Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szerintetek én sokat eszek...

Sága kérdése:

Szerintetek én sokat eszek paleo diétán belül?

Figyelt kérdés

Reggeli:

-kevés (5-10 cm-es darab)kolbász,kevés (pl császár szalonnából 3-4 kocka) szalonna,2-3 szem tepertő,1 sárgarépa,1 paprika,1 paradicsom vagy újhagyma,

vagy

-tojásrántotta,kolbásszal szalonnával

vagy

-halkonzerv zoldségekkel,gyümölccsel

+kávé,4szem mandula,4 szem dió,aszalt gyümölcs (datolya,füge vagy szilva)pár db és kevés kókuszbelső

Ebéd:

-főtt kaja pl tojásoslecsó,pörkölt,székelykáposzta (liszt nélkül),4szem mandula,4 szem dió,aszalt gyümölcs (datolya,füge vagy szilva)pár db és kevés kókusz

Vacsora:

-kevés (5-10 cm-es darab)kolbász,kevés (pl császár szalonnából 3-4 kocka) szalonna,2-3 szem tepertő,1 sárgarépa,1 paprika,1 paradicsom vagy újhagyma,

vagy

-tojásrántotta,kolbásszal szalonnával

vagy

-halkonzerv zoldségekkel,gyümölccsel

+kávé,4szem mandula,4 szem dió,aszalt gyümölcs (datolya,füge vagy szilva)pár db és kevés kókuszbelső

Ezek a mennyiségek,vagy a /nap mennyiség sok?



2014. ápr. 25. 22:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja 188 cm magas és 89 kg vagyok,és nem puhos.
2014. ápr. 25. 22:10
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
ha már diétában nyomod a paleot,akkor egy össz kalória értéket,makrókat írhattál volna.
2014. ápr. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nagyontamas ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a célod.

Ha csak egészségesen akarsz élni, ez teljesen OK.

Még a testsúlyod is csökkenhet lassan egy kicsit.

Ha szeretnél kicsit gyorsabban fogyni, az aszalt gyümölcsöket lehet, hogy el kéne hagynod. Ami a kalória számolgatást illeti, teljesen felesleges, mert abszolút nem mindegy, hogy miben viszed be a kalóriát. Ebből a szempontból a FRUKTÓZ a legveszélyesebb!

2014. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de olyan válaszokra is kíváncsi lennék,hogy pl szintén paleózó emberek mit és kb mennyit ettek ma vagy tegnap és ők mekkora darabok.
2014. ápr. 26. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__paleo-dieta__55865..

enyém a 16.12es.

183/88 kilóról indítottam a diétát,most vagyok 82,kicsit megrekedt itt két hete,de szokott ilyet,aztán megindul majd.

ahogy számoltam olyan 77-78 kilónál leszek 9-10%os testzsíron.

2014. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik soknak, bár nem írtad, mennyi a főtt étel és nem tudom kiszámolni a többiek kalóriatartalmát sem. Bár ez nem is fontos, hisz ha kapok egy számot, akkor se tudhatom, Neked mennyire van szükséged.

Én valamivel 2000 kalória fölött ehetek naponta (nem szoktam számolni, de egyrészt elég könnyen meg tudom becsülni, másrészt párszor kíváncsiságból számoltam és elég egyenletes az étkezésem). Fogyni is ennyivel fogytam, legalábbis félútig...

Többnyire napi 10-15 deka olajos mag és magliszt, 4-5 tojás, több-kevesebb zöldség (többnyire valahol 30 deka és másfél kiló között? erre sosem figyelek, legfeljebb a szénhidráttartalmára ketogén napon), 3-5 deka pálma- vagy kókuszzsír, kevés gyümölcs (tipikusan 10-15 dkg) a napi ételmennyiségem, néha vannak erősen aszalt gyümölcsös napjaim (pl. 10 deka datolya), de a fenti a tipikus. Nem tudom, ez segít-e.

2014. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lefeledtem a paramétereimet. 163/69, 37N, kb. 80 kilóról indultam. Mozgásmennyiségem nem valami sok, de azért nem ülök egész nap.
2014. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a reggeli rántottád nem 10-15 tojásból van, akkor ez nem tűnik soknak.


Viszont nekem szimpatikus.

2014. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. ápr. 28. 19:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

164cm/49,5kg vagyok


Tegnap ezt ettem:

r: 2 retek, fél sárgarépa, 2 evőkanál nyúlpástétom (kacsazsírral), kókusztejes kv.

e: Fél brokkoli priítva, nagy marék spenót prárolva az egész megszórva egy ekanál priított szezámmal, kb. 8db csirkeszárny, paleo süti (pici mások szelet)

v: Gesztenye muffin (kb. másfél tojás, kb 2,5 ekanál gesztenyeliszt, 1 banán)


Tegnap ezt ettem.


Alapvetően abból kell kiindulni mi a célod.

Ha fogyni szeretnél, de nem fogysz, akkor amit írtál túl sok kalória...a töpörtyű azárt nem kevés kalória. De annál még több az aszalt gyümölcs, én azt mellőzném és csak néha ennék, mert én azt tapasztaltam, hogy "ront az öszhatáson". Pont feleslegesen emeli a vércukrodat és alavetően növeli az éhség érzetet is, főleg hogy szinte mindegyik étkezésednél fogyasztod.


Ha nem akarsz fogyni és ezen kaják mellet jól érzed magad, akkor egyél továbbra is így.


De azért azzal a sok aszalt gyümölccsel vigyázz, az alapvetően sosem jó. Néha néha teljesen okés, de nem minden nap, minden étkezéshez.

2014. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!