Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósoknál cukor helyett...

Lassmich Ruhe kérdése:

Paleósoknál cukor helyett eritritol mehet?

Figyelt kérdés

Ha lehet, akkor nem kérnék itt egy újabb "hitvitát" a paleo létjogosultságáról pls, az érdekel, hogy az, aki CSINÁLJA, és JÓL ÉRZI MAGÁT ezek mellett, hogy ő maga használ-e édesítéshez eritritolt, vagy sem. (ha nem akkor miért nem?)

Előre is köszönöm a segítségeteket.



2016. júl. 28. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy mehet
2016. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Perszehogy mehet!

Már a paleolitikumban (kőkorszak) élő emberek is azt használták.

Tanuk rá Frédi és Béni családjaikkal egyetemben.

2016. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, még ketóban is nagyon OK.

Speciel én inkább xilitet használok, mert sokkal finomabb s jobban édesít. Ketogén diéta mellett pedig vegyesen a kettőt.

Hallottam már, hogy van, akinek baja van némelyiktől, nekem soha, s a páromnak sem, pedig ő sokkal többet használ, mint én. Azért nem kilószámra, azt már a cukorral sem csináltuk...

2016. júl. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: lehet kapni négyszeres édesítőerejű eritritet, szerintem gazdaságosabb, nagyon kevés elég belőle.


A sima eritrit szerintem sem jó.

2016. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mármint paleoban tökéletes, csak jóval több kell a simából.
2016. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az erősséggel nincs gondom, eleve külön szokatta magát ahhoz a család, hogy ebből is kevesebb mennyiséget használjunk, mint a sima kristálycukorból.


Köszönöm megtisztelő válaszaitokat.

2016. aug. 1. 10:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam készíteni paleo csokit, abba teszek. Amúgy teába, kávéba nem használok édesítőt mert nem érzem szükségét. De amúgy persze, lehet használni, nem látom miért ne lehetne?
2016. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kései reag, de sebaj, hátha valakinek informatív lesz, bár személyes vélemény. #4: van ötszörös eritritem, nem éri meg, hiába olcsóbb. Iszonyatos stevia íze van, minimum 3-szor annyi xilit vagy eritrit kell hozzá, hogy csak felmerüljön, hogy valamibe rakunk. Amikor nem rengeteg valamibe keverjük, rossz, s bár elvben duplán édes, valójában közel sem. Picit olcsóbban kapok egy alig vagy nem is édesebb, de sokkal rosszabb ízű cukorfélét. Nem jó ötlet. Édesíteni nem kötelező, de ha már teszem, finomat akarok. A stevia íz akkor is kijön, ha rengeteg gyümölcshöz teszek picit...

Ez persze emberfüggő. A párom a steviát nem érzi elég édesnek, nekem a xilit sokkal-sokkal édesebb, mint az eritrit.

Az eritrittel semmi bajom, édes, csak a xilit sokkal édesebb, finomabb, olcsóbb. Ezért használom mindkettőt s ketogén diétán kívül csak a xilitet.

2016. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A xiltet úgy kísérletezték ki, hogy beadták a kutyának, aki egy kiskanáltól fél óra alatt megdöglött. Aztán azt mondták, hogy akkor egyék csak nyugodtan a paleosok, nekik ez pont jó lesz:)

A eritriollal hasonló a helyzet. Az ősember úgy vadászott vele, hogy beetette az állatokkal, és azok hamar megdöglöttek tőle.


A paleo vallás nem gyógyít meg semmit! Akik így esznek, azok ugyanúgy élnek, meghalnak, nem élnek tovább, sem rövidebben, mint a többi ember. Ugyanolyan betegségeik vannak, csak egy fura vallásban hisznek. Azt feltételezik, hogy az ember nem változik, és még mindig ősember. Másrészről azt feltétezik, hogy az ősember pl sok húst evett. (pont az ellenkezője igaz, valószínűleg az emberiség nagy része akkor egyáltalán nem evett húst, vagy csak nagyon kevés döghúst-talán. ) Voltak kisebb csoportok akik később vadászok lettek, de ez később volt, és kisebbség)


Az emberi és állati "genetika" sokkal gyorsabban alkalmazkodik az új életkörülményekhez, és új ételekhez, mint ahogyan a paleo vallás hívői feltételezik, nem kellenek hozzá 1000 évek. Érdekes, hogy nemcsak az ember, de az ember mellett élő kutya!!! is már simán megemészti a glutén tartalmú ételeket.

2016. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A xilitol a kutyák szervezetében másképpen hat, mint az emberekében, és komoly egészségkárosító hatása van. A kutyáknál a fogyasztást követően nagyfokú inzulinelválasztás indul be – a xilitol a kutyák szervezetében hatszor nagyobb inzulinreakciót vált ki, mint azonos mennyiségű cukor.


Az inzulin feladata – egyebek mellett –, hogy a vérből a vércukrot a sejtekbe juttassa, a hasnyálmirigy béta-sejtjei akkor választják ki, amikor a vércukorszint megemelkedik. Ha valaki normális vércukorszintre inzulininjekciót kap, akkor az inzulin ezt a normális vércukorszintet csökkenti le veszélyesen alacsony szintre. Ez történik a kutyákkal is.


Három gramm xilitol egy körülbelül 30 kilós kutyánál akkora vércukorszint-csökkenést okozhat, amekkora megöli az állatot. Egy kistestű kutyának jóval kevesebb is elég: egy spániel például már két darab cukormentes rágótól is kikészülhet.


Ha valakinek a kutyája mindezek ellenére xilitolos édességet fogyasztott – lenyúlt egy csomag rágót stb. –, ne habozzon hívni az állatorvost, és próbálja meghánytatni a kutyát. A xilitolmérgezést általában huszonnégy órás, intravénás glukózinfúzióval szokták kúrálni, ezzel lehet helyreállítani a vércukorszintet úgy, hogy ne károsodjon az állat mája.


Nem csak a kutyákra veszélyes a xilitol: a tehén-, a kecske-, a nyúl- és macska és majom tulajdonosok is legyenek résen.

----------------------------------------------

Az ERITRIT hasonló cukoralkohol. Az egerekre és patkányokra eléggé káros. Valószínűleg az ősember szervezete sem szokott hozzá évezredek alatt...

Subchronic oral toxicity studies with erythritol in mice and rats. [link]

2016. okt. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!