Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleoval szeretnék fogyni de...

Paleoval szeretnék fogyni de nem tudom hogyan kezdjek bele. Mit ehetek és mikor?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom ezt a paleo étkezést h milyen jó.. én elég kövér vagyok egy év alatt 20kilo és szeretnék fogyni.. a paleo sokan ajánlották de nem tudom hogyan kezdjek bele.. mibol mennyit ehetek.. mit ehetek reggelire mit vacsora? Hány óra után nem szabad már enni semmit?

A rosszindulatú kommentelők kimeljenek.. a többiek válaszát előre is koszonom


2016. szept. 14. 15:45
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És még annyit h sportoltatok emelett a diéta mellett? Vagy nem fontos mert anélkül is megy le a felesleg?
2016. szept. 14. 15:48
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Sehogy, ha nem akarod tönkretenni az egészségedet. Az egészet egy bukott matematikus találta ki. Inkább más módszert próbálj ki.
2016. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A paleo azért tud sikeres lenni, mert aki korábban ócska kajákon, édességen, péksütiken stb. élt, az hirtelen elkezd tőle jobban lenni, lead a súlyából és egyébként is erősebb és egészségesebb lesz. De ez nem azért van, mert a paleo olyan zseniális, ha az illető egyszerűen néhány alapelvet követve elkezd figyelni az étrendjére, akkor tök mindegy, eszik-e zöldborsót (paleoéknál tilos) vagy fogyaszt-e tejterméket (szintén tilos). Nem a paleo segít, hanem az odafigyelés, meg az, hogy a sok ételgyári hulladék után elkezd valódi ételeket és alapanyagokat fogyasztani.


Alapvetően ugyanis a paleo se talált kis semmi újat: rostban és fehérjében, meg némi értékes zsiradékban gazdag, szénhidrátban viszonylag szegény rendszeres étkezés. Ennyi az értelme, az összes végtelen ostoba megkötés, aminek se az ősemberhez se a mai ember igényeihez semmi köze, az teljesen felesleges.

2016. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Valójában nem akarsz te se paleoval se semmivel sem fogyni. Ha akarnál,már utána néztél volna és nem itt kérdeznél.
2016. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon egyszerű, kezdj el dinoszauruszt és mammutot tartani a kertben, hiszen az ősemberek is azt zabálták.
2016. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
www.paleo-dieta.hu
2016. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Mamutot ettek de dinoszauruszt nehezen.
2016. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Dinoszauruszokat a mai ember is eszik, persze csak madarakat, mert más már nem maradt belőlük. A másfajta dinók kihalásakor mi még apró kis lényekként surrantunk az erdők talaján, utána jött el az emlősök ideje s az ember nagyon, nagyon fiatal lény :D


Kérdező, én paleóztam, minimum 99%-osan, most inkább 95, bár az ilyen számokkal nem tudok sokat kezdeni. Egyszerűen ilyen a nekem való életmód, de semmi rossz nincs egy csomó, nem paleós étellel sem. Ja és sokféle paleo van, krumplit, rizst, zöldborsót sok magát paleósnak nevező fogyaszt... Inkább a saját testedet vedd figyelembe, s a saját életmódodat alakítsd ki.

Szóval, a paleo. Én is már-már kövér voltam, 25 kiló plusz. A paleótól nem fogytam, nem is tudom, miért kellett volna. A kalóriadeficittől fogsz, nem a paleótól. De megtaláltam a hibát, bőven túl sok szénhidrátot ettem (ráadásul főleg zöldségből :D), ami van, akinek jó, nekem nem, nem tudok kalóriadeficitet elérni vele jóllakottan. Éhezni pedig nem fogok, de úgyse menne.


Nagyon, nagyon sokféle dolgot ehetsz. Van, akinek ez-az előnytelen, árt, bekavar, mit tudom én. Van, aki egyszerű, csak a kalória számít. Nos, az egyen egészségesen, megfelelő makrókkal, bármit is jelent ez számára. Nincs olyan, hogy mit ehetsz reggelire s vacsorára. Ha saját csokitortát eszem vacsorára, akkor éppúgy fogyhatok, mintha tojást ennék zöldséggel vagy darált diót kókuszzsírral összekeverve (az finom, főleg csokisan :D) vagy párolt cukkinit. A napi összbevitel és a kalóriaégetésem számít.

Az időpontok nem igazán fontosak, az összmennyiség a döntő. Csináld, ahogy neked jó. Én szeretek alaposan jóllakni már ebédkor, bedobni valamit vacsorakor s késő este már nem enni, a természetes ritmusomhoz ez passzol. De csak a fogyásom miatt nem aggódnék a kései evés miatt, ha az összbevitel rendben van.

2016. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az a bajom a paleoval, hogy tílt rengeteg olyan kaját, amit nettó hülyeség nem enni... egy ketogén diétának több értelme van...
2016. szept. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A párom anyukája ajánlotta ezt nekem mert az egyik ismerőse heti egy kilót fogy tőle.. mindent eszik csak kenyeret tésztát és tejtermékeket nem.. számomra ez elég hihetetlen h szalonnatol kezdve bármit megehet és mégis fogy
2016. szept. 15. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!