Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi az a KETOGÉNEZÉS? Mire jó?...

Mi az a KETOGÉNEZÉS? Mire jó? Itt olvastam róla, fogalmam sincs.

Figyelt kérdés

#paleolit #ketogénezés
2015. aug. 7. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress ra a ketogén diétára.
2015. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ketogén diéta, elég alacsony szénhidrátbevitel és megfelelő fehérjebevitel a lényege, a zsírmennyiség a nagyon változó, hisz az adja ki a maradék kalóriát, legyen az 600 vagy 4000 kcal...


Sokan fogyásra használják,de jópár betegség esetén hasznos, leginkább a cukorbetegséget tudom, hisz ott pont ideális kevés szénhidrátot enni, egyes és kettes típusűak is ketogéneznek s akik inzulint használtak, azok így el tudják hagyni vagy minimalizálni.

Sokan a megnövekedett energiaszint, jobb közérzet, könnyebb felkelés miatt választják életmódjuknak.

Elég sokféleképpen lehet enni ezen belül, hiszen csak szénhidrát- és fehérjelimit van, valódi tiltólista nem (ellentétben a paleóval). Ha belefér a makrókba s az ember úgy tapasztalja, hogy nem okoz gondot, ehet bármit, amit akar, max. minimális mennyiségben.

Eleinte viszont kemény lehet, én nem is támogatom a drasztikus beleugrást és az első időszak végigszenvedését, ez az az életmódváltás, ami szerintem fokozatosabban jobb, bár biztos van, akinek megy hirtelen is, nagy gond nélkül. Hisz oly sokfélék vagyunk.

S természetesen sokaknak egyáltalán nem való a ketogén.

2015. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még valami. A ketogénnek és a paleónak semmi köze nincs egymáshoz, az alapelveik is egészen másak. Nem nehéz őket összekötni, vannak paleo ketósok, de rengetegen ketóznak krémsajtra és tejszínre alapozva és sokaknak a makrók számítanak, lehet az kissé cukros bolti kutyult bármi, ha belefér, akkor ketóben OK. A paleo ilyen szempontból sokkal szigorúbb. Italnál még jobban eltér a kettő, a paleóba max. bor és efféle fér (de mintha azt se támogatnák. jó, hát az alkohol sejtméreg :)), a ketóhoz viszont inkább a tömények illenek (pl. vodka), a szénhidrátlimit miatt (azért a száraz borok is jók, de van, aki egészen cukrosakat is iszik, nem gond, mennyiség kérdése. a ketózisnak ugyan eleve nem tesz jót az alkohol, de azért nem vészes a dolog, legalábbis az italozni vágyó ketósok így gondolják). A sör sajna mindkettőben ugrott, illetve ketóban OK, ha belefér a makrókba, de az már durván pici mennyiség.
2015. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hogy ketoznak tejszinnel? tele van laktozzal, izre is erezni, hogy nagyon edes. vagy annyi nem szamit? csak mert neha nekem sima paleoval is sikerul veletlenul ketozni, pedig nem szandekosan csinalom, es igyekszem minden nap gyumolcsoket is fgyasztani, h nehogy ketozni kezdjen a szervezetem de akkor ezek szerint nem feltetlenul allitja meg a dolgot a cukorfeleseg kis mennyisegben?
2015. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tejszín inkább zsíros, a szénhidráttartalma nem magas. Utánanéztem, ha az adat jó, akkor annyira szénhidrátos, mint a tej, de ugyebár jóval kevesebbet használ belőle az ember. Én speciel nem eszem tejszínt.


Emberfüggő, sőt aktivitásfüggő is, hogy mennyi szénhidrát fér bele a ketózisba. Van pár hozzávetőleges határ, 50g az, ami fölött már kicsi az esély arra, hogy az ember ketózisban maradjon (de 50 és 100g között esélyes, hogy ki-be ugrál, állítólag) s 20g az, ami alatt szinte teljes bizonyossággal ketózisba kerül az ember és persze ott is marad. 30g-os határról is hallottam már, bizonyára sokaknak jó az is, de van, akinek az már sok. De ez csak a szénhidrátmennyiség (s persze nem mindegy, hogy azt pl. egyben toltjuk be gyors ch-val vagy értelmesebben osztjuk el), a fahéjnak is van inzulinválasza, az eritrit is bekavar sokaknál...


Napi szinten eszem gyümölcsöt, de ilyenkor szezonban sok ketós teszi ezt, ettől még nem kerülünk ki a ketózisból, amennyiben elég kevés a gyümölcs.

2015. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
aham...hat akkor en gyakorlatilag ketozok atkins es paleo-n. pedig tenyleg igyekszem, hogy ne igy legyen :( az bekavarhat esetleg, hogy kozben edzek is? (Callanetics torna vagy konditerem minden nap 1 ora kb, illetve seta, de semmi kardio)szoval, hogy ilyen mozgasformak mellett tobb szenhidrat kene, hogy ne legyen ketozisban a szervezetem?
2015. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!