékony hatásáról. Én is főleg az egészségi problémáim miatt (PCO, depresszió) szeretném kipróbálni, hátha nekem is segítene. Azonban még 5-6 kilót szeretnék fogyni, és aggaszt, hogy mennyire lehetséges a fogyás ez mellett az étrend mellett? Zöldség, gyümölcs oké, kókuszzsírt használok most már általában, húsok közül nem szeretem a zsírosakat, szalonnát, kolbászt félévente ha 1-2-szer megkívánom mértékkel. Azonban ennek a diétának a másik alapja a tojás, amiben sok zsír van, félek hogy hízlalna? Nem tartom egészségtelennek a tojást, csak a fogyás szempontjából aggaszt! Illetve nagyon szeretem az olajos magvakat, kókuszreszeléket de azok is rengeteg kalóriát tartalmaznak, viszont nem tudnék teljesen egyoldalúan (hús+zöldség) táplálkozni sokáig. Ezért a tojást meg az olajos magvakat nem tudnám elhagyni. Ti hogy tudtatok fogyni ezzel a diétával? Mennyire szigorúan tartottátok? Kell kalóriát/mennyiséget számolni, vagy elég ha az előírt ételekből normál mennyiséget esztek amikor éhesek vagytok? Nagyon köszi előre is a hsaznos válaszokat!
2014. ápr. 13. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lenne sok zsír a tojásban.


Nem értem miért lenne alapja a tojás a paleo diétának, amikor sok ember (paleósok is) sajnos érzékenyek a rossz tartási körülmények között élő tyúkok tojására, ergó nem is nagyon eszik vagy csak keveset.


Van aki számol kalóriákat paleo étkezés mellett is, van aki nem. Van aki számolás nélkül is fogy, van aki kalóriadeficitet is tart tudatosan, és így ér el fogyást.


Azt sem értem, miért lenne probléma az, ha tojással és kókuszreszelékkel együtt viszed be a napi kalóriádat. Nyilván ez jobb, mintha keményítővel tennéd.


Alacsony inzulinszint mellett (szénhidrátszegény táplálkozással) még mindig könnyebb fogyni és gyógyulni, mint gyorsan felszívódó szénhidrátok fogyasztásával :)

2014. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Julie S ***** válasza:
90%

Nem akarom ismetelni a fentebb irtakat, ezert csak a sajat tapasztalatomat irom le. :)

En az egeszsegem helyreallitasaert kezdtem 2009 vegen a paleot. Nem szamoltam semmit, ettem, ami jol esett es fel ev alatt 78-rol 58 kilora fogytam (173 cm vagyok). Most mar csak 56 kg vagyok, mert szultem egy babat es szoptatok es ettol meg fogytam egy kicsit, pedig probaltam "zabalni", pluszba rizst enni, de nem esett jol, igy jo nekem ez a suly is. :)


Amugy nagyon valtozo, hogy ki hogyan tud hatekonyan fogyni.

2014. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból számoltam rövid ideig, de az szerintem borzalmas dolog, gyakorlottan is. Mások szerint nem. Csak ketogén napon számolok, ami nincs valami sűrűn...

Tojástól hízni elég nehéz, azt hiszem :) Viszont jó étel, főleg a rendesen tartott házi tyúkoké. Bárcsak többet ehetnék a napi max. 5-nél...

Nálam trükkös a helyzet, mert nem szoktam húst enni és sok szénhidráttal nem fogyok s nem is érzem jól magam (kevés kalóriával biztos fogynék úgy is, de az nálam nem opció, nem fogok éhezni, márpedig kevéssel azt tenném). Ebből jön, hogy jobbára zöldségen, tojáson, olajos magon és növényi zsíron élek. (Néha sajtot is eszem, szinte kizárólag keményet és zsírosat, mert azt szeretem, viszont ebből is picit. Plusz néha mást is eszem, mert nem paleózom, csak a saját étrendemet követem, ami történetesen majdnem paleo, ha fogyni akarok, akkor pedig kísértetiesen közel áll hozzá.)

A zsírdús, szénhidrátszegény táplálkozást elég jónak mondják fogyásra s nekem mindenképpen bevált.

