Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tudnátok adni ezekhez a...

Tudnátok adni ezekhez a hozzávalókhoz receptet?

Figyelt kérdés
Olyan ételt szeretnék magamnak készíteni, ami kis térfogatú, és viszonylag sok kalóriát tartalmaz. 167 cm-hez csak 40 kg vagyok, így fontos lenne. Szinte mindig a gabonafélékkel próbálkozom, de mndig bebizonyosodik számomra, hogy nem tesznek jót a bélrendszeremnek. Olyan recepteket szeretnék, amihez elsősorban kókuszreszelék és kókuszzsír kell. Esetleg kakaópor, méz/rizsszirup, ilyesmi. Húst és tejterméket nem eszek, jobban érzem magam nélkülük. Tojást ritkán. Vagy esetleg más tápláló ételt tudnátok ajánlani. Mintaétrendet aki tud, légyszíves írjon. :)
2014. aug. 22. 14:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Receptet nem írtam... Kókuszzsír és kókuszreszelék, ez jó kombó, ketogén diétás oldalakon biztos vannak hozzá receptek. Azt hiszem, én egyet ismerek (az se megy fejből, de előkereshetem), az ilyen távolról a túrórudira hasonlító cucc, kókuszreszelék, zsír, citromlé és csoki felhasználásával. A csoki eritrites. Nagyon finom, ráadásul kókusztejkészítésből visszamaradt kókuszból volt nekem az, ami pedig elveszítette a zsírtartalma és édessége nagy részét...

A legtöményebb ételeim egyike a diós vaj, amit kókuszzsírral is el lehet készíteni, csak éppen vajjal finomabb és édesebb (s mivel a vaj szinte csak zsír és víz, eléggé más, mint a többi tejtermék, a paleósok elszántabbjai ghít csinálnak belőle, ami jobban is eláll, mert már csak nyomokban tartalmaz nem zsírt). Gyümölcsökkel nagyon jó, ketogén napjaimon egy kis málnával eszem, nyaraláskor, amikor a kalóriabevitel válik igen fontossá idegen helyeken, banánnal, de más dolgokkal is remek. Elképesztően tömény, de hát ez természetes :) Na nekem ennél kell odafigyelnem, mert ebből pár falat jópárszáz kalória, ha pedig a szénhidrát is sok benne, az végképp szembenáll az én fogyási céljaimmal. A Te eseted egészen más.

Ez kalória, nem is rossz alapanyagokkal, de nem rendes étkezés, jómagam változatosan eszem zöldségeket, sokat, nem ritkán nyersen s szintén változatosan az olajos magvakat (s néha magliszteket).

2014. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

No, a kókuszos golyók receptje:

[link]

Ebben kókuszliszt is van, bizonyára az állagot befolyásolja, meg lehet próbálni csak kókusszal is. Én vaníliát, mézet és mazsolát is tettem bele.

A kókusz és a mazsola jó együtt. A első használt kókuszos receptem 6 deka használt s 3 deka normál kókusz (utóbbi apróra őrölve), 3 deka dió, 1-2 tojás, pár deka mazsola. Ez önmagában nem elég édes, a párom lekvárral, mézzel, csokiszósszal eszi, én jobbára eritrittel vagy zsírtejjel (tényleg, a zsírtej is elég tartalmas tud lenni és nekem elég könnyen megy meginni, főleg akkor kerül elő nagyon, amikor semmi étvágyam, pedig azért kalória kell, akkor is, ha fogyni akarok).

2014. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm (főleg az utolsó hozzászólónak) a segítséget. :) Tojásból megpróbálok többet enni, sok zöldséggel.
2014. aug. 23. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!