Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tényleg 80g a max szénhidrát/n...

Tényleg 80g a max szénhidrát/nap mennyiség amit be lehet vinni ha fogyni akarunk?

Figyelt kérdés

164 cm vagyok es hát 65 kilóról akarok lefogyni kb 10-12 kilót nyárig. Mar 2 hete így étkezem, emelett természetes mozgok is és odafigyelek arra is hogy amit eszek az egészséges legyen. Tényleg 80g szenhidratnal többet nem vihetek be? Ez így elég kevés, és nehéz betartani mivel nem norbi updatés minden kajám itthon :D

22/L



2020. jan. 22. 18:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kellő mennyiségben és normálisan mozogsz akkor nyugodtan megpróbálhatod a 2g/tesstömegkilogramm szénhidrátot, ami a te esetedben kb 120g.


Ha az életviteled megengedi akkor a kenyeret és a többi ilyen lomot elfelejted,"csak" rizs és kuszkusz marad, mint szénhidrátforrás. 2-3 hét alatt lennie kellene valami mérhető változásnak(ami mondjuk hibahatáron kívül esik már). Ha mégsincs akkor viszont érdemes többet mozogni vagy tovább csökkenteni a szénhidrátot.

2020. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján, ha pontosan mindent számolsz, elég ha 50-100(120) közzé teszed.

Sok víz, semmi cukros lötty, energiaital sem, kávé, tea cukor nélkül...

2020. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

ezt így nem lehet általánosítani. én naponta pl. 300 g körülivel fogytam 40 kilót. aztán van itt egy válaszoló, aki mindig 80 körül tartja, ő is majdnem 40-et fogyott (igaz, megesküszik rá, hogy a szénhidrátok hízlalnak, pedig csak annyi, hogy a kevesebb szénhidrát kalóriadeficitet okoz, de mindegy mit hisz az ember, a biológia akkor is működik).


ebből a lényeg, hogy úgy állítsd be az étrended, ahogy az neked tetszik, nem mindenkinek lesz ugyanaz a módszere, de a cél azonos: kalóriadeficit.


vedd például a fogyáshoz szükséges napi kalóriakeretedet (súlytartáshoz szükséges kalóriakeret -300/400 kalória), és vond ki belőle a fehérjére szánt kalóriákat (válassz bármit 1.5-2.5g/zsírmentes testtömeg kg között) (a fehérje grammját beszorzod 4-el és kivonod a teljes kalóriakeretből). a fennmaradó kalóriákat tudod szénhidrátra és zsírra szánni, ezt olyan arányban, ahogy tetszik - egy általános megközelítés 60% szénhidrát és 40% zsír, de lehet 50-50 is vagy ha mégis bírod kevesebb szénhidráttal, akkor akár fordítva.

2020. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő, nem lehet àltalànossàgban mindenkire ugyanazt ràhúzni.

Nekem pl valóban 80-85 g ch/ nap vàlt be, de ennek oka van. (Fokozott szénhidràtanyagcsere zavar, PCOS) Én jól érzem magam vele, nem kevés, de biztos ez is egyéni dolog.

Ettől még neked nem feltétlen kell ennyire levinni a ch bevitelt. A megoldàs az, hogy ki kell tapasztalnod.

2020. jan. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
180 g se sok....de mindegy,most a ketó a divat.Én maradok az egészséges étrendi ajànlások mellett.
2020. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
😂A kevesebb szénhidràt nem okoz automatikusan kalóriadeficitet. Mivel van még 2 màsik tàpanyag amit esetemben növelni kellett, amit màr leírtam pàrszor. A különbség annyi, hogy én megértettem hogy működik. Ha te nem, az nem az én problémàm.
2020. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"ezt így nem lehet általánosítani. én naponta pl. 300 g körülivel fogytam 40 kilót. aztán van itt egy válaszoló, aki mindig 80 körül tartja, ő is majdnem 40-et fogyott (igaz, megesküszik rá, hogy a szénhidrátok hízlalnak, pedig csak annyi, hogy a kevesebb szénhidrát kalóriadeficitet okoz, de mindegy mit hisz az ember, a biológia akkor is működik)."


