Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mindenmentes dieta, hizas?

Mindenmentes dieta, hizas?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Probalom roviden.

Szules utan kiderult a hashimoto, amit beallitottunk gyogyszerrel, viszont maradtak tunetek, igy egy ir-t is nezettem. Elkezdtem mindenmentesen etkezni, nagyon odafigyelek, tejtermek, liszt,cukor nelkul, etolaj helyett extra szuz oliva olaj vagy kokuszzsir, de csak akkor megy le a sulyom ha napi egyszer eszem csak minimalisan, es utana ehezem. Du 4tol mar semmit. Probaltam eloszor legalabb napi 4x, de azzal csak hiztam es faradt voltam, minden bajom volt attol fuggetlen hogy minden olyat elhagytam. Aztan csokkentettem a mennyiseget es ott tartok, hogy napi 1szelet purpur kenyer meg pulykamell sonka, vagy most karacsonykor egy keves basmati rizs 1db sajat zsirjaban sult kacsa combbal volt az amitol lejjebb ment. A hashi miatt jodmentes sot is hasznalok, de nem tudom mi lehet a baj, nem tudom mit nezessek mar meg. Nem jo erzes azzal szenvedni minden nap, hogy folyton eheznem kell. Barmifele otletet meghallgatok. Most pl gyrost keszitettem magamnak kulon olivaolajjal a husit, sok zoldseggel,basmati rizzsel krumpli helyett, tejfol helyettesitovel keszitettem az ontetet amibe csak fokhagyma meg jodmentes so kerult, es keveset ettem, megis fel nap alatt masfel kg t kepes felugrani, ami szerintem nagyon sok, aztan 2nap mire helyreall 😔 esetleg jart mar valaki igy? Mi lehet a baj? Orakig vasarolok hogy mindenbol a legtutibbat vegyem, de lassan mar enni sem merek.


2019. dec. 27. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem mindenmentes, a purpur kenyérben van glutén és tej is lehet.

Én kb. 1 évig semmilyen gabonát nem ettem, rizst sem. Szóját, krumplit sem. Csak húsfélék, tojás, zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak. Pár hónap alatt 1,3-mal csökkent a TSH-m. Tejterméket néha eszem (vaj, sajt), de van, hogy hetekig nem. Himalája sót használok. Amióta normálisak a pm értékeim és le is fogytam, hetente 1x eszek rizst és krumplit. Vacsorázni mindig szoktam, sosem éhezem, annyit eszem, amennyivel kellemesen jóllakok. 99%-ban azt eszem, amit magamnak főzök, már 4 éve, a feldolgozott ételeket igyekszem kerülni.

A fáradtság egyrészt a betegség velejárója, másrészt azt is jelezheti, hogy olyan ételt ettél, amit nehezen tudsz megemészteni.

2019. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
enni kell mert különben tartalékolásra áll be a szervezeted amintelkezdesz normálisan enni,a napi 1 után....sok hús,zöldség,tojás,hal...ezek nem hízlalnak,ha mégis hízol akor valamit mégis eszel ami hízlaló.
2020. jan. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal sokszor kell keveset enni, nem ritkán keveset, pont azért, amit az utolsó válaszoló is írt.


Ezen kívül meg érdekes, hogy a cukrot senki sem említette: életemben nem voltam olyan sovány, mint amikor 100%-ban elhagytam a cukor fogyasztását, semmilyen cukrot vagy cukros ételt vagy italt nem fogyasztottam, amiben cukor vagy más édesítő volt, csak friss gyümölcsöt, azt is keveset, mert nem is kívántam az édes ízt, amely amúgy függőséget okoz, ahogy egyébként a húsfogyasztás is, azt is elhagytam egy hónapig egy kísérlet kedvéért. Zabpehely vízzel és szárított gyümölccsel, magokkal és ráadásul soha nem voltam éhes, mivel a cukor hiánya tesz minket éhessé. Saját bőrömön tapasztaltam...

2022. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!