Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Lehetseges-e, hogy izmosodom...

Lehetseges-e, hogy izmosodom ketogen dieta alatt?

Figyelt kérdés
3 honapja tartom a keto dietat ( 20, de inkabb 10g alatti CH-val). Heti 6x edzek ( Shaun T fele insanity + melle sulyzos edzes) . Korabban mas dietaval ( feherje fokent es azert joval magasabb Ch) fogytam de izmosodtam, sot kockak is jottek elo. Jelenleg ossz 4-5 kgt fogytam, meg van rajtam zsir bar sok sok centit karcsusodtam. Popsira , karra es hasra edzek plusszba sullyal. Kicsit elkenodtem. Lehet, hogy izmot epitek inkabb? Keto alatt tenyleg lehet?
2017. jan. 15. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kcal-többletben vagy, akkor lehetséges.
2017. jan. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nőként diéta alatt nem hiszem, hogy izmot pakoltál volna fel.
2017. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges. Ha többletben eszel s edzel, akkor elkerülhetetlen, hacsak nem érted el a naturál maximumodat vagy rontasz el valamit nagyon látványosan.

Kalóriadeficitben kezdőként is megtörténhet a dolog.

Amúgy nem.


A ketogén diéta nem mágia. Persze, glükóz helyett ketonokkal működsz (kivéve az agy egy kis részét), ami nagy különbség, de az energiamegmaradás törvénye s az izmosodás feltételei nem változnak.


Ha azon aggódsz, hogy lassan fogysz... Nos, bizonyára a kalóriadeficited nem elég a tempósabb fogyáshoz. Az izmosodás csak a lassú fogyásba tud belekavarni, hisz izmosodni jóval lassabban tudsz, mint fogyni (főleg deficitben, bár nem tudom, ott mi várható. többletben akár havi 1 kiló izom is feljöhet, legalábbis férfiaknál, ha odateszik magukat s még kezdők).

2017. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Edzesben, testepitesben nem neveznem magam kezdonek :) Valojaban nem erdekel a sulyom csak erdekel a keto es izomepites valos osszefuggese. Nem gondolom, hogy rontottam volna. Makrokat szamolom. Azoban az anyagcserem veszett lassu, ez nagyon duhito, illetve altalanosan igaz ram, hogy az atlag kcal igenyem joval alacsonyabb az atlag embernel. Meg tomegeles eseten is, nem hogy fogyashoz. Mindenesetre meglatjuk, nem vagyok turelmetlen csak a keto meg viszonylag uj nekem a regebbi feherjedietaim -alacsony de azrrt aktiv jo senhidrat bevitellel-hez kepest. Jelenleg amugy 175cm magas, 68 kg vagyok, magassagot nem tervezek csokkenteni :)
2017. jan. 17. 01:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom az,hogy ketogén diétában belassul az anyagcserém,ezért én ciklizáltam. Hétvégén egy-két nap szénhidráttöltést csináltam. A súlyzós edzés is hétvégén volt.
2017. jan. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma nezettem egy testzdir %-ot ami 20,4 lett. Bar kozel sem az igazi ellenben korabban ilyen sullyal ez joooval magasabb volt, ugyhogy epul az az izom :) ciklikust nem akarok, majd talan ha lepucoltam a zsirom elegge. Az utobbi napokban letolt napi 5 liter viz egesz jo hatassal van az anyagcseremre. Ugy nez ki ez bevalik. :)
2017. jan. 18. 01:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem a szénhidrátot dobod meg (sokunk rosszul is lenne az ilyesmitől), emelheted néha a kalóriát is, ebben nincs tapasztalatom, mindössze sokszor olvastam, hogy beválhat.
2017. jan. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!