Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi az a paleoban "tiltott"...

Mi az a paleoban "tiltott" dolog, amit még hajlandóak vagytok megenni szélsőséges esetben?

Figyelt kérdés

Még csak most tanulom,(kb. 1,5 hónapja paleozok)...de néha belefutok tiltott dolgokba. Pl. savanyúságban cukor,vagy egyéb "rejtett dolgok"...de a paradicsomot is nehéz mellőzni,na és a feta sajtot :( ...vagy itt van anyum kovászos uborkája :( ...igaz most készül a meggyfaleveles változat :)

Zab? Rizstej? Krumpli? hüvelyesek? tejföl? cukor?...stb. Melyiket érzitek a legkevésbé rossznak,ami esetleg nálatok belefér,ha minden kötél szakad? ;)


2014. júl. 4. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a zabpehely amit heti 3-4 alkalommal

és a natúr joghurt amit szintin 3-4 alkalommal megeszek

én is még csak tanulom de olyan nehéz betartani mindent 100%-osan

:D

2014. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ami engem illet a kevés cukor a legkevsébé gáz szerintem.

Hogy a csalamádéban van kevés, amiből úgysem esezl sokat...vagy a mustárban...szerintem ezt nem kell túl parázni. A cukorból a sok rossz...a mini mini azzal nincs baj. Ez nem azt jelenti, hogy simán eszek cukort, én csak ketchup, mustár, savanyúság ilyenekben eszem jelentlktelen mennyiséget.


Simán eszek paradicsomot, padlizsant, paprikat...ez autoimmun betegeknek rossz alapvetően. Ezt a kérdést sem parazom túl.


Kemény sajtot is eszem.


Amivel nem viccelek és NULLA tolerancia van, az a glutén minden formája...kenyérrel elrakott koviubi SEM. NULLA, semmi.


Nulla zab, mert simán szennyezett gluténnal. Rízstej nulla, minek ha van kókusztej.

Tejtermékből csak kemény sajt...semmi más.

Hüvelyesek NULLA, mert úgy felfújódom tőle, mint atom...kinek jó az? Se a hasmnak, de a környezetemnek a gáztámadást...írtó kényelmetlen mikor hordó méretűre duzzad a has.


Rízs, krumpli...igen néha rízs, de nagyon ritkán (2 havonta)...ennyitől semmi bajod nem lesz. Ha a levesbe belefőznek krumplit, attól sem halok szőrnyet. Kb 5 havonta szoktam megenni 1 db kicsi krumplit. Ezek gluténmentesek, bár magas GI értékű kaja és más gond is van vele...magam sosem főzök ilyet otthon. Szóval ha nincs már, szőrnyet nem fogok halni...de baromi ritkán eszek ilyet.


Gabonákat és hüvelyeseket, tejterméket (kemény sajton kívül) sosem eszem.


Minimális cukor néha, ha benne van valamiben akkor ok (pl keserű csoki), minimális rízs és krumpli.


Az szokott a gond lenni, hogy az emberek elvetik a súlykot...a kicsit úgy értelmezik, hogy hetente 1x, vagy naponta csak 1x...és az MÁR NAGYON NEM KEVÉS.

2014. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Julie S ***** válasza:

Rizs, cukor. Esetleg zabpehely, de mivel szigoruan veszem a glutenmentesseget, igy csak nagyon vegso esetben ennem meg. (Volt mar szerencsem megszivni vele. Ugyhogy azota nem bizom a szerencsemben...) Tejtermekek is tiltolistan vannak nalam. Jelenleg a sajt is, de nem volt ez mindig igy.

Krumpli is belefer, de sosem szerettem, igy max vendegsegben eszem meg, ha nincs mas. Evente egy alkalom talan. :) Huvelyesekkel szinten igy vagyok. Paradicsom, padlizsan, paprika nalam rendben vannak, nem vagyok autoimmun beteg, hogy kerulnom kene oket.