Ha éhes vagyok, eszem. Sok szénhidrát esetén több kalória kell és nem vagyok olyan jóllakott, nagyon sok zsír esetén kevesebb kalória elég és sokkal hosszabban és jobban lakom jól s energiám is több. Ez persze én vagyok, nem mindenki bírja azt, ami nekem jó. A többé-kevésbé szénhidrátdús napjaim (sajna roppant édesszájú vagyok) 50-60% zsírt tartalmaznak, de 80 fölé is tudok menni. Csak azért nem jó nekem a ketogén diéta, mert nekem sokkal több zöldség kell. Az édesvágyat remekül kilövi a sok zsír, legalábbis többnyire.

Úgyhogy én napi 130-160g zsírral, 80g alatti szénhidráttal és kb. 2000-2200 kalóriával tudtam fogyni 12 kilót, ami a feleslegem kb. fele volt.

Hallomások alapján vannak nálam sokkal könnyebben és sokkal nehezebben fogyó emberek is.

S ha nem is az a tipikus a fogyókúrázók között, elég sokan fogynak sok zsírral. Ez igazából nem is meglepő, de a test működésébe laikusként most nem megyek bele.

2014. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az még kimaradt, hogy lassan fogytam. De a körülményeimet figyelembe véve ez se rossz, önsanyargatás pedig nyomokban se volt benne.

De ugye nekem a sima paleo nem okozott fogyást, mert túl sok volt benne a szénhidrát. Más megúszhatja hússal az ebédet, én szinte mindig zöldségételt eszem, sok opcióm nincs.

2014. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!

Örömmel olvastam, hogy a tojás nem hízlal, és hogy az inkább zsírdús, de szénhidrátszegény étkezés sokaknak bevált. Tudom, hogy mindenki szervezete másképp reagál mindenre, akkor majd kikísérletezem, hogy nekem mennyi az annyi :) Persze fontos a mértékletesség, gyümölcsből se jó a túl sok meg a zsírfogyasztás is egyénfüggő, de én is úgy gondoltam, hogy inkább a cukor- és gluténmentes étkezés az alacsony inzulinszinttel ami lényeges és egészsges (és remélem segít a betegségeim leküzdésében), úgyhogy inkábblassabban fogyjak ilyen étrenddel, mint kalóriában kevesebb, de egészségtelen kajákkal.

2014. ápr. 13. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 11:57

Nem semmi, fél év alatt 20 kiló, irigyellek. Én 4 hónapja betartok mindent, sőt, még kalóriát is, 2 hónapot még ketigéneztem is, de azt nem nagyon bírtam, és csak 7 kiló... Pedig még van bőven, 10 legalább, mégis olyan lassan megy, hogy már beleőrülök:(

2014. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Részvétem, utolsó... Én is ilyen tempóban fogytam, de hát nyár volt, bulik, kilengések :) Élvezetes volt és egész kalóriadús, ha igyekeztem is magamhoz képest szolidan enni.

A ketogénről mindig az volt a megrögzött véleményem, hogy nekem fantasztikusan hatna, kár, hogy nem bírom a zöldséglimitet.

2014. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nem kell folyamatosan számolni csak 1x az elején.

amikor összeállítom a diétát,megállapítom az arányokat a megfelelő kalória deficitet és ennyi.

utána minden nap ugyanazt eszem nagyjából ugyanakkor.

most 6 hét alatt le is pattant 5.5 kiló,úgyhogy egész jól eltaláltam.

a szigor meg nézőpont kérdése.

engem megnyugtat az állandóság és a rendszeresség.

2014. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én számolom a kalóriabevitelt, de csak a kalóriabevitelt, a szénhidrát-, fehérje-, és zsírarányra már nem ügyelek. A kalóriadeficitem nem túl szigorú, olyan -400, -500 kcal/nap. Ezzel a módszerrel + napi 1 óra sétával december vége óta -12 kg ment le, még hátra van ugyanennyi, remélem nyárra meglesz.

Neked sok sikert kívánok! Szerintem kalóriaszámolás nélkül is le lehet fogyni, ha az ember visszaszorítja a szénhidrátok fogyasztását, de ez nálam nem volt opció, ugyanis imádom a gyümölcsöket, és akár napi 4-5 db almát vagy narancsot vagy egyéb gyümölcsöt is képes vagyok megenni.

2014. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a gyümölcsevés nem feltétlenül jelenti azt a fajta szénhidrát terhelést ami a nyugati étrendre és az átlag emberek táplálkozására jellemző.
2014. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!