Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Gondolkodom a paleo életmódon?

Gondolkodom a paleo életmódon?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és arra gondoltam h a suli vége után kipróbálnám a paleot. Bár eléggé bizonytalan vagyok... Olvasgattam már kérdéseket a témakörben de 100%-bn még nem kaptam választ a kérdéseimre. Tisztában vagyok azzal,hogy mit szabad és mit nem enni,de azt nem tudom hogy akkor most kell számolni kalóriákat vagy sem? Mennyire szabad ,,túlzásba vinni" a paleo magkenyereket,süteményeket,édesítőszereket? Lehetséges-e hogy nem fogyás hanem hízás következik be??

Bármilyen fontos információt szívesen fogadok! :)



2014. jún. 1. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy híznál.

A paleo magkenyeret lehetetlen túlenni, annyira szarok. Legalábbis sütöttem már pár félét, vettem boltban is, minden tiszteletem annak, aki hosszútávon meg tudja enni.

Gyakorlatilag a glutén, tej és cukormentes diéta lefedi a paleót (bár nem tudom, hogy a kukorica és rizsliszt hova sorolható), azzal kárt nem tudsz csinálni, de az egészségednek jót tesz. Mellesleg ehhez az életmódhoz nem árt némi főzési tudomány.

Sose számolom a kalóriát, a mennyiséget, de eddig fogytam. Nyilván nem óriási adagokat eszek, de nem nézem, hogy 10 deka hús vagy 15.

Édesítőszerből xilitet használok, az a leginkább az használható cukor helyett, de sokan a stíviát szeretik.

2014. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Számolhatod a kalóriákat, de nem muszály!

Inkább a magokat, magliszteket, gyümölcsöket, aszalt gyümölcsöket nem szabad túlzásba vinni, ha fogyni szeretnél.:)

Amúgy nem hinném hogy híznál, de persze kalóriatöbbletnél nem lenne lehetetlen!

2014. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én volt, hogy híztam paleo mellett, mikor kicsit túlzásba vittem a zsírosabb disznóhúst, kolbászt. De én egy külön faj vagyok, normál étkezés mellett hízok havi 5-7 kilót, kőkemény diéta és sport mellett meg fogyok max havi 1 kilót.

Paleoval szépen szintet tudok tartani, ha nem eszem rendgeteget, figyelek a kalóriára. De szerintem átlag ember fogy paleoval, akkoris ha sokat eszik ezekből.

2014. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Számomra egyértelmű, hogy fogyni és hízni is lehet paleóval, bár ez utóbbi egy normális ember esetében meg van nehezítve a tiltólista miatt, azt hiszem :)

Ami engem illet, a paleo magkenyerek "túlzásba vitele" az egyetlen, amivel van esélyem fogyásra, messze az laktat a legjobban. Az édesítőszereket jelenleg túlzásba viszem, napi több teáskanál cukorféle (sikerült túl keserű kávét vennem legutóbb, plusz érik az eper, ami illik a kókuszkrémbe), ezt szeretném leépíteni, de bajom nemigen lehet tőle.

Én kissé speciálisan paleózom, mert húst szinte sosem eszem, úgyhogy nálam az olajos magok alapok, nélkülük szerintem éhenhalnék, pontosabban nagy ívben eltérnék a paleótól, de az nem lenne nekem jó, mert a nagyon sok keményítő már nem az én világon. Napi tizenpár deka olajos maggal fogytam le a feleslegem felét, most ennek egy kis része magliszt és a direkt zsírbevitelem picit lejjebb ment, úgy tűnik, a fogyás folytatódik :) A szénhidráttal örök harcban állok, szeret az egekben lenni, de amíg csak a zöldség-gyümölcs-olajos mag miatt, addig jó :D

Kalóriát csak kíváncsiságból számolok olykor, hisz ha éhes vagyok, eszem, ha nem, akkor nem... Úgyhogy az nem sokat befolyásol, de néha hasznos :) Fel lehet fedezni a kalóriamennyiségéhez képest szuperlaktató ételeket. Nálam ez elég fontos, a jóllakáshoz nekem kalóriamennyiség kell, de valamelyest ételfüggő, hogy mennyi.


Sokféle paleo van, nagyon változatos makrotápanyag-aránnyal, nem tudom, Te hogyan tervezed csinálni.

2014. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel a paleó alapja zöldség és húsevés, így a maglisztes süteményevés eleve csak mérsékelten 'paleó'.


Bár valakik szerint belefér, és megint mérték kérdése jön elő. Szerintem nem fér bele, max. hetente egyszer ha úgyis van időd sütögetni, annyiból még gond nem lesz.


Hétköznap pedig 'gondolom' az ember úgyis dolgozik és edz, tehát eleve nincs idő ilyeneket sütni, tehát elvileg nem lenne gond az ilyen magliszt evésből, úgy sincs ideje az embernek gyakran sütögetni :)

És akkor gond sincs ebből :)

2014. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt. Én vagyok az, aki simán paleóval (volt kilengés, de többnyire minimális, nem az a "napi 1 deci tej a kávéba" típusú) és 25 kiló felesleggel nem tudott fogyni, amíg viszonylag magasan volt a szénhidrát. 80g alá kellett mennem vele 2000 kalória mellett, akkor már szépen beindult s a feleslegem fele le is ment. Most jön a maglisztes, csökkentett kalóriás korszak, aminek ideje, mert a 2000-2200 kalóriás, "hol figyelek, hol ereszdelahajam van, de tökmindegy, mert stagnálok" időszak már bő féléves :)

De ez ugye mindenkinél más, van, aki sima paleóval és napi több banánnal lefogy. Mondjuk nekem is menne, ha keveset ennék, de akkor kaparnám a falat. Úgyhogy ez semmit nem mond arról, hogy Veled mi lesz a helyzet. Én elég határozottan belevágtam, abban a tudatban, hogy ha más nem is történik, az egészségemnek jót teszek vele. Ugyanis a testem jelzett egy rám annyira sosem jellemző intenzív gluténes korszak után, hogy pár táplálékcsoport nem a kedvére való. A keményítődús ételeket a fogyás miatt építettem le, de jól is esik nekem így.

Úgyhogy ne agyalj sokat, hogy fogyni fogsz-e, próbáld ki és ha tetszik, csináld :) Éhes ne maradj, rosszullétig pedig normális ember nem zabál.. Egyél rendesen :)

2014. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: Egy kis adag magkenyeret lazán megsütök 5 perc alatt, egy egyszerű ebédhez a zöldségpucolás nincs meg annyiból. A főzés időigényes, de túlóra mellett is megcsináltam, akár este 10-kor is.

S ha az ember sok magkenyeret süt mondjuk hétvégén, akkor eheti egy hétig mindennap... :D A jófélék igen finomak jópár nap elteltével is. Amúgy nekem fura, hogy valakinek a liszt jobban ízlik, mint mondjuk a dió és a szezám, de hát nem vagyunk egyformák (a ropogós héj más témakör, azt megértem, hogy tetszetős. még jó, hogy vannak magropogósaim, amik 100%-osan ropognak :D). A normál kenyérért nem voltam annyira oda, bár elég jól megtanultam kenyeret sütni, de a magkenyerek... Azok kellemesek.

Körbejártam már a témát sokszor. Éhenhalok vagy elhagyom a paleót olajos magok nélkül. Amiket nagyon kellemes é

A normál paleósok esetében más lehet a helyzet. De nekem csak így jó.

2014. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!