Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tartható a paleó diéta életmód...

Tartható a paleó diéta életmódszerűen, hosszútávon?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményére lennék elsősorban kiváncsi akiknek van hosszabb távú (legalább 3-4 hét) tapasztalatuk a paleóval kapcsolatban, mennyire tarthtató be ez az étrend? Anyagilag gondolom meg lehet oldani, nem ez a része érdekel igazán. Nekem a legjobban a tejtermékek, túró, joghurt, sajt hiányoznának. Meg lehet szokni hosszútávon ezek nélkül? Meg, hogy nem lehet leugrani egy kis felvágottért meg kenyérért, tehát előre kell "gondolkodni", hogy legyen otthon "ehető" étel. Tapasztalatokra, gyakorlati tanácsokra lennék kiváncsi, hogy tudjátok ezt megoldani? De az ember egészsége szempontjából megéri megtenni ezeket az "erőfeszítéseket", ugye? :)
2014. ápr. 17. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg pont hogy anyagilag nehéz tartani. Ha hozzászoksz, hogy csak ezeket eszed, akkor egy idő után már nem is fog annyira hiányozni a többi kaja. A pénz része sokkal bajosabb. A laktató szemét kaják a legolcsóbbak mindig, a zöldségek, hús, hal pedig mindenütt drága, ráadásul romlandóbb is. Átlag magyar fizetésből, amiből naponta 3-400Ft, vagy még kevesebb jut kajára, lehetetlen vállalkozás, még úgy is, ha esetleg az embernek van otthon kiskertben termesztett növénye.
2014. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Volt főnököm gyilkos, 2 embert a halálba küldő munkatempót diktált a beosztottainak, meg magának is nem volt megállás, éjjel-nappal túlóra(kifizetve persze nuku, semmi, 1 db se), az egyik kollégám rákos lett, abba halt bele, a másik öngyilkos lett. Szabályos diktatúra volt az adott cégnél(köszönhetően annak, hogy a csúcsfőnöknek nem volt igazi főnöke, aki volt, az úgy évente 1x nézett a körmére), egy ilyen körömrenézéskor borult ki a rizsa).Ebbe a gyilkos tempódiktálásban rákot kapott, akkor ment el nyugdíjba. Magyar viszonylatban iszonyat, brutálisan magas nyugdíja van(800.000 felett pár ezerrel), de ez még külföldi viszonylatban is sok, de a rák miatt - úgy néz ki, túlélte- most vagyonokat költ kajára.

Mindenből paleósat vesz, amiben nem cukor van, hanem eritrit, meg ilyen egészséges édesítők, amik egytől egyig méregdrágák.


Amúgy szerintem meg lehet szokni, mindent meg lehet szokni ami ilyen jellegű, a kérdés, hogy bírod-e pénztárcával, vagy arra keresel, hogy naponta eritritet, mandulalisztet, stb. tudjál a teádba, süteményedbe tenni + akkor onnantól kezdve, ha életmódot váltasz, nyilván tilos lesz, tiltólistára kerül a bolti kenyér is, mert mandulalisztból meg más lisztekből sültet ehetsz csak, ha követed a diétát...

2014. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Tavaly augusztus óta kajálok így. Én pl előtte is csak max sajtot ettem, mert utálom a tejtermékeket és süteményeket édességeket is szinte csak ünnepeken ettem, nem vagyok oda értük. A hüvelyeseket, borsó meg bab ezeket sem ettem meg, nem szeretem. Nekem egy pillanat műve volt átállni. Sokat nem kellett változtassak :D Tényleg. Soha nem is voltam elhízva. A teljes kiőrléső kenyeret viszont megtartottam, mert szeretem.


Egyébként nem mindenkinek ajánlott a Paleó. A nullás vércsoportú emberekhez áll a legközelebb nekik a legkönnyebb átállni, én pl az vagyok. Egy AB-s vércsoportúnak azt tudom hogy nem ajánlott, ha szenvedsz az átállással akkor nem neked való.


