Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ellentmondás a paleo diétában?

Ellentmondás a paleo diétában?

Figyelt kérdés

A könyvben az egyik pillanatban még a természeti népek hosszú életűségét dicsérik az abháziaiak, okinawaiak, hunzák, vilcabambaiak példáján, akik valóban a világ leghosszabb életű emberei.


Aztán a következő mondattal azt állítják, hogy a természeti népek egészségüket a viszonylag magas (30-50% közötti) állati fehérje és zsírbevitelnek köszönhetik, és közülük csak elenyésző a vegetariánus életmódot folytatók száma, alig 10%.


És akkor hogy van az, hogy a hunzák, vilcabambaiak, abháziaiak beleesnek ebbe a 10%-ba? Mert ők pont hogy alacsony fehérje és zsírtartalmú étkezést folytatnak. Rendszeresen esznek főtt gabonakásákat, hüvelyeseket, de húst és állati eredetű zsírokat szinte egyáltalán nem, maximum ünnepnapokon.


Érdekelne, hogy ezt hogyan magyarázzák a "paleoszakik". :-) Nekik máshogy alakult az emésztőrendszerük? A könyvben van egy táblázat, ami megadja, hogy mely népek milyen arányban fogyasztanak állati eredetű ételeket és húst. Érdekes módon a hunzák, abháziaiak, vilcabambaiak ebben a táblázatban nem szerepelnek. Vajon miért..?



2014. jún. 3. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, sajna nekem fogalmam sincs ezekről. Viszont a magam részéről egyelőre jó közel maradok a vega és a paleo életmódhoz is, az nem tűnik rossznak számomra :)
2014. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát én csak ajánlani tudom neked a paleot-tuti fogyás....5. napja rendelem és eddig kb 2 nap volt ehető...ha meg nincs mit kajálni, akkor nincs mit enni
2014. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
88%
Hát a paleon belül is lehet valaki vega,Vegán,ketogén attól még paleo ,, amugy pedig lehet hogy a természeti népek is rátaláltak a gabonákra egy idő után.... Mindenesetre én ezt tartom az emberi étkezés mintájának,saját bőrömön érzem, sokkal jobb az emésztésem,erőnlétem,és csak ettől a diétától tudtam lefogyni,persze én nem faltam a paleosütiket,én imádom paleot,, természeti népek Felőlem kifoszthatják a mekit;)
2014. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2: Ha olyan fontos volna neked az evés, mint nekem, akkor nem mondanál ilyet... Hacsak nem vagyok teljesen padlón anyagilag (amire vigyázni szoktam, hogy ne legyek), én eszem, ha éhes vagyok. Nagyon kreatív tudok lenni ebben ;) (Ha csak havi jópárezrem lenne ételre, akkor se igen éheznék, bár a paleo valószínűleg már komoly csorbát szenvedne, bár pl. glutént akkor se ennék.)
2014. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
12 kilót fogytam paleotól és nem éheztem csak odafigyeltem hogy ne banánosmézestepertőt egyek(: a husoktól sose híztam,volt hogy megettem napi fél kiló tepertőt és fogytam egy kilót,biztos ketózisba ment á a szervezetem,nyáron több gyümi kevesebb zsír de szerintem a szervezet is úgy kivánja a kaját ahogy az évszakok változnak,,persze egy oroszkrém tortánál tökmindegy milyen évszak van;D de már rég nem eszek ilyet,persze ha az egész világ paleozna,éhenpusztulnán,az egészséges kajákból kevés van...
2014. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"#2: Ha olyan fontos volna neked az evés, mint nekem, akkor nem mondanál ilyet... Hacsak nem vagyok teljesen padlón anyagilag (amire vigyázni szoktam, hogy ne legyek), én eszem, ha éhes vagyok. Nagyon kreatív tudok lenni ebben ;) (Ha csak havi jópárezrem lenne ételre, akkor se igen éheznék, bár a paleo valószínűleg már komoly csorbát szenvedne, bár pl. glutént akkor se ennék.)

"


dettó (#2 vagyok), csak, ha rendelek kaját és más lehetőségem nincs a melóban enni, akkor elég kellemetlen, hogy nem ehető a kaja ...

2014. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: No, velem ez maximum egyszer fordulhat elő, de igazából egyszer sem. Nem vagyok az a típus, aki megbízik a nem saját maga vagy jó ismerőse által főzött ételekben, de még ha rendben is van az ebéd, a munkanap hosszú, s ha nem tudok akármikor kimenni boltba, tuti viszek ételt.

