Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miután lefogytam a kívánt...

Miután lefogytam a kívánt testsúlyomra, utána is ugyanúgy kell figyelnem a kalóriákat, hogy ne hízzak vissza?

Figyelt kérdés
Paleo-kalóriaszámlálós diétán vagyok, már 2 hónapja. Ez idő alatt leadtam 6 kg-ot (60-ról 54-re) még leszeretném adni ezt a 4-et, hogy 50 legyek ^^ Napi 1200-1300kcalt eszek (de van hogy kevesebb, mondjuk olyan 1000) Az lenne a kérdésem, hogy miután lefogytam az álomsúlyomra, utána is ugyanígy kell majd számolgatnom a kalóriákat, és figyelnem hogy mit eszek (paleon tuti maradni szeretnék, csak mondjuk most nem eszek gyümölcsöt se nagyon, és az mondjuk hiányzik) ahhoz,hogy ne hízzak vissza? Vagy miután lefogytam már kicsit ehetek többet, ha már csak a súlytartás a cél? És ez kalóriában mennyi lenne? +300-400 kcal? Nem értek hozzá :/ a lényeg az lenne,hogy ne hízzak, de h 50 leszek akkor már fogyni se szeretnék. 167cm 16/L 54kg :)
2014. szept. 19. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen figyelned kell a kalóriákat. Most kalória mínuszban vagy azért fogysz (mellesleg minta fogyás a tied, zseniáisan belőtted). Ha kalória pluszban vagy hízol.

Amikor lent vagy 50 kilón emelned kell a kalória bevitelt hogy ne legyél kalória mínuszban de úgy hogy kalória pluszban se legyél. Na ez az amit nem lehet megcsinálni full pontosan.


Amikor 50 kiló vagy elméletileg 2.100-ig is felviheted a kalóriát. De inkább azt mondom először vidd fel 1.800-ig és két hét múlva mérd meg a súlyod ha stagnál akkor ez az érték jó neked. Ha fogytál pl 1 kilót akkor emelj 2.000-ig és két hét múlva megint mérlegelés. Ha minden maradt a régiben akkor megtaláltad az aranyközéputat.

2014. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :) 1800-ig menjek fel? Az nem sok kicsit, tekintve hogy most 1200 körül eszek? Vagy nem lesz baj abból a plusz 600-ból?
2014. szept. 19. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:

1.800- ból nem lesz baj mert ez nem egy brutális változtatás és ha mégis picit feljebb megy a súlyod akkor azt gyorsan tudod korrigálni.

Tehát csak annyit teszel hogy leviszed 1.600-ra és két hét múlva megint mérlegelsz. Ha stagnál a súlyod akkor az 1.600 kalória a megfelelő.

Mindig felkelés után üres hassal mérlegelj.

Pl hétfő reggel majd 2 hét múlva hétfőn reggel.

2014. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Julie S ***** válasza:

A súlyod az életmódod tükre. Ezt sose felejtsd el. Mozogj, egyél és ne a mérlegen látott szám tegyen boldoggá, hanem a tükörben látott kép és a fitt, egészséges test. Milyen fiatalkor az, ahol az evés számolással kezdődik?! Persze, tök jó, ha leadod a súlyfelesleged, de számomra mindig ijesztő, amikor tizenévesek kcalokkal dobálóznak.


Egyél nyugodtan gyümölcsöt (meg azon kívül változatosan a paleón belül) és sportolj valamit, amit élvezel, és nem csak a súlytartás miatt csinálod. Szerintem. :)

2014. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő is ám. Én speciel fogyás alatt sem szeretek kalóriát számolni (úgyis annyit eszem, amennyi a jóllakáshoz kell, bár olykor azért informatív tud lenni a számolás, tesztelem, mi a jó módszer :)), de súlytartáskor végképp nem tenném. Mondjuk én remekül tartok súlyt, fogyni és hízni megy roppant lassan. Ha párszáz kalóriát változtatok, nálam aztán mi sem történik. Van, aki jobban reagál a kalóriabevitelre, viszont automatikusan súlytartó mennyiséget eszik.


A helyedben a visszaállást fokozatosan csinálnám, lassan emelném a kalóriát (illetve az éhségemet figyelembe véve, de a kettőt össze lehet hozni), korrigálnék, ha kell s ha úgy tűnik, megvan a súlytartó mennyiség, akkor abbahagynám a számolást. Néha megmérném magam, illetve a tükör és a nadrágok is ott vannak, hogy jelezzenek... S ha híznék, egy ideig jobban vigyáznék, de akkor is kalóriaszámolás nélkül. A párom ez utóbbit tette (ő is az a fajta, aki ha kicsit módosít a kalóriabevitelén, azonnal megváltozik a súlya), de ő már régen fogyott le, ma már semmire nem kell figyelnie, eszik, amit akar és nem mozdul a 65 kilóról, ez már-már ijesztő :D


Nekem a leghalványabb fogalmam sincs, mennyi kalóriával fogok súlyt tartani (mint ahogy arról sem, hogy hány kilóval fogok jól kinézni), majd meglátom. Ez előre nem mondható meg senkiről, azt hiszem. A testépítők is figyelik, mi van, s ha túl lassan fogynak vagy tömegeléskor híznak, akkor módosítanak az étrendjükön.

2014. szept. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!