Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tudnátok írni/linkelni pár...

Tudnátok írni/linkelni pár olyan paleos receptet, amibe nem kellenek olajos magvak/maglisztek (maximum lenmag (liszt) )?

Figyelt kérdés
Paleozom, de az olajos magvaktól kijönnek a pattanásaim. Általába megtudom oldani az étrendem tojással,hússal,hallal,zöldségekkel,gyümölcsökkel. De ezért néha-néha jól esne egy kis finomság. Valami kis muffin, vagy palacsinta. Viszont nem nagyon találok olyat,amibe ne kéne olajos mag/olajos magliszt. (kivéve olyat amibe viszont gesztenyeliszt van, de az meg nagyon hízlal:S) Jöhtnek nem csak édes receptek is! Monjuk olyan, amit tudok vinni az iskolába szendvics helyett! :)
2014. aug. 30. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értek az ilyen pattanásokhoz, a kókusz se jó? Semmi, csak a lenmag? Nehéz ügy, mert a lenmag nagyobb mennyiségben egyedül nem szokott finom lenni. Sós dolgot még össze lehet hozni vele, ha jól fűszerezed, de azért nem az igazi. Bár ha almát vagy zöldségeket teszel bele, akkor még lehet egész jó is. Ebben nincs nagy tapasztalatom, én keverem az olajos magvakat és szinte sosem használom a lenmagot önállóan (a legmaglisztet pedig nem is szeretem).

Lenmaggal nem olyan finom, mint dióval, de azért nem rossz: lenmag+mazsola bonbon. Meg kell darálni őket valahogy, ez a mazsolánál kevésbé egyszerű, de vannak módszerek (a kávédaráló annyira nem szereti, bár sokszor rákényszerítettem azért, a mákdaráló is működik, csak azt kompletten el kell mosni, speckó eszközöm nincs). Ha kakaót is keversz bele, végképp nem zavaró, hogy lenmaggal készült. Picike elég belőle, legalábbis nekem.


A gesztenyeliszt engem nem hizlal, ahhoz túl drága, s nem szeretem a gesztenyeízt. Pedig szuper ruganyos palacsintát ad... A tápiókaliszt se rossz, de önállóan elég ízetlen lenne, szerintem még lenmaggal is. Habár ha finom a tojás s a töltelék, akkor működhet, de ebben nincs tapasztalatom.


Van olyan csokitorta, amiben a kakaó a "liszt" :)


Azt is megcsinálhatod, hogy sok tojáshoz használsz kevés lenmagot, a tojást akár felverheted, belekeverhetsz ezt-azt. Nem szeretem a gyümölcsök hőkezelését, a szigorú paleóba bele se fér, de ha ez nem hat meg, mehet bele alma, banán, viszont próbálkozhatsz zöldségekkel, cékla, répa, sütőtök, cukkini... Ezeket sokszor használják édes sütikhez is, igaz, nem lenmaggal.

Hirtelen ezek a gondolataim. Ja, egyesek simán tojásból sütnek palacsintát, a liszt részt hanyagolva. Szerintem az rántotta, dehát...

2014. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Niki 2509 válasza:

Muffinra van egy jó receptem :) remélem a kókusz nem gond

Vanílíás muffinok: ½ cup coconut flour, sifted

½ teaspoon celtic sea salt

¼ teaspoon baking soda

6 eggs

½ cup grapeseed oil

½ cup agave nectar

1 tablespoon vanilla extract

In a medium bowl, combine coconut flour, salt and baking soda

In a small bowl, blend together eggs, grapeseed oil, agave and vanilla

Mix wet ingredients into dry and blend with a mixer or hand blender until smooth

Pour batter into well oiled muffin pan

Bake at 350° for 20 minutes

Cool completely

Top with chocolate frosting

2014. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Juj, ez nagyon jó kis oldal! Köszönöm szépen! ^^
2014. szept. 7. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!