Néha már-már az az érzésem, hogy túlságosan paranoid vagyok, de jobb, ha bebiztosítom magam éhezés ellen...

2014. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Meg az a tény is hiányzik, hogy ezek a népek napi hány órát mozognak, milyen egyéb mérgeket nem vesznek magukhoz, és úgy általában hol nő az a kaja, és mivel kezelik...
2014. jún. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én azt tartom idegesítőnek a paleósokban, hogy lenéznek mindenkit, aki nem úgy eszik, ahogy ők. Értem én, hogy különcök-újítók-reformerek, de ez gyakran egyfajta felsőbbrendűség-érzéssel párosul náluk. Mert ők tudják és elolvasták, és biztosak benne. És bárki aki mást mond, arra rásütik, hogy kamutudomány, hiteltelen, profitorientált, megalapozatlan és rossz.


Pedig nem. Vagdalkoznak itt a civilizációs betegségekkel, rákkal, diabétesszel, halállal azt állítva, hogy az ő étrendjük az üdvözítő. De mi a garancia? Mi rá a bizonyíték, hogy ez nem egy újabb amerikai biznisz (mondjuk a hús és tojásiparé) amivel manipulálni próbálnak minket. Ki mondta, hogy a hivatkozásként említett kutatások reálisak, megbízhatók és ránk is ugyanúgy érvényesek?! És miért van az, hogy a csodás diétának már Amerikában is ellenzői támadtak, mivel az azt követő embereknél felléptek bizonyos hiánybetegségek?! Miért van az, hogy a könyvet olvasva sorozatosan szembejönnek velem az ellentmondások, és mintha ezzel is direkt befolyásolni akarnának?!


Minden tiszteletem azé, aki képes tisztán paleón étkezni, de meggyőződésem, hogy nem ez a kizárólagos megoldás. A "Puffaszt a bab? Ne együnk hüvelyeseket!" vagy "A búza gluténját a szervezet nem tudja feldolgozni? Ne egyél gabonát!" Már elnézést, de baromság. Más gabona másféle glutént tartalmaz, van amiben csak elenyésző mennyiség található, a borsóban is kevés van. Mégis ki, mikor, hol bizonyította, hogy ezek is pontosan annyira ártalmasak lennének, mint a búza és a bab?! Ne dobjuk ki már a fürdővízzel együtt a gyereket is.. :)

2014. jún. 4. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Nemcsak a paleósok között, más táplálkozási irány/életmód kapcsán is találkozhatunk intoleráns, öntelt bigottakkal. Engem eléggé érdekel a vegán, sőt nyersvegán konyha, mert remek dolgok vannak benne. Nos, tudnék mit mesélni.


A paleóban van egy csomó teljesen jogos pont. De szerintem is megjelenik "a fürdővízzel a gyereket is kiöntik" hozzáállás. Fel nem fogom, mit vétett a zöldborsó, szerintem semmit, de hát rokona a nyersen mérgező babnak, hát vesznie kell... Soha életemben eszembe sincs abbahagyni a zöldborsóevést, viszont a glutént és a tejet (illetve minimális minőségibb kemény sajt kivételével az összes tejterméket) hanyagolom, ahogy a normál cukrot és a bolti készételeket is. Nem azért, mert a paleo azt mondja, ahhoz nekem semmi közöm, egyszerűen a testemnek így szimpatikus. Tejet már akkor se ittam, amikor a paleóról nem is hallottam, rengeteg más emberhez hasonlóak, akik szintén nem lesznek rosszul a tejtől, de valamiért nem tűnik nekik jó ötletnek.


Hiánybetegség csak paleo miatt nem hiszem, hogy lehet, ahhoz elég speckó ízlés és/vagy oda nem figyelés kellhet. Ez olyan, mint az, hogy vegán sportolóknál jelentkezhet fehérjehiány, ha nem figyelnek oda. De ha odafigyelnek, akkor nem. Nyilván csak mert valaki betartja a paleo tiltólistát, nem fog automatikusan kiegyensúlyozottan enni... Arra külön figyelni kell.

A normál táplálkozásúak között is vannak hiánybetegséggel küszködők, s ugyanez a helyzet minden korlátozó étrendnél is. Magától nem lesz minden jó...

2014. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!