Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért nem lakom jól?

Miért nem lakom jól?

Figyelt kérdés
2 hete paleo diétát csinálok. Nem vagyok túlsúlyos, de rossz a gyomrom és ezt javasolták. A gond az, hogy gabonát és tejterméket nem szabad, a gombát és a húst egyáltalán nem szeretem, paleo lisztre meg ilyesmire nem telik, így marad a hal, a tojás, a zöldségek és a gyümölcsök. De én ezekkel nem tudok jóllakni, folyton éhes vagyok. Mit tehetnék?

2014. ápr. 30. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyel hozza megfelelo mennyisegu zsiradekot, az segiteni fog abban, hogy tovabb jollakottnak erezd magad. Lehet ez olivaolaj a salatara, egy mareknyi olajos mag, vagy akar zsirosabb hal is, mint a lazac.
2014. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát sajna nem sokat tudsz. Így, hogy a húst sem szereted... Megértelek egyébként, tényleg drágák a paleos cuccok.

Mi a baj a gyomroddal? Sok a savad?

Orvos mondta? Sokszor azok se tudják, hogy mit beszélnek, csak mondanak valamit, hogy fogja már be a beteg.

Tapasztald ki magadnak, hogy mit bírsz, mitől nem rossz a gyomrod. Csak ezt lehet tenni.. (az én orvosom is ezt tanácsolta, igazából mindenki másképp működik. ami egyiknél jó, másiknál nem.)


Amiket felsoroltál az nagyon egyhangú, és el is hiszem, hogy nem laksz vele jól... így akár még vitaminhiányod is lehet!

2014. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.


Növeld sokkal a zsírbevitelt!!! Ez nagyon fontos!

Meg eleve egyél mindenből többet.

2014. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Zsír, olajos mag.

Te legalább halat eszel, én azt se szoktam. Eleinte nem volt egyszerű, most már azért összeszedtem a megfelelő recepteket, s nem gond jóllaknom s változatosan étkeznem. A pénz nekem is szempont, csak bő egy év után kezdtem magliszteket használni, szerintem csodálatosak, hogy én mennyit kísérleteztem olajos magvakkal... :D Lisztekkel egyszerűbb, de ha az ember árérzékeny, akkor az akkor jó, ha az ember nem magkenyérre alapoz, mint én az elején (mivel mással nem tudtam jóllakni). Bár az a helyzet, hogy a 120 forintos maglisztes pita se tűnik drágának, amibe némi zöldséget helyezve úgy bereggelizek, hogy egyhamar nem éhezem meg (pedig nekem az nem egyszerű. a pita csal, hisz árából látható, hogy nem lehet túl sok. térfogatra amúgy OK, a maglisztek duzzadósak, nagyon poénosak :D)... A normál táplálkozás sem olcsó, hiába olcsó a liszt és a rizs. Ha az határozná meg az ételköltségeket, akkor párezerből meg lehetne lenni havonta.

Tojással bizonyosan jól lehet lakni, csak sok kell belőle, ami nekem többnyire nem megy, mert háztól veszek tojást és a 3 ismert helyen együtt nem tojnak annyit a tyúkok, amennyit felennék :D

Zöldséggel nekem is nehéz jóllaknom, de azért rengeteget tud segíteni egy mondjuk 800 kalóriás kis sült zöldség (nálam ez, azt hiszem, fél kiló sült répa. nem sajnálom a zsírt, kell bele), megeszel mellé pár tojást, nem hiszem, hogy ne hatna.

Ha minden kötél szakad, lehet nassolni olajos magvakat és aszalt gyümölcsöt, illetve ez tipikus túraétel is, én pedig mindig viszek egy dobozban ilyesmit, ha elutazom :)

2014. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha reggelire jó kis bacon szalonnás rántottát eszel sok-sok zöldséggel, garantáltan nem fogsz éhséget érezni. Egy csomó zöldség is jól eltelít (pl. karfiol, broccoli, káposzták), a halat is el lehet készíteni számtalan módon. És persze a zsiradékbevitel, amit itt többen ajánlottak. Bőven locsold a salátáidat olivaolajjal.
2014. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Fordulj orvoshoz, mert a "rossz gyomor" betegségre utal. Orvos meg SOHA nem fog paleolitot javasolni.

Ráadásul ha nem vagy liszt- és tejcukor vagy tejfehérje-érzékeny, akkor a paleolittól nem leszel jobban.

2014. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A paleo egyik mellékhatása, hogy a rossz gyomorot megjavítja.


Ezt az tudja, aki kipróbálta.


Az orvosok egyik nagy tulajdonásga, hogy k..ára nem oldják meg a rossz gyomrot...megdobnak egy tabival, amits zedsz, majd a következőt...stb stb. aztán boldogulj vele.


A paleotól ezek automatkusan elmúlnak.

2014. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes... Nekem orvos ajánlotta és azóta sokkal jobb az általános közérzetem.
2014. máj. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
De biztos hogy nem szereted a húst? Én ezt nem tudom elképzelni sem. Olyan sokféle hús van, jó a sertés, csirke már uncsi, akkor ott van a kacsa, liba, nyúl. Végül is megértem hogy a bolti húst nem szereted, azért én sem vagyok oda, háztól próbálj meg venni. Ha adnak el. Mi tartunk állatokat, én csak ezt a húst eszem meg, a boltinak a szagát sem bírom.
2014. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
9-es vagyok megint, a hal nálam olyan mint a zöldség, kell hozzá egy kis sült oldalas, különben nem lehet jóllakni vele. :D
2014. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!