Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Van reményem arra, hogy 46...

Van reményem arra, hogy 46 évesen újra bomba formába kerüljek?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, mert 75 kiló vagyok a 172 centimhez! Sajnos ülőmunkát végzek, keveset mozgok... Megfogadtam, hogy január 1-től teljesen életmódot váltok. Sokkal kevesebb szénhidrátot fogok enni és legalább naponta 1/2 órát aktívan edzek. Sikerülhet?

2019. dec. 30. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez csak rajtad múlik. Ne akarj egyszerre mindent, mert hamar elvész a remény, csak apránként változtass
2019. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha majd januàr 1- től... Az nem sok jót ígér. Miért nem még aznap amikor elhatàroztad? Persze àtgondolt módszer kell, de attól még odafigyelhetsz rögtön, ha igazàn akarod, nem vàrsz.
2019. dec. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mert tudom, hogy az ünnepek alatt nem tudok úgy diétázni, ahogy kellene.
2019. dec. 31. 02:00
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy sikerulhet, minden csak rajtad mulik.

Amúgy nálam is ugyanez a helyzet 🙂

2019. dec. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

persze, hogy van reményed.


de ennél sokkal pontosabb tervre van szükséged a sikerhez. az egyik, mint már elôttem is említették, hogy miért nem rögtön kezdted. értem, hogy ünnepek stb. de nem is kell ilyen alkalmakkor semmi drasztikusat csinálni. még nem tart ott a gondolkodásod - január 1 nem egy mágikus dátum, ami új emberré változtat. aki eldöntötte, hogy január 1-ih vár, az még a "régi ember", és ez pár nap alatt nem fog megváltozni.


a másik, hogy a "sokkal kevesebb szénhidrát" és a "naponta fél óra" edzés nagyon tág fogalmak, nincs mihez tartani magad.

pl. miért akarsz sokkal kevesebb ch-t rnni? mit jelent, hogy sokkal kevesebb? milyen fajta szénhidrát? mi a helyzet a többi makrotápanyaggal?


mi a fél óra mozgás? mit jelent az, hogy aktívan? van-e benne súlyzós edzés és egy jól felépített, mindent átmozgató, erôsítô edzésterv, ami figyelembe veszi, hogy (feltételezem) régóta nem sportoltál és ülômunkát végzel?


gondold át ezeket (még több egyéb kérdésre figyelve), tervezz jobban, tudatosan, akkor nagyobb esélyed lesz a sikerre.

2019. dec. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van remény. Nekem 40 évesen sikerült étrendváltoztatással. Mivel akkoriban még nem volt időm és lehetőségem edzeni (két kicsi gyerekem van), csak később kezdtem el. Eleinte elég lesz kétnaponta edzeni, utána sem kell minden nap.

Szerintem nincs baj a január 1-i kezdéssel, csak onnantól már ne halogasd tovább, és ne add fel, ha már elkezdted. Figyelj oda a tápanyagokra, makrókra, egyél sok zöldséget és elég fehérjét.

2019. dec. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
1,5 legyen az a fél és akkor talán.
2019. dec. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Elöször is az egyik hiba - ahogy már írták -, a "majd" "január 1-töl" ötlet, mert ezt gyakorlatilag senki nem tartja be.

Másodszor ami gond, hogy "diétát" akarsz tartani, amiinek szintén semmi értelme.


Amivel elérheted a célodat (és el is lehet érni, de kellö kitartás szükséges!), ha átállítod az étrendedet olyanra, amit életed végéig tartasz (ezt nevezik életmódváltásnak), különben csak visszahízol!

Emellett feltétlen szükséges megfelelö sport - az, hogy "fél órát aktívan edzek" elég rossz ötlet, ezt ugyanis hamar fel fogod adni, mert túl sok idöt vesz igénybe! Emellett ha rossz módszereket választasz, akkor csak kifáradsz, de nem leszel formásabb, meg nem is fogysz töle.

2019. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Utolsoval egyetertek. Kivanom hogy sikeruljon de ahhoz at kell allnod fejben.
2019. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
0%
46 az màr sok, de korodhoz kèpest lehetsz jó formàban még.
2019. dec. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!