Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Nagyon meghíztam! (lány és...

Nagyon meghíztam! (lány és 120 kg). A paleo életformát tartom szimpatikusnak, ettől várok fogyást (is). Belevághatok egyből vagy alkalmazzak valamiféle áttérést a szénhidrátdús étrendből? Nem leszek rosszul?

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 11:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul nem leszel (hacsak nem vagy cukorbeteg), csak éhes, gyenge meg ideges. Esetleg fejfájás.


(Készséggel elhiszem, hogy a régi paleósok ezeket nem érzik, de egy hirtelen szénhidrátmegvonás simán okoz ilyet.)


Amúgy én a helyedben elmennék dokihoz. Mitől lettél 120 kg és mennyi idő alatt? Nem hiszem el, hogy csak a kajától...

2014. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó a vérképem, nem vagyok cukorbeteg, egyetlen nőgyógyászati gondom van, de 3 orvos szerint is az megszűnik, ha leadok minimum 20 kg-ot. Sosem voltam vékony! Súlyt löktem kisiskolás korom óta, mellette ettem is mindig sokat, 80 kg alatt nagyon régen voltam, azon tartottam magam. Aztán abbahagytam, egyetem, éjszakai evés, szénhidrátfüggés, csokifüggés, 120 kg. Ez van. Ja, azóta lettem laktózérzékeny is, illetve egyre nehezebben reagál a gyomrom a gabonafélékre.
2014. máj. 12. 11:41
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Végtére is a paleo lenne a normál táplálkozás, sok sikert hozzá! :)
2014. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem leszel rosszul attól, ha elhagyod a felesleges szénhidrátokat. Eleinte nehéz lesz, én kb. 2 hétig minden ebéd után megőrültem, hogy egy kis édességet ehessek, de utána elmúlt. Ilyenkor kell találni valamilyen tevékenységet, ami elvonja a figyelmedet. Nekem kb. 1 hónap kellett teljes átállásra, igaz, én nem élek szigorú paleo étrend szerint, mert savanyított tejtermékeket ritkán ugyan, de eszem, elsősorban túrót és joghurtot. Ehhez az időhöz kell önfegyelem, de ha átvészeled, után simán fog menni.
2014. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

IGEN. A paleo nagyon jó lesz neked.

Az elején figyelj arra, hogy ok hogy kevés CH-t eszel, de EGYÉL annyit amennyi jólesik paleon belül. Akár sokat is...


Biztos fura lesz egy kicsit az elején, de 1-2 hát és szuper lesz, meglátod...érezni fogod. A kilók meg majd olvadnak le rólad :-D

2014. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod (vagy Te sem), hogy ideges leszel-e a váltástól. Én simán belevágtam (nem paleózom 100%-osan, de elég kicsi szokott lenni az eltérés), s nem történt kb. semmi. A kezdetben viszont a szénhidrátszegénység közelében se voltam. Rengeteg szénhidrátot be lehet vinni paleóval, én ugyan nem tudok pl. sok gyümölcsöt enni, így többszáz gramm nem volt meg, de 200 azért nem volt kihívás egy éhesebb napon. Ami nekem bőven sok. Rövid idővel később rájöttem, így nem fogok fogyni s próbáltam 80 grammot tartani jobb napjaimon. Fizikailag azzal sem volt gond (az a ketogén diéta 2. napján jött, az nem való nekem), meg is oldható könnyen, csak az én étrendem ennél több szénhidrátot hoz magával naponta, ha nincs extra figyelem. A zöldségek hajlamosak szénhidrátosak lenni, ez van.


Ja és ami a túl alacsony szénhidrátbevitelt illeti. Nem tudom, mások teste hogyan működik, én mindig érzem, ha túl kevés s természetesen korrigálok, nem szeretek rosszul lenni. De ez ritkán fordul elő, a testnek olyan rengeteg szénhidrát még akkor se kell, ha addig ahhoz volt szokva. Legalábbis az én tapasztalatom ez.

2014. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#4: Engem is bizonyára zavart volna az édességmegvonás. De én olyat sosem csináltam. Miért ne ehetnék édességet? :) Csak legyen rendes étel, mint a többi. Korábban szénhidrátosabbak voltak, az igaz, ma már nem annyira.
2014. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:

tegnap 18:27!


Mert valószínűleg addig sem ettél annyit, mint én. Én sajnos stresszevő vagyok, feszült idegállapotban édességgel nyugtattam magam. És mivel nagyon kemény másfél év van a hátam mögött, ennek meg is lett a "hozadéka". Tudva azonban, hogy ennél sokkal keményebb, és hosszabb időszak áll előttem, és nem szeretném magam tönkretenni, ezért váltottam. Megtanultam a stresszt mozgással levezetni, mindig felkészültnek lenni (mindig van egy alma a táskámban, ha mindenáron ennem kell, akkor azt:).

2014. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Ja, és nekem az édességmegvonásra azért volt szükségem, mert nem tudtok mértéket tartani. Olyan vagyok e tekintetben, mint az alkoholisták, bár már sokat fejlődtem.
2014. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez eléggé off lesz, előre megmondom.


Andizsuzsi:

Á, sok édességet vagyok képes enni én is, de az tény, hogy máshogy, nem stresszből (inkább részben megszokásból, részben hedonizmusból) és nem is ereszdelahajam stílusban, a szénhidrát- és zsírdús édességekből képtelen vagyok sokat enni, oly tömények, pár falat egyszerre bőven jó. Nekem ez így logikus is. Viszont az alma nekem gyümölcs, nem édesség. Sehogyse pótolja a cukorféle- (a méz a legjobb :P de a mazsola és a banán is OK) és kakaóvágyat, ami nálam az édességvágy lényege.

Naponta eszem édességet (a párom többször, s ő jobbára mazsolás-mézes-kakaós-banános rizst... mellette én oly szolid vagyok), voltak kemény csokis időszakaim, már az életmódváltásom után (nem sok csoki, de napi többször)... Azt ismerem, hogy a szénhidrát hajlamos szénhidrátot kívánni, ezért is s a fogyásom miatt is jobb, ha szénhidrátszegényen édességezek. Szénhidrátszegény csokiban nem hiszek (paleóban se igen, nekem a csoki mézzel az igazi), szerencsére az egy év után már elég nagy ívben tudom hanyagolni (csak legyen napi sok kávé, édesen és kókusztejjel, egy marék mazsola és olykor süti).

Nem vagyok egyszerű eset. Ketogén napokon (amik ritkán történnek meg, jobbára lazítok a szénhidrátlimiten, de ehhez az édességnek semmi köze, a zöldséget nehéz beszorítani) csak a kókusztejes-eritrites kávé és némi málnás édesség játszik, a mazsola és a süti már nem fér bele, elvenné a "helyet" a zöldségtől, ami pedig alap, ellentétben az édeséggel, ami nélkül elvileg meglennék. Régen még a ketogén napok zsírbevitele teljesen megszüntetette az édességvágyamat, a majdnempaleózásom elején is elég szolid szinten volt, de lassan visszaszivárgott.

Lehet, hogy ki kéne próbálnom a teljes szigort egy ideig? Bajom nem lenne tőle s nálam erős a megszokás ereje...

2014. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!