Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A szénhidrát csökkentésével...

A szénhidrát csökkentésével “biztos” a fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Igazából a kérdésem arra irànyulna, hogy ha lecsökkentem a napi szénhidrát bevitelemet 100gr-ra (kb 10napja étkezek így) borítékolható az eredmény?

Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert -hiába igényel elég nagy odafigyelést- számomra elég könnyű ezt a fajta diétát tartani. Szeretném, ha tényleg eredményes lenne, mert tényleg tök jókat eszek így, érdekel is miben mi van, nem esik nehezemre, ugyanakkor picit nehéz elhinnem, hogy ez végre eredményt fog hozni :)

Van esetleg közületek olyan, aki így fogy? Tudnàtok tippeket adni, mikor mit esztek, esetleg sportoltok e mellette (én jelenleg még nem) mennyire vagytok eredményesek, hosszútávon, hogy bírjátok?:)


Köszönöm!


2020. febr. 5. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem, az egész táplálék bevitelt kell tekinteni, amin belül a szénhidrát csak egy elem.
2020. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, ezzel tisztában vagyok..:)


Napi 100gr szénhidrátot eszek (ez a max, inkább 80 körül), 50gr zsírt ès 120gr fehérjét (a fehérjére annyira nem vagyok ráfeszülve, ez több szokott lenni) 1300 körül van a napi kalória bevitelem, egyébként 178cm vagyok és 74kg :)

2020. febr. 5. 16:30
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Érdemes figyelni mellette a màsik két tàpanyagra is, mert ha arra nem vigyàz az ember, egy egyszerű koplalàs lesz belőle.

Én 80-85g szénhidràtra àlltam be, lassan 1 éve lesz, 120 körül fehérje, 180 körül zsír, màst nem nézek, -38 kgnàl jàrok.

Én eddig mindig csak akkor fogytam ha alacsony volt a szénhidràtbevitelem, csak azt nem tudtam sokàig, hogy a màsik két tàpanyagon emelni kell ilyenkor, így mindig éhes voltam, nem véletlenül...

Most màr semmi gondom nincs, jobban utànajàrtam, hogy kell szénhidràtszegény étrendet összerakni, így szenvedés nélkül megy. Azt is megfigyeltem, hogy engem a zsír jobban laktat.

Azt nem tudom mindenkinek működik- e, nekem igen, és több màs ismerősömnek is. Erre azt tudom mondani, hogy ki kell tapasztalni.

Én nagyon sok zöldséget eszem hússal, levesként is, salàtaként is, vagy csak pàrolva és sütve, sajtféléket, tojàst, olajos magvakat. Kenyeret , tésztàt szénhidràtcsökkentett vàltozatban fogyasztom, időnként hüvelyeseket is beiktatok. Havi egyszer tartok egy csalónapot, és nagyjàból ennyi.

Mozogni még nem tudok sokat, heti hàromszor egy óràt tornàzgatok vagy szobabiciklizek, hasra edzek, próbàltam 4 szer de az még sok volt, így visszavettem, még nem erőltetem nagyon mert nagy a súlyom és teljesen tönkrevàgni nem akarom az izületeimet.

Hogy bírom? Nagyon jól érzem magam így, az egészségem sokat javult, pedig még félúton se jàrok a fogyàsban.

2020. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, illetve #3 válaszoló


A fehérjebevitel felemelése a minimum alattiról a minimum fölé igen, ezt eredményezi. Javuló egészség, jobb közérzet, és "kevésbé esik az ember nehezére".


Mindkettőtöknek Sok sikert :), illetve #3-as nak gratulálok az eddigi eredményekhez.

2020. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, de sok embernek beválik/bevált. Nekem is. Viszont szerintem az 50 g zsír kevés ennyi szénhidrát mellé. Nálam ennyi ch mellett 100 g körül van a zsírbevitelem. 15 kilót fogytam, és évek óta ugyanilyen makrókkal tartom a súlyomat. Többet mozogni azután kezdtem, hogy lefogytam, de előtte is viszonylag aktív életet éltem.
2020. febr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. Megkérdezhetem hogy kezdtél súlyt tartani? Csak megàllt a fogyàsod vagy emelni kellett picit a szénhidràtbevitelen?
2020. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Olvastam 1-2 helyen, hogy a túl alacsony szénhidrátbevitel sem jó, z is akadályozhatja a fogyást. Lehetséges ez? Sokszor nem érem el a 100ch-t, mivel tényleg odafigyelek, szinte nem is eszek. Lehet ebből “baj”? Érdemes lenne inkább magambaeröltetni, az olyan napokon amikor ilyen 40-50gr ch-t sikerül fogyasztanom? Pl a mai nap.. 19gr-ot ettem eddig... érdemes lenne a holstein csirkém mellé a maréknyi salàta mellé egy “marék” tésztát is tennem? Vagy minél kevesebb annál jobb?:)

2020. febr. 6. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
50 gramm szénhidràt alatt màr ketogén étrend szint van, amit ha rosszul csinàl valaki , rosszul van összeàllítva ( nem ért hozzà és nem kér profi segítséget), veszélyes is lehet.
2020. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Ketogén diétànàl is lehet sikeres a fogyàs, bizonyos betegségekben teràpiàs hatàsú lehet, ahogy az alacsony, 100g alatti szénhidràtbevitel is, és igen, alkalmas fogyàsra a ketogén étrend, de csak akkor, ha megfelelően van összerakva az étrend, amihez megfelelő tudàs kell.
2020. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Én a ch-t szigorúan tartom 50g környékén, a többivel nagyon nem foglalkozom, arra figyelek, hogy a napi kalória 2000 alatt legyen, lehetőleg jóval. Egy jó hónap alatt, - 10kg!:)

Nincs semmilyen doki, más segítség.

A szénhidrátot nagyon szigorúan számolom, a narancsban, álmában, stb.,... is van. 😂

2020. febr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!