Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Disznóhúst miért lehet enni a...

Disznóhúst miért lehet enni a paleó diétában? Nem hízlal az?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 5. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nincs olyan kaja ami hizlalna vagy fogyasztana, minden diétának akármilyen csodanevet adnak egy lényege van: kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit felhasználsz.
2017. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Az első válaszoló igazat beszél! Amúgy meg a disznó hús mértékkel fogyasztva igen is egészséges, sok jó tápanyag van benne és jó fehérje forrás (ugyan nem olyan jó,mint a csirke, de ettől független is sok van benne)

A disznónak is van soványabb része,azt kell fogyasztani.

2017. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
51%
Teljesen mindegy, hogy eszel-e disznóhúst, vagy sem, maga a paleo diéta az Atkins, a Dukan és egyéb diétákkal együtt egy nagy ostobaság, arra jó, hogy lehúzza a hiszékeny embereket. Nem ettől fogsz fogyni vagy hízni, hanem attól, hogy alkatilag - leegyszerűsítve - milyen "gyors" az emésztésed, vagyis a szervezeted mennyit hasznosít a bevitt táplálékból, na és persze attól, hogy mennyi szénhidrátot és zsírt eszel, és ahhoz képest mennyit mozogsz, vagyis mennyi többletkalóriát viszel be a szervezetedbe annál, amire a tested működéséhez szükséges. Ennyi az egész, a többi csak hókuszpókusz, de ha szeretnéd tovább támogatni ezeket a diéta sarlatánokat, akkor vásárold tovább nyugodt lelkiismerettel a könyveiket és a termékeiket, bár egyszerűbb lenne, ha ezen a pénzen kevés, de jó minőségű ennivalót vennél, és nem élelmiszeripari szemetet.
2017. ápr. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A paleo diétának a diéta része ér valamit, a köré épített image az egy baromság. A disznóhús sem hizlal, csak nem mindegy mennyit eszel belőle...
2017. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen húst, belsőséget, akár szalonnát is lehet enni, mivel a paleo lényege többek között az elfogyasztott szénhidrát mennyiségének csökkentése, illetve annak forrása. Bár a paleolit étrendet nem fogyókúrának szánták, a ch csökkentés és a jórészt természetes(ebb) ételek fogyasztása miatt elég jól lehet vele fogyni is.

Amúgy miért hizlalna pont a disznóhús jobban, mint más állatok húsa? Nézz meg egy karajt, szerintem kevesebb zsír van benne, mint egy átlag bolti felvágottban vagy májkrémben, vagy hasonlítsd össze mondjuk egy kacsacombbal.

Másrészről lehet sok (állati) zsír fogyasztása mellett is fogyni, ha mellette odafigyelsz a ch bevitelre.

2017. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kalóriatöbblet hizlal. Összetétele alapján a disznóhús, főleg a zsírosabb (mert a sima disznóhús elég soványka az én nézőpontomból, nem tudnám megenni sok hozzáadott zsír nélkül) pompás fogyásra, legalábbis annak, akit (mint a többséget) a szénhidrát laktat legkevésbé és képes elviselni a szénhidrátszegény étrendet (mert a sok zsír, sok cukor már nem annyira jó kombó).

A paleo persze nem szénhidrátszegény alapból, simán lehet egész sok szénhidrátot enni benne (tapasztalat), de azért valamivel nehezebb, mert a legdurvább szénhidrátbombák tiltottak.

2017. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
80%
Az első pár hozzászólónak üzenném, hogy ha a paleo egy átverés, reklám és ...., akkor a jobbik fajta, mert én 24 kg-ot fogytam vele 8 hónap alatt!
2017. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg paleo nélkül 9 hónap alatt 38at, szóval ha ez verseny akart lenni a részedről, akkor vesztettél. Sima szálkásító diétát nyomtam, aminek mint mondtam ugyan az a lényege: kcal deficit. (1es voltam)
2017. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 raudaeirikr válasza:
Fontosabb lenne inkább valamiféle "paleo" életmód. A legtöbb élő szervezetnek megvan az a tulajdonsága hogy felesleges mennyiséget jó hatásfokkal kiürít, de raktározni is képes hiány esetére. Így egy túlzott rendszeres precizitás simán hátrányos. A megfelelő környezet és aktivitás sokkal fontosabb lenne, az rávezetheti a szervezeted mire és mennyire van szüksége, egyszerűen azt fogod kívánni, nélküle viszont egyre inkább hiábavalóvá válik akármiféle tervezett táplálkozási szokás kialakítása.
2017. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
A 7-es hozzászólónak: nem a paleo miatt fogytál, hanem amiatt, mert alapból normális anyagcsere mellett egyszerűen kevesebb kalóriát vittél be, mint amit a szervezeted felhasznált, és feltehetően mozogtál is mellette. Ennyi az egész. Teljesen mindegy, hogy a kevesebb kalóriabevitelt minek nevezed, és hogy milyen ételeket részesítesz előnyben, illetve hanyagolsz.
2017. ápr. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!