Neked a 300 gramm szénhidrátoddal bejött a fogyás, nekem meg nem. Mert ez egy egyéni dolog. (megsúgom, sok más embert is ismerek akik hasonló arányokkal fogynak mint én, mert sok szénhidráttal nem megy nekik.) Rengeteg ember küzd már anyagcsere problémákkal, csak nem tudnak róla, még nem értik mit jelent a betegségük valójában, mert félre vannak tájékoztatva, ahogy én magam is így jártam.


Csak a te kedvedért, és mert ha már ennyire szajkózod a kalóriadeficited, vettem a fáradtságot és kiszámoltam egy régebbi életmódom szerinti, és egy mostani életmódom szerinti kalória és tápanyag arány különbséget. Illetve azt, hogy egy ideális testsúly esetén számomra a kalóriaelmélet szerint mit és mennyit kéne ennem.


régen: ez egy tipikus nap volt, többnyire nassolás nélkül, csak a tiszta reggeli ebéd vacsi, DE a példa kedvéért hozzáírtam cukros édességet és csipszet is, pedig azt akkor sem ettem minden nap...mégis durván elhíztam.


A kalóriám 2083

Tápanyagok

Szénhidrát 225 gramm

fehérje 75 gramm

zsír 65 gramm

Ha megnézed a kalóriát, nem kirívóan sok, egy hozzám hasonlóan magas nőnek teljesen normális.


ezzel szemben összeírtam egy mostani teljesen átlagos napomat. Lényegében és általánosan az életmódváltásom óta így és ennyit eszem és fogytam (eddig) 36 kilót.


kalória 2342

tápanyagok

szénhidrát 77 gramm

fehérje 124 gramm

zsír 162 gramm


Na most, ha hinnék a kalóriakalkulátornak, az azt írja nekem, hogy egy ideális testsúly esetén annak megtartásához, heti 3 óra mozgás mellett (amennyit mozogtam amúgy 170 kilósan is)igaz nehezen, de volt ennyi mozgásom.


nőként

Az Ön testmagassága

175 cm

Az Ön testsúlya

65kg


Az Ön aktivitása

heti 3 óra mozgás


Eredmények

BMR (alapanyagcsere, kcal)

1438.90

Tápanyagszükséglet


I. Testsúlyának megőrzéséhez

Kalória (kcal) 2230.30 kcal


Szénhidrátok (55%) 306.67 gramm

Fehérjék (15%) 83.64 gramm

Zsírok (30%) 74.34 gramm


Jól látható, hogy nálam, a szénhidrát alapú étrend rosszul működött MERT szénhidrátanyagcsere zavarom van, és az is, hogy jelenleg kalóriában többet eszem fogyás mellett, mint korábban hízás mellett, pusztán a tápanyagok arányai változtak, és némileg a minősége. Tehát nem azért fogyok, mert kalóriadeficitben vagyok. A probléma a szénhidrátalapú étrend volt, és maga az anyagcsere probléma amiről sokáig nem volt tudomásom. Utána meg az orvos 160 gramm szénhidrátot ajánlott, amivel lényegében semmit nem javult az állapotom, mert még mindig sok volt.


Tudom, majd most jön az, hogy hazudok :))))))))) HA úgy kényelmesebb hidd azt, először és utoljára vezettem ezt így le. Innentől higgy amit akarsz. Ha másra nem is, arra jó volt, hogy magamnak igazoljam azt amiben már egy jó ideje hiszek, és az nem mindenáron a kalóriák csökkentésében van. 2 db dietetikus által készített magyarázatot-tanácsadást(videót) kellett meghallgatnom ahhoz, hogy megértsem, hogy alapjaiban a kalóriaelmélet miért hibás, illetve hogy a tápanyagok aránya és minősége miért fontosabb. A tapasztalataim pedig igazolják. És más ismerőseimé is. Ennyi.


Én NEM azt mondom, hogy kalóriacsökkentéssel ne lehetne lefogyni egy egészségesebb embernek. Azt sem mondom, hogy a mostani életmódom mellett, extrém sok , ilyen 4-5000 vagy több energiabevitellel nem történhet visszahízás. De mi a bánatért ennék annyit, amikor a mostani tápanyag arányokkal, (ezek szerint ilyen energiabevitel mellett) nem vagyok éhes, fogyok, és még jól is érzem magam?

