Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleoval szeretnék fogyni de...

Paleoval szeretnék fogyni de nem tudom hogyan kezdjek bele. Mit ehetek és mikor?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom ezt a paleo étkezést h milyen jó.. én elég kövér vagyok egy év alatt 20kilo és szeretnék fogyni.. a paleo sokan ajánlották de nem tudom hogyan kezdjek bele.. mibol mennyit ehetek.. mit ehetek reggelire mit vacsora? Hány óra után nem szabad már enni semmit?

A rosszindulatú kommentelők kimeljenek.. a többiek válaszát előre is koszonom


2016. szept. 14. 15:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

pedig gyakorlatilag bármit ehetsz, amennyiben az egészség nem szempont csak a fogyás, ha már az egészségre is adunk, akkor van rengeteg dolog amit érdemes kerülni, meg van rengeteg dolog amit a különböző diétákban "hit rendszerekben" divat kerülni... pl paleoban a krumplit...

de ha rám hallgatsz, akkor azoktól az emberektől tanulsz enni, akik abból élnek, hogy tudatos táplálkozással fejlesztik a testüket, vagyis a sportolóktól.:


[link]

2016. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat :) én eddig erről a paleo étkezésről csak jót hallottam de ugy látom jobban utána kell még nézném..
2016. szept. 15. 09:45
 13/20 anonim ***** válasza:

9-es, milyen ételekre gondolsz?

Én annyi eltéréssel "paleózom", hogy eszek zöldborsót és zöldbabot, illetve kevés mézet is használok édesítésre (az édesítőszerekben nem bízom). Néha eszek rizst vagy kölest kis mennyiségben. Még így is fogytam kb. 15 kilót úgy, hogy közben nem kellett éheznem, kalóriákat és szénhidrátot sem szoktam számolni, max. kíváncsiságból. Én nem tudok annyi zöldséget, gyümölcsöt, húst, tojást, zsírt megenni, hogy elszálljak a kalóriákkal (lehet, hogy kicsi a gyomrom?), egyedül az olajos magokkal kell vigyáznom, mert képes vagyok megenni uzsonnára egy csomag kesudiót egyszerre. Utána viszont nem tudok rendesen vacsorázni...

A fogyáson túlmenően eltűntek a pattanásaim, már nincs "kajakómám", ha teleettem magam, jobb a közérzetem... Eleinte nem sportoltam semmit, ülő munkát végzek. Most már tornázom majdnem minden nap, rájöttem, mennyire fontos a mozgás.

2016. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Azt írják, kerülni kell a babfélét, borsót, csicseriborsót, lencsét, földimogyorót, szója és szójakészítményeket, tejet, joghurtokat, kefirt, túrókészítményeket, lágy sajtokat, ömlesztett sajtokat, írót, de tilos a burgonya, manióka, keményítő tartalmú gyökerek, tápióka, zab, árpa, kukorica, köles, rozs, rizs, búza, hajdina, amarant, quinona.


Egy egészséges ember számára ezek nagy része nemhogy nem kerülendő, de nagyon is jól beépülhet egy változatos és egészséges étrendbe. A túlzott fogyasztásuk - mint minden másé is - hiba, hiszen az egyensúly a fontos. A zab, a teljes kiőrlésű rozskenyér, a csicseriborsó, lencse stb. mind értékes élelmiszer.


Ráadásul nagy részüket - illetve a jelenlegi kultúrnövényeink elődjeit - ette bizony az ősember is. Evett az mindent, amit talált, ami nem volt mérgező és amit fizikailag képes volt elfogyasztani.

2016. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2016. szept. 15. 14:40
 16/20 anonim ***** válasza:
#14: Csak mert valami jó étel, még nem MUSZÁJ enni s könnyen lehet arra valakinek valamilyen oka, hogy nem fogyasztja. Nálam pl. a gyümölcs és a rizs csak azért nem tiltólistás, mert kedvelem őket, de átkozottul előnytelenek számomra, a fogyásban pedig főleg akadályoznak. A hús a fehérjekeretemet rontja el. A zabot pocsék ízűnek tartom, de mivel szénhidrátbomba, eleve nem eszem. A paleo szénhidrátbombákat éppúgy kerülöm, mint a nem paleókat, persze, mit nekem paleo. Vannak ilyen egyéni dolgok. Az a fő, hogy ami marad, az biztosítsa, amit kell s azért nem árt, ha jól is esik az embernek... Ez a paleóval sokaknak simán megoldható. Más kérdés, hogy sokunk kritikusan áll egyes ételek kizárásához, főleg azok, akik nem szeretik vakon követni az étrendeket az ő kis dogmáikkal...
2016. szept. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14-es, egy egészséges ember számára lehet, hogy hasznosak, de a paleót sokan azért választják, mert nem egészségesek. Főleg, aki 1 év alatt 20 kilót hízik, az szerintem nem egészséges, és az általad felsorolt ételek nem véletlenül kerülendők.
2016. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
13%
Kezdesnek hajszolj egy mammutot a szakadekba!
2016. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
24%
Elsősorban tejsavófehérjét fogyassz tejben vagy vízben feloldva az első három hétben. Kevés gyümölcsturmixxal ízesítheted csak az íze kedvéért. 2 hét után legalább 5 kiló mínuszban leszel akkor már lehet enni magvas dolgokat esetleg kiszámított kalóriás rostgazdag ételeket. Eredmény nem marad el garantálom.
2016. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó hozzászóló mindenképp kipróbálom! :)
2016. okt. 13. 07:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!