Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tudnátok adni ezekhez a...

Tudnátok adni ezekhez a hozzávalókhoz receptet?

Figyelt kérdés
Olyan ételt szeretnék magamnak készíteni, ami kis térfogatú, és viszonylag sok kalóriát tartalmaz. 167 cm-hez csak 40 kg vagyok, így fontos lenne. Szinte mindig a gabonafélékkel próbálkozom, de mndig bebizonyosodik számomra, hogy nem tesznek jót a bélrendszeremnek. Olyan recepteket szeretnék, amihez elsősorban kókuszreszelék és kókuszzsír kell. Esetleg kakaópor, méz/rizsszirup, ilyesmi. Húst és tejterméket nem eszek, jobban érzem magam nélkülük. Tojást ritkán. Vagy esetleg más tápláló ételt tudnátok ajánlani. Mintaétrendet aki tud, légyszíves írjon. :)
2014. aug. 22. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olajos magvak, pl dió, mogyoró, mandula.
2014. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha jól értem, akkor te hízni szeretnél. szerintem ha nem eszel meg mindent akkor nem fogsz tudni
2014. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, hízni szeretnék. Amiket semmiképp sem szeretnék enni, azok a gabonafélék, mert érzem, hogy szó szerint kicsinálják a gyomromat. A hússal és a tejtermékekkel az a bajom, hogy lassítják az emésztésemet, és gyengítik az immunrendszeremet (mindig elkezd folyni az orrom, stb.). Ha mondjuk olyat ennék vacsorára, hogy pár szem aszalt gyümölcs, dió és kókuszreszelék, az elég tápláló lenne? Ajj, annyira nem tudok mit kitalálni... :/
2014. aug. 22. 15:09
 4/13 anonim ***** válasza:
egyáltalán miket szoktál enni?
2014. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Reggelente délig kb. csak pár szem aszalt gyümölcsöt, néha frisset is, és kókuszt valamilyen formában. Ebédre és vacsorára zöldséges barnarizst, néha kölest, kis kókuszzsírral. Ennyi. Viszont érzem, hogy ez az étrend nem tesz jót, csak azt nem tudom még, hogy mit egyek. Ahogy már írtam, szeretném végleg elhagyni a gabonaféléket. Közben eszembe jutott, hogy kókuszreszelékből megpróbálnék tejbegrízt csinálni. Ha mondjuk 3 ek.-ból csinálnám, az jó lenne? Vagy túl soknak számít egyszerre kókuszból?
2014. aug. 22. 15:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

jól értem hogy akkor szinte semmit nem eszel? emeld az adagot hátha

nem tudom hogy működik a kókusz ilyen formában

2014. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Menjél orvoshoz, körzeti vérképre majd gasztroenterológushoz az állítólagos érzékenységeidre, hogy kiderüljön, hogy egyáltalán van-e, és hogy lehet kezelni (bár ott kardot kell nyelni), dietetikushoz. Nem eszel húst, nem eszel gabonát (ami a táplálékpiramos alja), nem eszel tejterméket, nem eszel tojást, ebből semmi jó nem jön ki. Nem mókus vagy, ember. Nincs semmi, amivel fenntartanád magadat, se az izomrendszeredet, se a minimális zsírkészletet, ami a hormonrendszered működéséhez és a vitaminok felszívódásához kell. El fogsz fogyni, kórházban fogsz kikötni. A testtömegindexed 14, 3, miközben a 18 is kórosan sovány!
2014. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

banán, szőlő, barack, alma és dióból reggelire saláta

zöldség levesek, paradicsom leves, gomba leves

a köles is gabona, de szerintem nagyon finom, és nem is lesz tőle bajod

répás köles, gombás köles stb

saláták fenyőmaggal

sült tofu

2014. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ilyen étkezéssel ne csodálkozz, hogy nem tudsz hízni.
2014. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, van, aki nem érti, hogy a kérdező nem érzi jól magát bizonyos ételektől... Gabonát, tejterméket, húst én se szoktam enni, ez még teljesen OK, nagyon kevés tojással neccesebb, de rengeteg ember van, aki egyiket sem eszi, sportol és saját állítása szerint jól van. Viszont itt már odafigyelés kell, mert ez a tojástalan napokon már a szokásosnál korlátozóbb vegán étrenddé válik, amihez azért odafigyelés kell.


Amit írtál, az kevésnek tűnik s nem írtál mennyiségeket, meg kéne nézni, mennyi a fehérjebevitel. Különösebben magas nem lehet, állati fehérje nélkül meg kéne nyomnod az olajos mag- és zöldségfogyasztást.

3 evőkanál kókusszal semmi baj, ha bírod (nem tudom, van-e, aki nem, bizonyára igen).

Jó dolog a tömény étel, én speciel fogyok vagy súlyt tartok velük, de nekem van feleslegem :) Vékonyan bizonyára tudnék velük hízni is.

Én több zöldséget is ennék (pl. sütve, de levesbe is sok zsír fér), s nagyon utánanéznék annak, hogy milyen tápanyagokból lehet hiányom az étrendem mellett... Ha nem gond, ehetsz tojást gyakrabban is, az elég hasznos egy szinte teljesen növényi alapétrendben...

2014. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!