Én csak azt mondom, hogy NEM mindenkinek a kalóriacsökkentés, illetve a szénhidrát alapú étrend az az út amit követnie kell, csak mert 20-30 vagy x éve ezt találták ki. A direkt megvonás, a természetes anyagcserének sem tesz jót. De mindegy. Csináljon mindenki amit szeretne, és ahogy jól érzi magát.

2020. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

nem tudom miért gondolod fontosnak, hogy gúnyolodj, lehet eszmét cserélni normálisan is. én nem "szajkózok" semmit, csak tényeket írok le (legalábbis a tudomány mai állása szerinti, bizonyítékokon alapuló tényeket - ha ez megváltozik, nyilván én is megváltoztatom a véleményemet. de ha már így mondod, akkor te meg a szénhidrátot szajkózod, szóval ugyanaz, nem gondolod? én sose próbáltalak sértegetni, lealacsonyítani (azért mondod, hogy próbálkozás, mert bár azt gondolhatod, ha így beszélsz hozzám, az engem bármilyen szinten érint, de tévedsz, így marad a próba - javaslom inkább valóban a normális eszmecserét, adott esetben mindenki többre megy vele.) persze ha ilyesmire nem vagy képes vagy hajlandó, én megértem.


gyanítom, hogy mégis így lehet, mert kétszer tűntél el válaszadás nélkül, egyszer mikor leírtam, hogy én ennek a témakörnek a tudományos alapú tanulmányozásával foglalkozom, egy másik alkalommal pedig mikor kértelek, hogy ha ennyire biztos vagy a dolgodban, akkor vesd magad egy egyhetes (vagy 10 napos) klinikai vizsgálat alá, ahol az egészre fény derülhet. erre nem voltál hajlandó. innentől ugyan nehéz komolyan venni az érveket, de a következőket gondolom:


1. semmi bajom nincs azzal (hogyan is lehetne), hogy te ezt a módszert választottad a fogyásodhoz. ezt már többször is leírtam, sőt azt is, hogy örülök a fogyásodnak és gratulálok (azt hiszem ezen a ponton lettem arrogánsnak nevezve, mert ezt a részt valószínűleg el sem olvastad - bár a te lekezelő stílusoddal bárkit arrogánsnak nevezni eléggé komikus, de ez nem a témához tartozik.)


2. "Neked a 300 gramm szénhidrátoddal bejött a fogyás, nekem meg nem. Mert ez egy egyéni dolog"


soha nem mondtam mást, egyéni dolog. ennél a kérdésnél is csak ennyit írtam le: én így fogytam, xy meg másképp.

de te elég aktív vagy itt ezen a fórumon, ahol rengeteg a témában abszolút nulla ismerettel rendelkező emberek - túlnyomórészt fiatalok, majdnem gyerekek - száma. és velük minden háttérinformáció nélkül közlöd, hogy ha csökkentik a szénhidrátot, az milyen jó lesz (tudom, sok kérdésnél annyit írsz be, hogy neked ez működött, ezekkel nyilván semmi baj nincsen). óvakodni kelll attól, hogy a még csak most tájékozódó embereket egyoldalú infomációkkal lásd el, még ha neked ez működött is - és bevalottan beteg vagy, tehát a másik 99%-nak nem feltétlenül ez lesz az út, hanem van választása is.


3. "megsúgom, sok más embert is ismerek akik hasonló arányokkal fogynak mint én, mert sok szénhidráttal nem megy nekik"

a stílustól eltekintve: én meg rengeteg embert ismerek, aki még több szénhidrátot evett, mint én, mégis fogyott. na és?

egyikünk ismeretségi köre sem képez tudományos alapot semmilyen következtetés levonására, legfeljebb azt lehet valószínűsíteni, hogy legalább kétféle módon is lehet fogyni.


