Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Olvastam egy helyen, hogy...

Olvastam egy helyen, hogy heti egy "töltőnap" kell. Mit jelent ez a paleóban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a rizs sem fér bele. Akkor mi "tölt"?

2015. aug. 13. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyesmi a testépítőknél van, de ott sem értenek ebben egyet, hogy diéta alatt kell-e heti egy töltő nap. Verseny előtt szoktak közvetlenül, hogy kerekedjen az izom, de diéta alatt nem "kell". A szénhidrát hintáztatása viszont van akinek segít az utolsó, nehezen leadható zsírszázaléktól megszabadulni. De ez még nem a 15-20%-os vagy az annál is több, átlagos testzsírra vonatkozik.


Ha túlsúlyos vagy és fogyni akarsz, vagy csak szimplán életmódot akarsz váltani, akkor neked nem kell semmilyen töltés.

2015. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, nem kell töltés.

Ráadásul van, aki folyamatosan egész sok szénhidrátot eszik paleóban, az hova töltsön? :D


Van, amelyik paleóba belefér a rizs. A közismert magyar verzióba nem, egyesek ketogén paleójába igen (ez elég humoros)... A paleo nem egységes.


Rengeteg paleo szénhidrátforrás van, gyümölcsök, zöldségek, keményítők (tápióka, nyílgyökérliszt)... Egyes maglisztek is elég szénhidrátosak, bár olyan sokat nem eszik belőlük az ember.


Az első szigorúan paleo napomat kiszámoltam, 200g fölött volt a szénhidrát, s szerintem gyümölcs semmi nem volt benne, ahogy keményítődús dolog sem. Nem akartam szénhidrátosra csinálni, ez jött természetesen. Szeretem a zöldségeket :)

2015. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

3 éve paleózom, 2,5 éve abszolút tartom a kívánt súlyom.

Köszi a válaszokat, megnyugodtam, hogy nincs semmi baj, ha nem "töltök":)

2015. aug. 14. 07:19
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!