Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » KOsarazom, lány vagyok 17...

KOsarazom, lány vagyok 17 évesés egy hónapig mindennapi kondi mellet szeretnék fehérje port szedni/inni. Jó ötlet?

Figyelt kérdés
KOsarazom és nyáron EB lesz, addígra szeretnék még egy kis izmot magamra szedni, vagy legalább hogy erősebbnek tűnjek(benti poszton vagyok) , szerintetek felesleges 1 hónapig szednem?? Így sem vagyok gyenge, kicsit szeretnék cska erősödni, de természetesen mindennapi kondi és futó program mellett:)

2013. jún. 1. 16:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy 1 hónap alatt 2-3 kg-nál többet nem nyer vele. Ezt hallom akik szedik, de nyugodtan cáfoljon meg valaki, ha ez nem igaz. Nincs tapasztalatom benne. De azt tudom, hogy amit te porban beszedsz az az ételekben is megvan. Vannak ételek amik tartalmaznak fehérjét és lehet, hogy drágább, de jól lakik vele az ember. A kiegészítő meg nem kaja és enni meg ugye kell. Megveszi az ember a fehérje porokat és kajára is költ, ez se olcsó. Inkább olyan ételekre gondolnék amik sok fehérjét tartalmaz amellett szénhidrátokat is. Én ennyit tudok mondani, de ha te hiszel a porokban és égeti a zsebed a pénzed akkor vegyél port.
2013. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Úristen ember (előző válaszoló), nagy bajok vannak. "Amit te porban beszedsz az az ételekben is megvan. Vannak ételek amik tartalmaznak fehérjét" huhúú:DDD


Kérdésre: nehéz ezt így megmondani, hogy megéri-e. Nagyon sok változást nem hoz a fehérjepor se (mivel szimplán fehérje, mintha húst ennél, csak gyorsabban szívódik fel) és 1 hónap alatt nem lehet csodát tenni, főleg lányként. Bár ha eddig nem nagyon kondiztál illetve nem étkeztél fehérjedúsan, akkor esetleg.

Mit takar számodra a kondi? Mert ha rendes súlyzós edzés, akkor azt csak heti 3x kellene. Kondizás, futás, kosáredzés mellett egyébként nem egyszerű bevinni az elegendő kalóriát :)

2013. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Ööö... válogatott sportoló vagy, és nincs egy edző, akitől tanácsot kérj? Vagy csak tévén nézed az EB-t? :P
2013. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

a második válaszolónak: Eddig is kondiztam kisebb súlyokkal, de csak heti 1szer és mellette volt kosár edzésem is minden nap:)

Harmadik válaszoló: 1 hónap pihenőt kaptunk, és abból 2 hétre kapunk olyan edzéstervet amit itthon kell megcsinálni, mert az alapozás csak július melején kezdődik..én addíg gondoltam hogy csinálnék valamit, de mivel az edzőm vidéki, és az edző vidéki és nem tartjuk a kapcsolatot minden nap:)

2013. jún. 2. 20:54
 5/30 anonim ***** válasza:

Mi a gond Emperor? Isten nevét ne vedd a szádra. Talán nincs fehérje az ételekbe? Gondolom azért Úristenezel, mert nem minden terméknek van biológiai értéke. Azt is gondolom jártál már konyhában. Turmixot készítettél már?:) Na, ha például a tej más értkeket tartalmaz mint a kakaópor az összekevere lesz, mi lesz? Kakaó ital? Többet összetételt fog tartalmazni vagyis teljes értékűvé válnak. Ezen Úristeneltél? Vagy azon, hogy például két tojásban csak 10 g fehérje van? Erre azt mondom nem kell agyon nyomni az embert fehérjével, mert a szervezet rászokik és amikor egy testépítő leáll a szedésével akkor szépen igényelni fogja a teste. Az izmok meg csökkeni mint Arnold Swarzinak.

Kérdező, inkább a vitaminokra összpontosíts! A magnézium csodákra képes és mivel te inkább sportolsz mint testet építesz, ezért neked a magnézium többet ér mint a fehérje. Biztos láttad már a magne b6 reklámot. Ásvány vizet is olyat próbálj meg inni amiben több a magnézium tartalma. Meg mondjuk edzés előtt egy kis fehérjét bevinni. Viszont a nagy zsenik már rájöttek, hogy az izom hatékony növelését akkor érik el, ha az izmos sokáig megtartja a formáját edzés után, a fehérje erre nem képes. A szervezetednek nitrogén-oxidot kell felszabadítania és így az erek tágulnak ami jobban felgyorsítja a dolgokat.

2013. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

OO :D hát erre nincs szmájlim, elnézést :D


"Többet összetételt fog tartalmazni vagyis teljes értékűvé válnak."

Ezt dekódold már légyszíves, lehet az én készülékemben van a hiba, de elképzelni sem tudom, mit akarhat ez jelenteni :D A ragzási problémáktól eltekintve sem.


"mert a szervezet rászokik és amikor egy testépítő leáll a szedésével akkor szépen igényelni fogja a teste."

Ezt jelentésileg értem, csak tartalmilag totál wtf :D


"ezért neked a magnézium többet ér mint a fehérje."

Erősen vitatandó állítás.


" edzés előtt egy kis fehérjét bevinni."

Még erősebben. Edzés előtt közvetlenül nem eszünk, alapdolog. Az edzés előtt utolsó étkezés pedig ne csak fehérjét tartalmazzon.


"az izom hatékony növelését akkor érik el, ha az izmos sokáig megtartja a formáját edzés után, a fehérje erre nem képes."

Ezt megint nem értem :D


Huh, miután így kidöbbentgettem magam, egy kis on: kérdező, esetleg lehet azt az edzéstervet extrapolálni a másik 2 hétre? Meramúgy annyi idő alatt kondizással sem lehet elérni sok eredményt. Az edződet is felhívhatod ezügyben, nem kell minden nap, csak egyszer :P

2013. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Bocs a gépelési hibákért, de erre van magyarázatom:) De látom viszont neked még eszed sincs. Ugyan mi a bajod a magnéziummal? Ezt fejtsd ki. Ne csak én beszéljek akkor. Magyarázd el miért nem kell. Ha már vitatod akkor vitasd is meg! A szervezet igen is hozzászokik a nagy mennyiségű fehérjére, de úgy látom hiába magyaráznám el, mert azt se értenéd meg:D Am az utolsó amit bemásoltál az ott *izom sokáig megtartja a formáját. Ha most se érted akkor sajnálom nem tudok mit tenni. Mindenesetedre alig várom, hogy megmagyarázd miért nem jó a magnézium.
2013. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Addig amig gondolkodsz itt van a te nyelveden azaz testépítők oldalán: [link]

Egy sportolónak vannak fontosabb dologok is mint a fehérje.

2013. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

:DDDDDDDD ÚRISTEN :D


A fehérje nem képes megtartani az izmot?

Egyrészt Arnold izomzata azért csökkent le, mert abbahagyta a szteroidot és mert 66 éves!

Nem azért megy le az izom, mert hozzászoksz a fehérjéhez. Ez nem koffein, hogy egyre többet kell. Egyszerűen a több izomhoz több fehérje kell. Nem az a szörnyű, hogy nem értesz a dologhoz, hanem az, hogy nagyon félreinformált vagy és azt hiszed értesz hozzá.

2013. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Fehérje nélkül nincs izmod. Fehérje nélkül meghalsz. Kb mintha azt mondanád, hogy van fontosabb dolog is az oxigénnél.
2013. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!