Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Meal prep. Ki hogyan csinálja?

Meal prep. Ki hogyan csinálja?

Figyelt kérdés
Nézegetem a videókat, de kb. ez a meal prep arról szól, hogy egész héten ugyanazt eszed, ha viszont változatosságra vágysz, akkor vasárnap hat-nyolc órát főzöl. Aztán a következő hétre találhatsz ki új kajákat, és pénteken meg szombaton veheted a nyakadba a piacot, hogy friss, vitamindús alapanyagokat szerezz be. Sajnos én így gyűlöltem meg a csirkét meg az édesburgonyát, hogy hat hétig azt ettem. Csinálja ezt valaki, és hogyan?

2019. okt. 3. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen félreérted a rendszert!

Ez annyit jelent, hogy ha bármit is fözöl, nem egy adagot készítesz el, hanem három-négyszereset, egyet megesezl , a többit meg vagy lefagyasztod, vagy konzervet csinálsz belöle és elteszed máskorra.

Így kis idö után mindig van tartalékban sokféle kész kaja, amit csak elö kell venni és ah már müködik a rendszer, akkor elég hetente egy vagy két nap fözni - akkor többfélét -, máskor meg csak enni kell.

Arról egyáltalán nincs szó - és szerintem eszébe sem jut épeszü embernek -, hogy egyfajta ételt eszel egész héten, hanem minden nap más valamit, azok közül, amiket elökészítettél.

Természetesen valamikor be kell vásárolni alapanyagokat, de ezt mindenképpen meg kell tenni, csak idöt és energiát takarítasz meg a heti egy bevásárlással, mintha minden nap mennél boltba meg minden nap fözöcskéznél.

2019. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Hát a videókból nagyon nem ez jön le, amikor előre ki is párolják a zöldségeket stb. És a fagyasztott, leolvasztott étel elég undorító. (Egészségesnek meg végképp nem nevezhető, mert triplán hőkezelt.) De hát kinek mi.
2019. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem sem az jön le a videókból amit #1 írt. Az egy teljesen más célú rendszer, talán a prepperekkel keveri össze. Ők a világvégére készülve halmoznak fel étel készleteket, de ez nem az.
2019. okt. 3. 21:18
 4/16 anonim ***** válasza:
NE a videókat nézd, amiket félreértelmezel, hanem keresd meg az eredeti jelentését ennek a módszernek - akkor rájössz, hogy igazam van.
2019. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Még a videókban is variálnak. Pl minden napra más köret. Olyat is láttam ami kétféle hússal készült, egyik nap sertés, másik nap csirke stb.

Amúgy miért baj 3-4 napig hasonlót enni? Én ezt meal prep nélkül is csinálom ha pl túl sok lett a paradicsomos káposzta vagy hús leves. 1 hét alatt semmit se lehet megutálni.

Vagy csináld úgy mint a japánok. Tele a fagyó mindenféle előre összeállított húsokkal, húsgombócokkal, aztán reggel fél óra alatt gyorsan kisütik, párolnak rizst, egy kis savanyú vagy egyéb és fél óra alatt kész is.

2019. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az, hogy mindent lefagyasztanak, nem szimpi, nem sok olyan főtt étel van, amit fagyasztás-kiengedés után is szívesen megeszek. A fagyasztóm is sokszor tele van alapanyagokkal (zöldségek, halfilé, húsok).

Én inkább egyszerű ételeket főzök, van, hogy pár napig ugyanazt a levest, vagy levesalapot eszem. Pl. főzök egy húslevest, aztán a sima levéből később készítek valamilyen zöldségkrémlevest (pl. brokkoli, zeller, karfiol). Vagy sült/párolt húst, pörköltet eszek pár napig ebédre, de mindig aznap készült friss körettel (párolt zöldségek, saláták, édesburgonya, sütőtök, főzelékek). Ha nincs túl sok időm főzésre, halat, tojást vagy májat sütök, hozzá mirelit zöldségeket, néha egy kis rizst párolok, vagy nyers zöldségekkel eszem.

Az az igazság, hogy vasárnap se tudok 6-8 órát szánni főzőcskézésre, max. 2-3 óra alatt összedobok egy ebédet a családnak.

2019. okt. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Veszek egy kg csirkemellet, rizst, fagyasztott zöldséget. A húsból csinálok öt adagnyit amit berakok a fagyóba. Egyszerre kb 3 adag ételt sütök-főzök ki, amit dobozokba rakok és elviszem melóba. Ezen kívül a heti családi húslevesbe szoktam plusz húst rakni amiből a maradékot elviszem befőttes üvegben.
2019. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja igen, a gyors segély az uncle bens, abból van annyi féle hogy sose unom meg.
2019. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát én ma dobtam ki a vasárnap sütött tepsis gyökérzöldséget, mert már undorítóan nézett ki és nem volt gusztusom megenni. Tegnap és azelőtt is ezt ettem. Azt hiszem ez nem nekem való. :(
2019. okt. 9. 20:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. A csirke minden nap más körettel meg nem változatos hanem unalmas.
2019. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!