Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleosok! Mit esztek egy nap?

Paleosok! Mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek, írjátok le, mit esztek! Sajnos mindig visszakanyarodom a rossz irányba, mert rögtön az jut eszembe, hogy nincs kedvem ízetlen zöldségeket vacsorázni. Paleoztam már jópár éve, és sokat fogytam vele, de visszaszoktam sajnos a rossz kajára, és sokat is híztam emiatt. Vissza akarok térni rá, de a vacsorával konkrétan bajban vagyok. Valami olyan este is ehető étel-ötletre lenne szükségem, amivel ki lehetne bírni ezt az egy hónapot, ami alatt átáll a szervezet meg az agy erre az étrendre.
2016. máj. 9. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én vacsira : friss zöldségekből csinálok salátát,tonhallal és főttojással összekeverem .

Sütőzacskóba bedobom a húst ,én csirkecombot,oldalast ,szárnyat szeretem a legjobban . Mellé lehet sütni is a zöldségeket, répa+káposzta+cékla vékony csíkokra vágva só bors,de bármilyen fűszert használhatsz,én zsíron sütöm serpenyőben,ezt sokszor hús nélkül eszem,isteni .


Ha szaftosabbra vágyom : egy bolognait 15 perc összedobni,cukkiniből hosszú csíkokat húzok,ez a "tészta" .


Olyat is szoktam,hogy bepácolom a húst ,be a hütőbe,és csak annyi szeletet sütök meg esténként amennyire szükségem van. Sokáig eláll,gyors és finom .

Pörkölt : bármikor,bármivel jöhet , odarakod és megfőzi magát :D Én a munkahelyemen kajálok napközben,este viszont későn érek haza,ezért én célzottan arra megyek,szabadnapomon,hogy a következő vacsikat megfőzzem.


Borsófőzeléket is szoktam ( tudom,szegény borsó nem paleo) ,növényi tejjel,édesítővel ,ez nem annyira tökéletes kaja,de néha belefér,gyors és finom.


Húsleves,paradicsomleves . Töltött cukkini (sonkával,vagy bolognaival töltve,megsütve) .

Zöldségfasírt,ez mondjuk szüttyögős ,nem sűrűn kerül terítékre mert lusta vagyok dolgozni vele :D de finom és olcsó .


Egyébként a zöldségekre van egy isteni finom szószom,ha unod már magában ( megértem ) : limelé,chilipaprika,koriander,só,fokhagyma .

2016. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott van még a jó öreg tükörtojás/rántotta , el is felejtettem őket ,én most megcsömörlöttem ezzel teljesen ,rá sem bírok nézni,de amúgy jó kaja vacsira (is ) .

Még eszembejutott egy, mondjuk sok zsírt felvesz ,úgyhogy óvatosan fogyókúra alatt :D Zellercsíkokat mint a sültkrumplit felvágom,és zsírban kisütöm .. isteni :D

2016. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Te jó ég, nagyon jó ötleteket adtál! Köszönöm! Főleg azért, mert felnyitottad a szemem, hogy igenis lehetne enni húst is vacsorára, zöldséggel. Rántottát imádom,épp ezért félek attól, hogy ha sokszor azt eszem estére, akkor már nem bírok ránézni egy idő után.

Köszönöm szépen még egyszer :)

2016. máj. 10. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell egy hónap, szerintem egy hét is elég az átállásra.

Ízetlen zöldségek? Nekem egyik zöldség sem ízetlen... De le lehet őket önteni valamilyen szósszal, pl. paradicsomszósz, sült hús leve, a friss salátákra öntet (pl. citromlé, só, olivaolaj, fűszerek). És sokféleképpen el lehet őket készíteni: párolni, sütni, rántottába tenni stb. Én a legtöbb nem nyers zöldséget húslevesben megfőzve eszem.

Vacsorára a sokféle hús és tojás (főtt, tükörtojás, rántotta) mellett lehet néha enni halakat, tőkehalmájat, sült májat, egyéb belsőségeket is. Én szinte minden nap valami mást eszem, állati fehérjéből és zöldségekből is. És amikor nincs kedvem ezekhez, vagy nem vagyok nagyon éhes, eszek egy marék diófélét pár aszalt gyümölccsel.

2016. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!