Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Gondolkodom, hogy elkezdek...

Gondolkodom, hogy elkezdek átállni paleo életmódra. Viszont tartok attól, hogy rosszul leszek, mindig ha nem eszek rendesen reggel kóvájgok. Mi lesz ha megvonom a reggeli szénhidrátot?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, én nem érzem elégnek pl ha egy banánt eszek csak. Ez idővel változni fog? Sajnos elég sokgabonafélét, és abból készült dolgokat eszem. Mindhatni az teszi ki az étkezéseim 70-80 %-át. Nehéz lesz az átállás?
2014. júl. 23. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem paleozok, de a diéta kezdetén lassú voltam, fájt a fejem. Két hét alatt megszoktam, most már kibírom akár úgy is, hogy csak annyi szénhidrátot eszek egy nap, ami a zöldségekben van (ami nem sok). Ilyen viszont ritkán van, majdnem minden nap eszek rizst vagy zabpelyhet, mivel nem paleot követek, és az edzéshez nem árt, ha van egy kis energia.

Kell egy kis idő, míg az anyagcseréd megszokja, hogy nincs ott az a rengeteg szénhidrát.

2014. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az egyébként nagy bűn lenne, ha kezdetben még ennék zabpelyhet reggelire, amit idővel elhagyok, de ezen kívül más gabonafélét nem ennék meg?

Vagy érdemesebb a belevágni a közepébe?

2014. júl. 23. 16:39
 3/13 A kérdező kommentje:
Ööö és még valami. Mennyire fogy le az étrendtől az ember? Főleg úgy ha mozog mellette? Mert rajtam mondjuk 6-7 kg "felesleg" van, de egyébként normál testsúlyom van. MI van ha ez lemegy, akkor ugye már nem fogyok tovább?
2014. júl. 23. 16:43
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

Én a paleótól híztam két hónap alatt 10 kg-ot, utána megelégeltem, megint eszem mindent (a "tilos" dolgokat is) és azóta visszaállt a normál súlyom, söt fogyok tovább (kalóriaszámolással).


Mielött belekötne valaki, a paleos idöszak alatt sem fogyasztottam több kalóriát, és nem mozogtam kevesebbet, az egyetlen különbség a kaja összetétele volt.

2014. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Miért askar mindenki paleózni? Egy olyan ember népszerűsíti és gazdagszik meg belőle, akinek fogalma sincs az emberi szervezet működéséről! Nincs táplálkozástudományi tapasztalat, csak egy bukott informatikus.

A paleo egészségtelen, de a káros hatásai évek múlva fognak jelentkezni.

Inkább a sok gabonaféle helyett egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és ne egyhangúan étkezz.

2014. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Semmilyen diéta nem egészséges, hatásos hosszú távon, ami bizonyos ételtípusokat teljesen kizár.

Egyél mindent, természetesen megfelelő mennyiségben, és nyilván a hasznosabb táplálékok legyenek nagyobb arányban.

Nem igyál cukros italokat, ne egyél gyorskajákat, félkész kajákat.

Mozogj rendszeresen.

Ez életed végéig betartható!

2014. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Julie S ***** válasza:
61%

Nem kell egyik naprol a masikra teljesen atallni, ha nem szeretnel. Nekem is voltak dolgok, amiket fokozatosan hagytam el (pl. a rizs). Ha nem betegseg miatt kezded a paleot, akkor zabpelyhezz egy ideig, ha ez megnyugtat. :) Reggelire meg egy db banantol en is ehen halnek. 2-3 tojas szalonnaval, paprikaval, na az mar egy rendes reggeli. :) Nekem azert utana meg egy alma is kell, mert szeretem a gyumolcsoket.


Elvileg egy jol kialakitott etrenddel az idealis sulyodat ered el es utana nem fogysz tovabb. Es a paleo nem jelent drasztikus szenhidrat megvonast, szoval hacsak nem ez a celod, akkor nem kell rogton ezzel sokkolnod a szervezeted. Mert vannak, akik rosszabbul viselik, vannak, akik jobban.


Amugy en lassan ot eve paleozom, nincs semmi bajom, szultem kozben egy gyereket, es semmi gondot nem okoz/okozott, hogy nem fogyasztok gabonat, tejet, cukrot, stb. (a gluten es a tej eleve sok panaszt okozott nekem paleo elott)

Esszel kell csinalni ezt is, mint mindent az eletben. :)

2014. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És nem jelent problémát a túl sok fehérje fogyasztás?
2014. júl. 24. 09:29
 9/13 Mi közöd Tőle ***** válasza:
49%
Nem. A túlzott szénhidrát fogyasztás az ártalmas.
2014. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem vészes a paleo, meglehet szokni, csak szépen fokozatosan állj át. Mindent lehet helyettesíteni, csak meg kell találni a módját. Pl a Liszt helyett mehet a csicseriborsóliszt, vagy mondjuk a "Schär" (ez valami keverék, keress ra a neten). Náluk az egész család így él közel egy éve, de meg nem haltunk ki (ba dumm tss). Na szóval a lényeg a fokozatosság. Mondjuk egyik heten a palacsintát kezded el igy, utána mar a kenyeret is ezzel sutod, es végül már mindent. Ha már itt tartunk, akkor az updates dolgok, mint a lenmaglisztes lenmaglisztes zsemle vagy csiga, jó nagy átverések, ugyanis nagy részük sima búzaliszt, és tele vannak szójával, ami megint csak rosszat jelent.
2014. júl. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!