Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Leirnatok miket esztek?

Leirnatok miket esztek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Aki paleozik leirna nekem pontosan hogy mibol mennyit eszik?

2016. máj. 19. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen paleo, de extrém közel áll hozzá.

Pontosan hogy írhatnám le? Minden nap más. De nagyjából egy rendes napom ilyen:

8-10 tojás, fél kiló zöldség (néha kevesebb, néha több, néha jóval több, de az kilengés, mert a ketogénembe nem fér), 1-2 dkg kókuszzsír, pár deka olajos mag és magliszt. Néha pici keménysajt és minimális gyümölcs.

Amikor nagyobb feleslegem volt, kevesebb tojás ment, napi 5 deka kókuszzsír, 15 dkg olajosmag és semmi magliszt, valamint több gyümölcs és több zöldség (akkor még nem ketóztam, de nagyobb bajban voltam, hogy mit egyek. kezdő voltam még s nem jutottam elég házi tojáshoz).

2016. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontos mennyiségeket nem tudok írni, mert nem mérem...

50 kiló vagyok és nő, ez is fontos infó lehet.

Húsok, hal, máj: kb. 2-3 csirkecomb (alsó vagy felső) vagy annak megfelelő mennyiségű máj vagy hal. Néha más belsőséget is eszek, pl. zúza, sertésvelő, vagy tőkehalmájat, egyéb halkonzervet.

Zsír, kókuszzsír: amennyi a sütéshez, főzéshez kell.

Tojás: 2-3 db.

Zöldségfélék: kb. 2 mélytányérnyi mennyiség (párolt/sült vagy friss zöldségek).

Gyümölcsök: 2-3 almának megfelelő mennyiség lehetőleg szezonális fajtákból.

Magok: 50-100 g (nem minden nap, és lehetne ennél kevesebb is, de ez a gyengém, nagyon szeretem).

Néha eszek pár szem aszalt gyümölcsöt is, ez a nasim.

Majdnem minden nap eszek húsos leveseket sok zöldséggel, főleg ebédre (néha csak azt ebédelek).

2016. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, mindenféle húst eszek, de legtöbbször csirkét.
2016. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

én még csak kezdő vagyok, de én is 10 tojás / nap.

sült zöldségek (hüvelyeseken kívül) bármilyet, karfioltól kezdve cukkiniig kb mindent megsütök. Fűszerezni minimálisan, én is a csirkehúst szoktam leggyakrabban, de marhamájtól kezdve próbálj ki minden húst, ami megízlik azt heti 2-3 alkalommal nyugodtan, én a halakat és a garnélákat is imádom. Ha éhes vagyok, diót eszegetek, vagy mandulát, aszalt gyümölcs, vagy csak nyersen egy káposztát, vagy salátát turmixolok, a zöldségeket minden mennyiségben bármi más zöldséggel, gyümölccsel mixelem, és még kevés volt amit nem ettem (ittam) meg. Ezekre neten is találsz tippeket, hogy mit mivel, répát is szeretek rágcsálni, a tojást villával összekavarva készítem el általában, mert a végére kb morzsásra sül, csak pár csepp olívaolajat teszek alá. Az olívabogyót én húsok mellé rágcsálom el. Én személy szerint sokat eszek, mert vékony alkat voltam alapból is amikor elkezdtem, bár nekem egészségügyi gondok miatt volt szükséges, és ez elmúlt. Aki diéta szinten akarja csinálni, annak én a folyamatos evést is ajánlom, hisz a zöldségtől még senkinek nem lett baja, talán most nem sikerült mindent leírni, a fokhagymát imádom még ha lehet minden húst azzal ízesítek sütéskor. :) és finomak is.

2016. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!