Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Kávét szeretnék inni? Valami...

Kávét szeretnék inni? Valami ötlet?

Figyelt kérdés

1 hónapja paleozok,azóta nem ittam kávét.Nem voltam soha egy nagy kávé fogyasztó,de néha,ha ittam,akkor sok cukor,sok tejjel verziót szerettem. Nem szeretem a kókuszt,egyszer próbáltam kókusztejjel,de nagyon rosszul voltam utána :)

Kívánom a kávét...tudom,hogy nem tiltja a paleo,de valami finom recept jól jönne :) Segítségeteket köszönöm! :)


2014. jún. 16. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mandulatej és nyírfacukor?
2014. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Julie S ***** válasza:

Edesitesnek mehet bele xilit, eritrit, vagy ha neked belefer, akkor mez. Tej helyett mandulatej, vagy rizstej pl.


En szoktam mezzel es fahejjal is inni. Vagy csak kakaoporral keverve es nem edesitve.

2014. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyírfacukrot használok... megpróbálok cukormentes mandulatejet keresni...még nem találtam :(

Ez milyen lehet? :)

[link]

2014. jún. 16. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát csinálj magadnak cukormentes mandulatejet!!! Egyszerű és finom!
2014. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké...látom van még mit tanulnom! ;) köszönöm! :)
2014. jún. 17. 14:53
 6/9 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Én nem voltam nagy kávés. Paleo óta többet iszom és jobb minőségűeket. A röhej az, hogy manapság nagyon jó ízzel iszom bármilyen ízesítés nélkül is. Pedig szoktam eritritet/xilitet használni édesítésre, de egyszerűen nem kívánom a kávéba. Amit idehaza fel lehet egyszerűen lelni, az a Tchibo Exclusive, vagy a Davidoff kávé. Ezekhez egyébként maximum csak minimális mennyiségű édesítést tudok elképzelni maximum. Ha meg nem jön be a kávé íz, csak a baromi sok édesítés miatt... Akkor ne kávézz.
2014. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

...igen valószínű,hogy a paleo "elveszi" az édes utáni vágyat :) ...csináltam kesutejet,két kiskanál nyírfacukor...és rosszul voltam az édes íztől ....brrr.

Lehet,már csak az emlékek ... ;)

Néha kikapcsolni a gyerek körüli pörgésből,jó volt leülni egy capuccino mellé ...majd találnom kell valami más paleo finomságot,ami ugyanezt a "fél perc szünet" érzést adja...egyre inkább úgy tűnik,hogy nem a kávé lesz :)

2014. jún. 18. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs kedved bíbelődni a magtejekkel, akkor én szívből ajánlom a kókusztejport (DM-ben, bioboltban kapható). Nekem van itthon instant kávé, valamint főzni való is. Úgy szoktam, hogy egy bögrét felöntök forró vízzel, bele az instant (vagy ha főzött a kávé, akkor értelemszerűen a főzött kávét öntöm bele) kávét, 1-2 teáskanál kókusztejport hintek bele, és egy pici steviát. Isteni kávé lesz így belőle, és egyáltalán nem dominál az édes íz, se a stevia mellékíze. Nem hiszem, hogy le kéne mondanod a kávézásról, ennyi kis "szünet" igenis jár, pláne, ha még egészséges összetevőkből készült kávét iszol!!!
2014. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha cappucino-félére vágysz, ajánlom a kókusztejet felgőzölve. Esetleg, ha habot is szeretnél rá, tudsz venni Cocomast a legtöbb bioboltban vagy paleós helyen (ez kókusztejszín)és fel tudod verni habnak, ha előtte hűtőben tároltad. Mi édesítésre mostanság stevia cseppet használunk, bár van, aki annak utóízét érez.
2014. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!