Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehet tartósan...

Tényleg nem lehet tartósan fogyni, ha az ember 1000 kalória alatti mennyiséget eszik meg egy nap?

Figyelt kérdés

18/f vagyok, néhány hete kezdtem fogyókúrázni. Kezdetben 1600 kalóriában maximalizáltam a napi elfogyasztható energiamennyiséget, de ma pl. csak 847 kcal-t vittem be, s ez nem az első eset. Úgy érzem, hogy ennyi nekem bőven elég, ha többet ennék, rosszul érezném magam (azt érezném, hogy sokat ettem). Vannak persze napok, amikor megeszek 1500-1700 kalóriát, de ez elég ritka.

Szerintetek tényleg meg fog így állni a fogyásom? Sok helyen olvastam, hogy nagyon egészségtelen 1000 kalória alatt lenni.

18/f, 179 cm, 83 kg


2014. jan. 30. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

A legnagyobb butaság 1000kcalt enni és vissza fogod hízni.

Ne a kalóriát - a napi normál étel mennyiségedet - csökkentsd, hanem mindennap sportolj annyit, hogy 500-1000kcal-t elégess!

Ha csak 1000kcalt eszel, lelassul az anyagcseréd és zsírba kezd el tartalékolni a szervezeted. Legrosszabb!

2014. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem éhezés? Szerintem ez még egy kis vékony törékeny lánykának is kevés lenne.

A számok alapján nem úgy tűnik, hogy nagyon sok felesleg lenne rajtad. Ha fogyni szeretnél, inkább egyél normálisan, ami a szervezetednek a minimum kalória igénye és semmiképp sem kevesebb annál, főleg ilyen fiatalon, fejlődő szervezet, még a végén többet ártasz magadnak. Inkább mozogj, sportolj, hogy formálódjon a tested.

2014. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MrPifta ***** válasza:
76%
8000-szer leírtuk már: fogyni akkor fogysz, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, hízni pedig fordítva. Ha 2 kalóriát viszel be egy nap, de 1-et égetsz el, akkor is hízol.
2014. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
17%
lqrihw.ew .nhka foiu-ljfsadoáfasopobaj dnaáol lksLK-NADSLK-NNOKLKN-SDALKAND- SLKJ LKJBÁOUÉAÖÉPUAIAWO IHÉA EOIHKÉA ORÁA ORJWÁBO IHA OIHA IHSAA OI AA OÁÁAA OLÁ - RWAŐOTW O.LUDÁ OIHWÁO IU IUUÉ -IGWTE9O .9ÁI8
2014. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

180 centis, 80 kilós 18 éves fiúként alig 850 kalóriát viszel be? Oké, hogy fogyni akarsz, de ez még egy százötven centis, negyvenkilós leánykának se lenne elég.

És lehet, hogy úgy érzed, hogy elég egy madárnagyságnyi anyag, de hosszútávon nem kifizetődő. Egy lánynál is alap szerintem, hogy fitt, formás legyen, de egy fiúnak meg pláne fontos, hogy izmos legyen, ne egy aszott kis múmia. Ezt pedig csak normális étkezéssel fogod elérni, hússal, zöldséggel, lassan felszívódó, kis mennyiségű szénhidráttal és mozgással.

Mert ha éhezteted magad, akkor lefogysz és a) nem lesz jó tested, b) amint visszaállsz a normális kalóriamennyiségre, elkezdesz hízni. Valamint sanszos, hogy Rád fognak törni a zabálási rohamok.

2014. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

1000 kcal alatti bevitellel csak azt fogod elérni, hogy szépen leépülnek az izmaid, és a fogyás után nem lesz semmilyen alakod se... Ha én lányként hasonló parqaméterekkel 1800 kcal-lal és mozgással heti 1 kilót fogyok, akkor neked legalább a dupláját kéne enned!


Amúgy nem értem, hogy egyáltalán mért fogyózol, fiú lévén teljesen reális neked az a 83 kg! Inkább gyúrj egy kicsit, attól leszel igazán sármos, nem a fogyástól...

2014. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, a térfogata miatt érzed elégnek. Pár éve, amikor sikerült egy nagyon jó salátát összehoznunk, azt ettem reggelire, ebédre, vacsira; másnap hajnalban arra ébredtem, hogy nagyon fáj a hasam, ugyanis eléggé éhes voltam. A saláta térfogata becsapta a testem, azt hitte elég, de egyáltalán nem volt az.
2014. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly ilyenkor kezdtem el fogyókúrázni - éhezni (napi 500 kcal) - 165 cm / 90 kg (lány) voltam, lement 16 kg 5 hét alatt - ebből visszajött májusig 3 kiló, majd júliusban megint elkezdtem éhezni, ez tartott 6 hétig, ismét 15 kilóval könnyebb lettem. Azóta visszajött két kiló és így vagyok most 61:) - normál étrendet követek, nem zabálok két pofára, és zöldség, hús, gyümölcs, ha kenyér akkor teljeskiőrlésű - ritkán - , tojásnak csak a fehérjét eszem meg, zsírszegény - 0,1% tej - cukor helyett édesítő, olajat is kerülöm - teflonos serpenyő, de ha nagyon muszáj akkor olívaolaj, rántott dolgokat nem eszek, és számolom nagyjából mennyi kalóriát vittem be. Egyébként sokkal jobban érzem magam, mint akkor amikor nem figyeltem arra, hogy mit eszek- és itt nem a gyorsétteremre gondolok, mert a házikoszt is lehet annyira megterhelő- rizs, tészta, krumplifőzelék stbstb plusz a zsíros feltét - jó magyaros családból származok a főzést tekintve :D és nem volt erősségem mértéket tartani.
2014. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!