Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Nagyon vékony vagyok de...

Nagyon vékony vagyok de paleozni szeretnék a jövőben egyéb okból. Le fogok tőle fogyni kórosan?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egészségesen akarok élni, volt szerencsém a paleo irodalomhoz. Tekintve, hogy imádom az evolúciót, meg vagyok győződve róla, hogy ez az étrend a legegészségesebb. Szendinek (és egyéb szerzőknek) megsemmisítőek az érvei és a cáfolatai.


Egyedül amiatt aggódom, hogy kórosan le fogok fogyni. Eddig 65-ről 60 kilóra fogytam (183 cm vagyok), pedig csak többet mozgok meg a cukortól/kenyértől valamennyire megszabadultam.


Mit javasoltok, mit egyek sokat? Banánt, zabot meg szalonnát, az addig oké. Egyéb ötlet? :)


Aggódom, hogy 60 kilónál nem állok meg, és már ez se egészséges. Mindenki megjegyzi hogy "össze vagyok szakadva" de ez látszik is. :S



2016. júl. 23. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Már miért fogynál? Egyél eleget, akkor nincs étrend, amitől fogysz...
2016. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt egyél sokat, amit szeretsz s a makróidhoz (még ha nem is számolod őket, valamilyen értéken azért állnak :)), étrendedbe, elképzeléseidhez passzol...

Én tuti megdobom az olajos magvak fogyasztását, ha egyszer valahogy sikerül lefogynom (a paleo már 25 kiló feleslegnél sem segített, olyan keveset ettem, amennyit bírtam, hiába, az is sok volt), de kókuszzsírból is többet fogok enni (plusz mivel nem totál paleózom, vajból is), ha jó lenne nekem a több ch, akkor a zöldséget és a gyümölcsöt is emelném... Vannak lehetőségek.

Ugyanazt fogom enni tömegeléskor, mint szálkásításkor, csak más arányban. A fehérjeigényen nem változik, a szénhidrát így se elég alacsony, nekem a zsírt kell emelnem. Más a szénhidrátot és a zsírt is emelheti.

2016. júl. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a súlycsökkenésem 19-es BMI környékén megállt, és azóta gond nélkül tartom a súlyom. De Te soványabb vagy nálam. Én nem tartom kizártnak, hogy nem fogsz tovább fogyni, vagy fel is tudsz szedni pár kilót a paleóval, ha a jelenlegi súlyod kevés. Figyelj oda, hogy mindig eleget egyél.
2016. júl. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igaz, már csak megállok, a természeti népeknek 18-19es BMI-jük van. Az evés mennyiségével is lehet gond van igen, habár még azt eszem ami van kb jelenleg csak mégis kevesebb CH-t
2016. júl. 23. 02:23
 5/10 anonim válasza:
100%
Jó gyors szénhidrátot nem eszel, vagyis cukrot, de egyél lassú szénhidrátot többet, mint a rizs, barnarizs, krumpli, korpovit keksz. Nézd meg, menni a szénhidrát tartalma a keksznek, főzz meg valamennyi gramm rizst és mézd meg kifőzve mennyi és annyit egyél egy nap, hogy 160g szénhidrát bemenjen minden nap.
2016. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző, te sok nem paleo ételt soroltál, főleg az errefelé, Magyarországon uralkodó verzióban tiltottak ezek, külföldön kevésbé.

Egyébként kevés szénhidráttal is lazán lehet súlyt tartani vagy hízni, csak akkor sok zsírt kell enni. Sokan úgy paleóznak. De a szénhidrátdús paleo is létező dolog.

2016. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elkezdted már a paleót? Hogy áll azóta a súlyod?

Én eleinte gyümölcsből és olajos magokból ettem elég sokat. Most ezekből visszavettem (főleg utóbbi nem volt annyira jó az emésztésemnek, és túlzottan jóllakat, utána nem tudok enni). Zöldségfélékből viszont gyakran eszek szénhidrátosabbakat, pl. répa, cékla, sütőtök, karalábé, zeller. Zöldborsót és a zöldbabot is eszem néha. A súlyom továbbra sem változik, se fel, se le, pedig szerintem sokat eszek és nem bánnék 2-3 plusz kilót így a normál testsúly alsó határán... Komolyabban edzeni még nem kezdtem el, csak tornázom, lehet, hogy ez kevés.

2016. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megmaradtam 183cm-el 60 kiló. Eddig nem palrozom még csak úgy közelítgetem. De majd mindjárt jön a fizu meg elköltözöm, és majd akkor kb átállok amennyire kell/érdemes
2016. okt. 13. 01:03
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként 18-20as BMI-vel fenyeget a legkevésbé a cukorbetegség-szívbetegség, stb., utánanéztem, szal már nem aggódom :D


Sokkal jobb a kedvem is mióta kózelítem a paleot. *Magic*

2016. okt. 13. 01:05
 10/10 anonim válasza:
Mi lett azóta? Én is ilyen magas vagyok, 66-67 kilóról indultam, és 1 év glutén cukor tej elhagyással, picit több sporttal 63 kilóra fogytam. Igazából 67-70 kilós szeretnék lenni, de izmot építeni nem nagyon akarok.
2021. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!