Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Kinek hogy sikerült lefogynia...

Kinek hogy sikerült lefogynia paleo étrenden, milyen most az alakja és tartja e még az étrendet?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Amíg sok szénhidrátot ettem, sehogy. Utána lassan és bőven a lefogyás előtt megállt a dolog.

Nem tartom, jobb étrendem van, de azért közel állok hozzá, mivel nekem így jó. Tanultam belőle, bejöttek érdekes alapanyagok és receptek... :)

Ha valaha lefogyok, azt a ketogén diétának köszönhetem szinte teljesen. Ami nem azt jelenti, hogy fogyni szoktam ketogén diétával, ez komplikáltabb. Megváltoztatta a működésemet, most már könnyebben jóllakom s megint bejöttek új receptek, jobb hozzáállás... Az Ideális Életmód megtalálása nálam hosszú folyamat s nem is ,inmdig van kedvem ugyanúgy élni.


Mindenesetre a cukor és a laktóz végleg eléggé kiesett az étrendemből, ahogy a száraz hüvelyesek is, a feldolgozott ételekről nem is beszélve. Vannak korszakaim, amikből gyakran megtartom azt, amit egészségesnek tartok vagy csak jólesik.

2018. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kemény sajtok pl cheddar és parmezán esetében, mi a helyzet a növekedési faktorral az IG1-2 vel illetve a kazein fehérjével magával mely a másik okozója a magas és folyamatos inzulintermelésre késztetésnek?


Semmi szénhidrátot nem szel vagy egy keveset azért tolsz zöldségekben?

2018. jún. 9. 19:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem eszem mostanában 50g szénhidrátnál többet az is természetes forrásból de vannak napok amikor 50g alatt vagyok
2018. jún. 9. 19:25
 4/6 A kérdező kommentje:

Ketogén nálam lehet hirtelen átállás volt de nekem fejfájást okozott meg hányingert illetve levert nyomottságot, bár lehet én nem voltam elég kitartó.


Fehérjéből meg zsírokból amúgy is az van hogy lecsökken az étvágy és simán el van az ember akár 1000-1200 kcal okkal is amíg érdekelt a deficitben

2018. jún. 9. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

65-ről 47 kilóra fogytam úgy, hogy nem számoltam semmit - se kalóriát, se ch-t, se zsírt. Nem teljesen paleo az étrendem, mivel nem mondtam le a zöldborsóról, zöldbabról, mézről, vajról, néha eszem kis mennyiségben sajtot, krumplit is. Ezzel együtt lazán tartom a napi max. 140 gramm ch-t (leginkább 100-120 g). Ennyivel jól is érzem magam.

Egyedül a magokkal kell vigyáznom, egy időben rájuk voltam kattanva és fel is jött pár kiló - most kb. 55 kg vagyok, ami még mindig nagyon jó.

Az átálláskor nekem is fájt a fejem folyamatosan 3 napig, mellé fáradtság, rossz közérzet. Aztán elmúlt, és azóta kb. évente 1x fájt a fejem.

Néha vannak kilengős időszakaim, de alapvetően tartom az étrendemet. Az alakommal elégedett vagyok, főleg amióta rendszeresen tornázom.

2018. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Embio emócióval kell kombinálni
2019. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!