Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ti számoljátok a kalóriákat?

Ti számoljátok a kalóriákat?

Figyelt kérdés
Csak simán paleo étkezéstől lelehet fogyni, vagy mellé kell számolni a kalóriákat is?

2016. márc. 3. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kalóriadeficitben vagy, akkor lehet fogyni tőle. Nem a számoláson múlik elsősorban.


Nekem a szénhidrátot kellett levinni, mert a paleo + "olyan keveset eszem, amennyit csak bírok" pont nem ért semmit.

Ez egy ideig ért valamit, aztán nem. Még van egy csomó trükköm, ha mindent összeteszem és brutálisan fegyelmezett vagyok, van némi esély, de sosem jön össze minden. Így öt év után már éhezni is képes volnék (mondjuk napi 1700 kcal mellett, végigéhezve az estét, gondolataimban ételek), de tönkreteszi az alvásomat és a másnapomat, így étrendszigorítás kell inkább (a nem jól laktató olajos magvak kemény korlátozása), csak akkor megy.


De van, aki nem eszik kenyeret és lefogy, tehát automatikusan kalóriadeficitet ér el a paleónál sokkal kevesebbel is.

2016. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem számolom. Ha ennék magkenyeret,paleós sütiket,édességet akkor mindenképp számolnám.

Ha az utolsó kilók nem akarnak majd lemenni elképzelhetőnek tartom,hogy erre kell vetemednem .

2016. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs értelme számolni. Hízni csak szénhidráttól lehet, abból pedig a paleo étrend elég keveset tartalmaz. A zsírban sok a kalória, mégsem hizlal.

Kb. 10 évvel ezelőtt az Atkins diétától fogytam nagyon eredményesen, ebben is a szénhidrátok csökkentése a lényeg. A paleo étrendtől is nagyon jól meg lehet a felesleges kilóktól szabadulni. A mozgás még jobban növeli a hatékonyságát.

2016. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2016. márc. 7. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: Ez nem igaz, ráadásul nem arról van szó, hogy lehet-e hízni paleóban, hanem FOGYNI akar a kérdező... A fogyáshoz kalóriadeficit kell, a paleo pedig ezt természetesen nem garantálja. Ahogy a kevés szénhidrátot sem, ott a gyümölcs, keményítők, gesztenye, sütőtök s egyéb szénhidrátos zöldségek, nekem gyümölcs és keményítő nélkül megvolt bő 200 gramm, amikor egyszer kiszámoltam... 80 gramm alatt már fogytam egy ideig, aztán beállt. 40 gramm alatt sem fogytam, ez nem így működik, ahhoz kalóriadeficit is kell...
2016. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!