2014. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De jó,hogy válaszoltatok...ebből tanulok én is :)

Jelentem elkészült a meggyfalevéllel elrakott kovászos uborkám...finom,még kicsit meleg,de ment a hűtőbe :)

Zabot még nem ettem mióta paleózok,de rengeteg helyen olvasom,hogy használják,csak azt is olvastam,hogy nagy a valószínűsége,hogy gluténnal szennyezett:(

Én is azt érzem,hogy a glutén és tejtermékek azok számomra,amiket drasztikusan mellőzni kell :) ...de tanulok,és tanulok...jó érzés napról-napra ügyesebbnek lenni :)

2014. júl. 4. 20:51
 5/12 Mayra válasza:
Én február óta paleozom. Első 3 hónap 100% paleo. Utána és most lazitottam ( mert 11kg fogytam ami elég is volt) , de kenyér tészta vagyis glutén nem nem is kivànom amiből én is eszek azt amarànt liszttel vagy tàpioka keményitővel készîtem. Mag kenyeret sütök magamnak néha de reggeli vacsoràra el vagyok a zöldség gyümölcs tojàs sonka szalonnàval. Ami nàlam belefêr a kàvémba a tej a fözelékbe a tejföl. Tavalyról maradt ecetes szilva ubi cukros. Krumpli helyett batàta soska isteni vele. Cicege isteni batàtàból sàrga jobb nem olyan édes. Most hirtelen ez jutott eszembe. Ja és fagyival nêha bünözöm.
2014. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy hónapban 1x rizs, 2x somlói galuska.
2014. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen sajnos a zabot úgy kell venni, hogy bár nem tartalmaz glutén maga a mag, de feldolgozáskor szennyeződik...gluténos gabonákkal dolgozzák fel (ugyanaz a malom, ugyanaz az örlő stb stb).


Egyetlen kivétel, mikor biztos lehetsz benne, hogy nem szennyezet az az, ha RÁ VAN ÍRVA, hogy garantáltam gluténmentes. Ilyet is lehet kapni.


Mondjuk nekem nem hiányzik a boldogságomhoz :-D...sosem eszek és nem is fogok...

2014. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 1 éve paleózok és mondhatom, hogy 99%-ban be is tartom a kezdetektől. Az a fránya 1 % a kéthavonta 1 napos kilengésem. A legjobb barátnőm külföldön él és 3 havonta látogatom meg, ilyenkor pedig minden földi jóval készül: tócsni, édes bor, rakott krumpli, tejberizs, fagyi és még sorolhatnám. Reggel megyek, este jövök. Egy nap, de ilyenkor megengedem magamnak. Persze mindenből mini adagot eszek csak. Nem betegség miatt paleózok, hanem mert egészséges akarok lenni, abba pedig szerintem ennyi simán belefér.
2014. júl. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nos, én eleve nem paleózom, csak közel állok hozzá, amikor komolyan veszem a fogyást, akkor különösen (nem mintha segítene, ugyanúgy stagnálok, mint csokis rizzsel, de ez más lapra tartozik).

Amit komolyan veszek, az a gluténmentesség és tejtermékek közül is maximum vajat és kemény sajtot eszem, de azt is havi pár dekát. Egyik napról a másikra hagytam el őket s nem is hiányoznak. Olajos magokkal remekül "pótolhatók" számomra, finomabb és jólesőbb így.

A normál cukrot is kerülöm, a kedvenc mustáromat is elhagytam (nem tartom vészesnek azt a pici cukrot, de inkább nem), viszont mézet eszem. Keveset, többnyire mással édesítek, de egyszerűen azt nem pótolja semmi, csokit pl. el se kezdek méz nélkül, számomra nem érdemes. Étcsokit nagyon ritkán veszünk, ilyen évi pár alkalommal, s főleg a párom eszi meg, abban rengeteg cukor van.


A rizzsel semmi bajom. A párom hetente akár több kilót eszik belőle, amióta elhagyta a glutént. Az én fogyásomhoz nem jó a sok szénhidrát, s nem is érzem magam jól vele, de kicsi mennyiségben nekem teljesen OK.

A paradicsom nálam alap, sosem tiltanám ki, de szolid hüvelyesek is (borsó, zöldbab). A száraz hüvelyesek ilyen évi 2 alkalommal fordulnak elő, krumpli gyakrabban, de pici mennyiségben, zöldségételek egyik alkotórészeként a sok közül. A zabot nem szeretem.

Alapvetően azt kerülöm nagyon, amiről érzem, hogy nem esik jól, tej, glutén. Egy kis krumplitól sosem volt még bajom :)

S mivel én nem szoktam húst enni, s változatosságot kedvelő hedonista vagyok, aki nem lakik jól könnyen, durva is lenne szigorúan paleózni, hiába tudnám elvileg megcsinálni, s igen jókat ennék. Kicsit hiányérzetem lenne s azt nem akarom. Sosem váltok úgy életmódot, hogy ne legyen élvezetesebb, mint az addigi.

2014. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintetek egy átlag ősember mért csak 30 évig élt??

Mert olyan jól táplálkozott??

2014. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!