Pár dolgot még változtattam. Vettem egy víztisztítót, és csak patika meg himalája sót használok, de van még nagyon erős multivitaminom is, amiből hébe-hóba bekapok egy csomaggal :) a rámát meg az étolajokat azt teljesen elhagytam. Átálltam a disznózsírra, de nem a teszkóba kapható hidegen sajtoltra hanem a valódi szalonnából kisütött barna zsirra aminek nem fehér a színe. Azóta elmúlt a váll kattogásom és normálisan tudok edzeni.


Általában ezek szinte mindig vannak itthon, csirkehús, tojás, disznózsír, házi szalámi,hagyma, fokhagyma, brokkoli, spenót (imádom) cékla,saláta, torma, gomba, oliva olaj, dió, tökmag, sárgarépa, zöldség. Mindig ezekből kajálok. Ezek egyszerűen olyan dolgok hogy akármennyit eszek belőle akkor sem hízok. napi 3-4 kávé az lemegy pluszba és mindent jól megsózok a vérnyomásom 120-130/80 körül mozog.

Összefoglalva, nekem nagyon bejött viszont egyáltalán nem biztos hogy neked is jó lesz.


Viszont nem egészen értem az előttem szólót hogy miért is kell ehhez sok pénz a paleóhoz. Egyszerű kaják kellek semmi több, ezek mind laktató kaják amitől egész nap mész mint a gőzgép :)

2014. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Mi közöd Tőle ***** válasza:
48%
Perszehogy. Én több, mint egy éve tartom. Kicsit előre kell gondolkodni, de igazából már kialakult rá a rutin, így csak azt kell követni, hogy hol és hogy szerzem be a kaját. Néha, ha úgy jön ki a lépés, egy egy étkezésnél felhagyok vele, nem szent írás ez az egész. Természetesen minden szempontból megéri átállni.
2014. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Julie S ***** válasza:
100%

2009 vege ota paleozok. Minden csak szokas kerdese. Egy ido utan ez is "berogzul", hogy mit honnan szerzel be, melyik boltban milyen utvonalat jarsz be bevasarlaskor. Az otthoni dolgok is, hogy ha gyorsan kell enni valamit, akkor mihez nyulsz, mit keszitesz. En most fel eve babat szoptatok (kicsit felborultak az addigi szokasaim) es a sajtot is szamuztem vegleg az etkezesembol, a tojast meg kenytelen vagyok mellozni meg mindig, mert a babamnak kellemetlen szeleket okoz. Ezt is meg lehet szokni, pedig szeretem a tojast es ugye eleg alap dolog a paleoban. :)


Nekem nagyon megeri a paleo, mert ettol javult az eletminosegem.

2014. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Akkor húzósabb anyagilag, ha sütni is szeretnél. Ugye a húsok, zöldségek még nem jelentenek plusz kiadást, de ha pl kenyeret akarsz sütni vagy sütit, akkor ahhoz azért már kellenek speciális hozzávalók.

Amik nem éppen a legolcsóbbak..

De ha van rá kereted, kedved, és kitartásod, akkor hajrá :)

2014. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Végre sokan megemlítik, hogy ez az étrend drága mulatság! Eddig amiket olvastam a neten és még ha jól emléxem Szendi is azt írja, hogy ha valaki az anyagiakra hivatkozik, az csak kifogás, és hogy dehogy drágább, mint a zsömle-rizs-krumpli alapú kajálás... Á, dehogy ... :)

Francokat nem!

2014. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

#7 te egyébként konkrétan próbáltad már.? Mert ha igen, akkor csodálkozom azon amit írtál. Nekem teljesen más a személyes tapasztalatom. Fél kiló spenót 170 forint 4 tükör tojás zsírban sóval 130 forint ez 300 forint idáig. Én személy szerint ettől nagyon jól tudok lakni.


