Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amióta diétázok felborult...

Trusikaa kérdése:

Amióta diétázok felborult teljesen a menstruációm, utánna olvastam hogy "túlzásba vitt diéta"? Nem egészséges viszont annyira megszállott lettem hogy nem akarom abba hagyni mert bűntudatom lenne, tovább lent.

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, nem akarom az egészségemet tropára vinni ,10kgt fogytam 3hónap alatt, ami ha azt vesszük normális. Csak mostanság érdekes hogy a havi közt is megjön, (rózsaszín folyás nem is rendes)..

valakivel megtörtént már ez?

Mivel tudnám ezt megállítani ?



2015. jún. 10. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Viszel be megfelelő mennyiségű vitamint és ásványi anyagot?
2015. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

10 kg 3 hónap alatt NEM normális. Mellesleg, ha koplalsz, persze, hogy nem jön meg.


Túlfogytad magad, vagy nem eszel. Hízzál szépen, míg ismét nem menstruálsz, mert momentán a létfenntartásért küzd a tested.

2015. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

napi 5-600kalória körül mozog az étrendem

nem nassolok se nem eszek kenyeret ne eszek szinte semmit ami hízlal

(csoki,csipsz,üdítők,sültkrumpli )

csak zöldség, tojásrántotta,joghurt,stb...

2015. jún. 10. 16:22
 4/13 anonim ***** válasza:
5-600 kalória az nem egészséges!
2015. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem bírok többet enni..
2015. jún. 10. 17:08
 6/13 anonim ***** válasza:
És mégis milyen ételekből áll az a 5-600 kalória?
2015. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a hormonháztartásod felborult a koplalás miatt. Hagyd abba sürgősen ezt az életmódot! Bár kort, nem írtál, de ha fiatalabb vagy még, ennek maradandó következményei lehetnek. Azt írtad, hogy bűntudatod lenne...De fontosabb az idióta koplalásod, mint a saját egészséged? Vidd fel a napi bevitt kalóriamennyiséget minimum (!) 1200-ra (később még úgyis növelned kell) és mozogj mellé, és menj el nőgyógyászhoz, mert háziorvos nem biztos, hogy tud olyan speciális gyógyszert felírni, ami nagyjából helyreállítja a menstruációdat.
2015. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a már kialakult, vagy kialakulóban lévő evészavarod miatt keress fel pszichológust!
2015. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem hívnám evészavarnak, 16/L 169centi (82.6ról 72.6kg)

Nőgyógyászhoz tuti megyek csak nem értem hogy miért történik ez.

Nem koplalok napi 3x eszek.

reggeli : tojásrántotta(2tojás)sonkával(néha)paradicsommal/uborkával

ebéd: mikor mi, banán /joghurt/keksz

vacsi : néha elmarad néha joghurt.

2015. jún. 10. 21:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Az evészavar sohasem arról a számról szól, amit a mérleg mutat. Lehet, hogy még nem vagy beteg, de arra hajazol, már pedig a következő mondatod miatt. "Annyira megszállott lettem, hogy nem akarom abbahagyni, bűntudatom is lenne.."

Ez nem normális, az evéstől nem kéne, hogy bűntudatod legyen.

A másik pedig... Ehetsz te napi háromszor, ha az amit beviszel, kevés! Nagyon kevés! 72 kiló vagy, 170 centihez, ami azt jelenti, hogy az alapanyagcseréd körülbelül 1500 kcal. Ezt akkor is elégeted, ha egész nap fekszel, ennyi kell a szervezetednek ahhoz, hogy életben tudjon maradni! Na most ehhez képest térképezd fel a te 500 kalóriádat, mert oké, fogysz, van miből fogynod, de ez huzamosabb ideig káros a teljes emberi szervezetet tekintve, sőt már a menstruációd is felborult, ami miatt én aggódnék, és a minimum, hogy elhúznék orvoshoz. A nőgyógyász nem enne meg, segítene rajtad, mert az, hogy nem jön meg neked, az egy anomália, és nem normális. De a te egészséged, a te életed...

2015. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!