Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hízásra nem hajlamos embernek...

Hízásra nem hajlamos embernek nem való a paleo diéta?

Figyelt kérdés

Elég vékony vagyok, férfi (20+). Elég sok egészségi gonddal, vszínűleg emésztéssel kapcsolatosak.

Glutén- és tejérzékenységet vérteszt kimutatta. A gond az, hogy a rizstől egyszerűen rosszul vagyok ( ha eszek utána elég érdekes tünetei vannk), de a kukoricát sem nagyon bírom. Jobb híján hajdina és köles lisztből készült lepényt és krumplit eszek.

Tehát attól félek,h ha áttérnék paleóra, úgy néznék ki, mint egy csontváz, mert nagyon vékony vagyok.



2016. jún. 1. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól h paleo diétát folytatsz, még ehetsz több kalóriát / annyit amennyi a súlytartásodhoz kell, ha nem eszel kevesebb kalóriát, akkor nem fogsz fogyni, lehet akár tibeti szerzetes faxtudja milyen bőjti diétád is.
2016. jún. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem senkinek nem való, de te tudod.
2016. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 1/2

persze, ez értem. csak mennyire életszerű, h vki ilyen diétával hízik, vagy tartja a súlyát? elég nehéz lehet több kalóriát bevinni nagyrészt hússal és zöldségekkel.



# 2/2

ezt kifejtenéd?

2016. jún. 1. 19:04
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészséges, csak egy múló divat volt, bár tény, hogy néhány évvel ezelőtt rengetegen elkezdték ezt a fajta táplálkozást, ma már sok cikk jelenik meg arról, hogy mennyire egészségtelen így táplálkozni. Aki hisz benne, annak ezt nyilván feleslegesen magyaráznám, mindenesetre én már találkoztam olyannal, akinek nagyon csúnyán megromlott az egészsége a paleotól.
2016. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem múló divat, egyre népszerűbbek s egyre több helyen kaphatók a paleóba illő s inkább csak amiatt felkapott termékek (mert egy csomó paleo cucc teljesen normális. mióta rossz húst, tojást, zöldséget enni s ipari hulladékokat és cukrot mondjuk nem?).


Nem tudom, neked való-e, de paleóval nagyon könnyű súlyt tartani, már amennyiben tudsz mellette eleget enni. Nekem fogyni nem ment (majdnem) paleóval, amíg sok szénhidrátot ettem. Ez az egyik irány: sok szénhidrátot eszel energiaként. A másik pedig, hogy sok zsírt.


De én sem látom, hogy miért kellene paleóra térned. A köles szerintem jó cucc. Csak mert az étrended megközelíti a paleót, még nem kell paleóznod. Ha egészségügyi okokból gondolod kipróbálni, azt még értem, de ezzel kapcsolatban sem tudok mit mondani. Nyilván nem káros a paleo, hisz semmilyen fontos tápanyagot nem hagy ki. Lehet károsan csinálni, mint minden más étrendet, de ez nem az étrend hibája s ezt viszonylag még nehéz is, sok előnytelen ételt tilt (s néhány szerintem teljesen jót is).

2016. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fogynál, más okokból családom néhány tagja áttért a gluténmentes táplálkozásra, és leadtak jó pár kilót. Más kérdés, hogy hogy állsz a zsírral, nyilván nem szalonnát kell kolbásszal enni, de marhahúst, disznóhúst ehetsz, és abban azért van kalória. Ugyanez a helyzet a gyümölcsökkel, egyes magvakkal is. Egyébként én a helyedben elmennék egy dietetikushoz, aki egyszer összeállít egy rádszabott étrendet.
2016. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A paleo nem pusztán egy fogyókúrás étrend, én csodálkoztam is, hogy a GYK-n a fogyókúrák kategóriába tették. Tény, hogy sokan fogynak tőle, mivel el lehet vele érni egy egészséges testsúlyt. A paleo egy életmód, amiben többek között benne van az egészséges testmozgás, és minél kevesebb vegyszer használata is.

Én 8 hónapja kezdtem el az én étrendemet, ami eléggé közel áll a paleóhoz. Nem fogyni akartam, ezért meglepődtem, amikor 2-3 hét alatt lement rólam 3 kiló. De ez talán a kezdeti szerencsétlenkedésemnek is köszönhető, mivel hirtelen álltam át és nem voltam eléggé felkészülve arra, hogy a nagyvilágban nem mindig áll rendelkezésemre megfelelő étel, ezért volt, hogy inkább nem ettem semmit, amíg haza nem értem. Kellett egy kis idő, mire hozzászoktam és megtanultam, miket és hogyan főzzek, hol szerezzem be a hozzávalókat, és hogy mindig legyen nálam valamilyen ehető dolog, ha nem vagyok otthon.

Ezután már nem fogytam tovább, pedig kezdetben én is aggódtam, hogy mi lesz velem.

Egy barátnőm már régebb óta paleózik, neki sem kellett fogynia, és kilóra talán nem is fogyott, viszont hihetetlenül csinos, ő mondjuk elég intenzíven sportol is.

Amióta elkezdtem az új életemet, teljesen gyógyszermentesen élek, és nagyon sok javulást tapasztaltam az egészségemben. Éppen ezért nagyon odafigyelek, hogy mit eszem és nagyon ritkán vannak "kilengéseim".

2016. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
én javaslom a paleo étrendet (és nem diétát). Szendi Gábor könyvei erről szólnak, nekem nagyon komoly emésztési gondjaim voltak, többek között 3-3-hetes hasmenések, tejtermékeken éltem és gabonaféléken, pedig a szervezetem ezeket totál nem bírja. zöldség-gyümölcs-hús- tojás ezeket eszem most, és végre helyreálltam, 21 vagyok :) a paleo étrendben is vannak ételek amikkel sújt lehet tartani, nem fogyókúra ez, húsból többször is ehetsz naponta, ha sportolsz mellette, kizárt, hogy izomnövekedés ne legyen.
2016. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is vékony vagyok és paleo előtt is az voltam. Nagyon vékony.

Paleotól annyi történt, hogy eltűnt a minimális úszógumim (MINIMÁLIS VOLT!). Átalakult a testem felépítése kicsit, kevesebb a zsír rajtam, viszont sokkal több az izom.

Ha sportolsz paleo mellett nagyon jól nőnek az izmok...nálam legalábbis :D, van miből építkezie a szervezetnek.


Közvetlen paleo előtt feljött rám pár minimális kiló, mert kezdett rajtam kitörni az inzulinterzisztenia...ezért volt miből fogyni picit.


Viszont világ életemben iszonyú vékony voltam (46 kilo), ehhez képest most 50 vagyok, de szín izom és most nézek ki egészségesen...továbbra is nagyon vékony vagyok, de szerintme minden tápanyag jobban felszívódik...régen gebe voltam, most izmosan vékony.


Szerintem a paleózást nem a testalkat dönti el...bármilyennel lehet paleozni.


Ha te vékony vagy és szerinted emésztési gondjaid vannak (pl. hasmenés...), akkor akár hízhatsz is, mert helyreáll a rendszer és felszívódnak a hasznos anyagok.


Hízhatsz = olyan értelemben, hogy csak pár kilót, amitől akár jobban is kinézhetsz.


De én nem beszélek rá senkit, ezt mindenki maga dönti el.

2016. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de igazából már tárgytalan a kérdés. szinte biztos, h nem javulna csak paleótól az egészségem, mert más probléma is van a háttérben.
2016. júl. 9. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!