Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleosok, ekcémások! Valaki...

Paleosok, ekcémások! Valaki tapasztalt kezdeti tünetromlást aaz étrend elkezdése után?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,kiskorom óta atopias ekcemaban szenvedek.Sajnos ez az utobbi 2 évben egyre fokozódott.Fél éve az arcomra is átterjedt a hasam,hátam,mellkasom es kezem után. 2,5 Hete csinálom a paleo -keto étrendet, melyel teljesen minimalizaltam a ch bevitelt is. Ezen a heten azonban elkepesztő mértékű visszaesést tapasztaltam.Soha nem jött ki még ennyire.Szinte az egesz testületem elleptek a voros pontok es foltok.A viszeketes es rendkívüli szárazság miatt minden krém ellenére borzasztóan megnehezul a mindennapi életvitelelem. A másik, hogy utcára alig birok így kimenni.Allergologusnal most voltunk,adott pár dolgot külsőleg,de semmi sem hasznalt, semmi komolyabb allergiam nincs vervetel alapjan. Nagyon kétségbe vagyok esve, elore is köszönöm a válaszokat! Nekem tényleg ez az utolsó reményem, szeretnék benne teljesen hinni, de egyre jobban elbizonytalanodom.Nem akarom, hogy teljesen tonkretegyen ez az egész betegseg :/

#viszketés #ekcéma #paleolit #dermatitis #ketogén #tünetromlás #kezdeti rosszabbodás
2015. márc. 7. 10:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

[link]


ha erről van szó, akkor nyilván saját magadnak kell kísérletileg kitapasztalnod, hogy mi az amivel segíteni tudsz magadon. Az orvosi szakmában a tünetek alapján sokszor elnevezik valaminek azt is, aminek sem az okait, sem az igazi "gyógyszereit" nem ismerik. Ez sokszor megtéveszti az embert, mert azt hiszi, hogy ha neve van valaminek, akkor ismerik pontosan. Voltál már esetleg természetgyógyásznál ? Nem mintha ők többet tudnának, csak esetleg náluk gyakrabban fordulnak meg ilyen orvosilag kezelhetetlen betegségekkel küzdők és ezért lehetnek hasznos tapasztalataik. Őket a hivatalos orvoslás szakmai szabályai, ajánlásai kevésbé kötik.

2015. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen súlyos hatása volt, nem szabad ezt folytatnod. Próbálgatnod kell, mi az amiket ehetsz/ihatsz.
2015. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Eszel szója tartalmú ételeket? Könnyen előfordulhat, hogy amiatt. Ha leírod, miket eszel, megpróbálom kitalálni, mi okozhatja (a fiam tej és szója, fahéj, és még ezer más allergiás :-( )
2015. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Voltam termeszetgyogyasznal, o mondta, hogy ket honapig minimalis szenhidrat es gyKorlatilag csak hus es zoldseg.Szerinte minden ekcemas, allergias dolog hattereben a rossz belflora egyensuly allhat, igy probiatikumot is szedek valamint lapacho teat meregtelenites es egyeb jotekony hatasai miatt...Nem eszek feldolgozott termekeket igy szojat sem :) mindenre odafigyelek,de nincs etelallergiam :/
2015. márc. 7. 12:19
 5/42 A kérdező kommentje:
Sok orvos látott már,mindenhol ekcemat diagnosztizaltak. Nagyon magas az igE szintem,kiskoromban asztmas majd allergias voltam.Ezeket kinottem, de az ekcema megmaradt
2015. márc. 7. 12:21
 6/42 A kérdező kommentje:
Mindig ciklikus a betegsegem, egyszer fellangol, maskor majdnem teljesen visszahuzodik,de teljesen tunetmentes sosem voltam. Viszont most ez eléggé megijesztett. Egyedul az a sok ember sikertörténete biztat, akiknek ez segitett,es akiket a termeszetgyogyaszom is mondott.A nyugati orvoslas mar tenyleg nem tud semmit tenni, kenytelenek voltunk másfelé nézni. Egyébként bocsanat a helyesirasert és ekezetekert,csak sietek es tabletrol irok. Koszonom az eddigi valaszokat!
2015. márc. 7. 12:31
 7/42 anonim ***** válasza:
Kiskorodban mire voltál allergiás?
2015. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Legtobb virag pollenjere,allatszorok,poratka.
2015. márc. 7. 13:02
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Pollenallergia gyakran alakít ki keresztallergiát különféle ételekre.
2015. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Úgy-úgy, 9-es jól mondja, én is ezért faggatnám a kérdezőt.

A fiam, mint írtam allergiás a tejre, szójára, stb., TUTI diétás kaját kapott, az éjszaka kellős közepén mégis felkeltett, hogy nagyon viszket, kiütései vannak. Másnap egész álló nap törtem a fejem, mitől lehetett, aztán a végén kiderítettem, hogy fahéjasat evett este, a fahéj viszont keresztallergiás a parlagfűvel, amire szintán allergiás. A parlagfű akkor nem okozott problémát, de a fahéjjal megspékelve kiütötte.

2015. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!