Fél kiló felső csirkecomb itt nálunk 325 forint. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nem okoz gondot napi 1000 forint kifizetése kajára. Nem iszom, nem dohányzom. Aki nem tud ennyit sem szánni kajára, az tényleg felejtse el a paleót. Egyen zsömlét kiflivel.

2014. ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én bő egy éve váltottam életmódot. Nem mondom, hogy nincsenek kilengések (ráadásul nálam pl. a rizs egész más kategória, mint a glutén - az utóbbit nagy ívben kerülöm, az előbbit pedig inkább csak a fogyás idejére minimalizálom), de az nem jelentős.

Hozzám passzol, de azért a paleo elég tág fogalom, az passzol hozzám, amit én csinálok :) Húst pl. nem tudnék enni havi 1-nél többször, de azt a paleo nem is írja elő :) A sok szénhidrát se nekem való, mondjuk paleóban nem nehéz megoldani a keveset (azért nekem kellett némi odafigyelés), főleg annak, aki nem bír sok gyümölcsöt enni és ösztönösen nem akar erősen megcukrozni minden édességet.


Tejtermék nélkül könnyű nekem, leszámítva, hogy eszem kemény sajtot. Túl kényelmes és a párom folyton veszi, macerás lenne kikerülni, de én nem igazán igénylem, inkább csak apró hedonista elem az életemben, akárcsak a hús. Biztos vagyok benne, hogy semmi nem történne, ha elhagynám őket. Bezzeg tojás nélkül pár nap is kihívás... Túl kevés ételcsoportom maradt ahhoz, hogy azokból még kihúzzak valamit.


Én itthon vagyok, így nekem könnyebb megoldani a táplálkozást, de való igaz, ha éhes vagyok, készítek valamit - kivéve, ha van itthon paleós kenyérféle, de egy év után már kissé meguntam (pedig mindig másmilyenek). Nekem muszáj volt rájuk alapoznom a jóllakáshoz, szerencsére most már elég gyakorlott vagyok ahhoz, hogy nélkülük is menjen a dolog. Plusz a sütiket nem untam meg :D Rengeteg sütit sütök, mivel sok kókusztejet készítek és a maradványból remek süti lesz :) Igaz, többnyire a párom eszi fel, képes azt ebédelni, 1200 kalóriában... Na, olyankor keveset vacsorázik.

Havonta fejenként ezer forintból jövünk ki, mint az életmódváltás előtt. Igaz, a párom erősen alapoz rizsre, ami olcsó, viszont ha telenyomja minőségi kakaóval, mazsolával, mézzel/xilittel, banánnal, az már azért változtat a leányzó fekvésén, zöldséget, gyümölcsöt sokat eszik, a zsiradék neki is ugyanaz, mint nekem, tejterméket ő is csak sajtot eszik, a glutént ő is kerüli, az olajos magvakat ő is szereti...

2014. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ami a kenyeret illeti, azt sem tartom drágának, ha az ember vigyáz az összetevőkre (de azért azzal akar jóllakni, mert valamivel kell). Egyszer kiszámoltam, a legolcsóbb, de már ehető kenyerem olyan árban van, mint az akciós tescós buci (a legolcsóbb bolti kenyérrel nem tudok versengeni, tény :D), viszont az én kenyerem sokkal laktatóbb. Ami azért nem mindegy. Az egészség főleg nem mindegy, s nem hat meg, hogy egyetlen apró elem megdrágul, s az eredő ételköltség észrevehetetlen mértékben megváltozik. Nem a liszt ára határozza meg az emberek havi ételköltségét normál esetben. Nézzétek meg, miket vesznek az emberek a boltban. Nem azt látom, hogy nagyon szegények és tudatosan olcsó, de még viszonylag értelmes ételekre koncentrálnának. Úgyhogy a legszegényebb réteg kivételével nem látom a paleózás anyagi akadályát, s a legszegényebbek is elhagyhatnák a glutént probléma nélkül, ha van idejük főzni (ha nincs, akkor nagy bajok lehettek eddig is).
2014. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!