4. "Csak a te kedvedért, és mert ha már ennyire szajkózod a kalóriadeficited, vettem a fáradtságot"

roppant megtisztelő


viszont az egyetlen korrekt számítás az, amit a kalkulátor adott ki.

de eltekintve attól, hogy nem azt a kalóriát adtad meg, ami a makrókból kijön (bár így már értem, hogy adott esetben miért nem vagy tisztában azzal, hogy igenis kalóriadeficitben vagy), a következőt lehet általánosságban mondani:


2000 kalóriától nem leszel 170 kiló.

ha mégis, akkor többet ettél, mint 2000 kalória, csak nem tudtál róla. és ha most még annál is többet eszel, akkor még több energiát viszel be, tehát hízol.

ha mégse hízol, akkor pedig kevesebbet viszel be (nem 2000-nél, hanem annél, amiről te azt gondoltad, hogy 2000)


5. "Tudom, majd most jön az, hogy hazudok :))))))))) HA úgy kényelmesebb hidd azt, először és utoljára vezettem ezt így le."

most ez egy fenyegetés? :D

nem tudom, mire ez a nagy sértődöttség.

nem gondolom, hogy hazudsz. azt gondolom, hogy helytelen adatokkal dolgoztál, nem voltál tisztában azzal, hogy előzőleg mennyit ettél, illetve talán azzal sem teljesen, hogy most mennyit (bár gondolom, ha régóta csinálod, akkor azért valamivel pontosabb lett a dolog). és ezt nem bántásból mondom vagy mert hülyének nézlek (nem így van), hanem mert sokszor dietetikusok és szakemberek, akik azt gondolják, hogy pontosan követik, hogy mit visznek be, hatalmasakat szoktak tévedni. és nem hazudnak, meggyőződésük, hogy ők pontosan követik, hogy mit visznek be a szervezetükbe. ezért kértelek a klinikai vizsgálatra, amit már kétszer visszautasítottál.


6. 2 db dietetikus által készített magyarázatot-tanácsadást(videót) kellett meghallgatnom ahhoz, hogy megértsem, hogy alapjaiban a kalóriaelmélet miért hibás, illetve hogy a tápanyagok aránya és minősége miért fontosabb.

2 db. hát jó, de érdemes mondjuk 5 másikat meghallgatni, aki meg elmondja, hogy miért nem hibás a kalóriaelmélet (és a tudomány jelenlegi állása szerint ez számít, az energia be- és kivitel aránya).

mondjuk lehet, hogy nálad az energia elvész, nem átalakul - ezt megint csak a klinikai viszgálat deríthetné ki, vajon van-e ilyen ember a bolygón.


7. "Én NEM azt mondom, hogy kalóriacsökkentéssel ne lehetne lefogyni egy egészségesebb embernek. Azt sem mondom, hogy a mostani életmódom mellett, extrém sok , ilyen 4-5000 vagy több energiabevitellel nem történhet visszahízás."


saját magadnak mondasz ellent. ha a kalóriaelmélet hibás, akkor miért is ne ehetnél 4-5000 kalóriát? hiszen nem számít, minek figyelni rá? ha csak a szénhidrát mennyisége számít, akkor a többi makróból nyugodtan be lehet tolni ennyit, semmi nem fog történni, esetleg fogyni fog az illető, ha kellően kevés a szénhidrát.

remélem belátod, hogy ez elég furcsa lenne.


8. "Én csak azt mondom, hogy NEM mindenkinek a kalóriacsökkentés, illetve a szénhidrát alapú étrend az az út amit követnie kell, csak mert 20-30 vagy x éve ezt találták ki."


a kalóriacsökkentés mindenkinek az útja, az a kérdés, hogy ezt hogyan érik el. és ez már valóban egyéni választás kérdése. van aki csökkenti a szénhidrátot mint te, van aki kihagyja a reggelit van aki a vacsorát, van aki egyszer eszik egy nap stb.

sosem mondtam én sem, hogy mindenki egyen jó sok szénhidrátot, ha már valamit, akkor azt mondanám jó sok fehérjét.


9. "De mindegy. Csináljon mindenki amit szeretne, és ahogy jól érzi magát"

szerintem nem mindegy. ezért is tanulok ezen a területen, hogy ne legyen mindegy, hogy minél kevesebb tévhit legyen, és hogy minél több embernek tudjak segíteni. természetesen mindenkinek olyan módszert kell találni, amivel jól érzi magát.


én annak csak örülök, ha te megtaláltad az utadat (hadd hangsúlyozzam, illetve szajkózzam újra, hogy a kalóriadeficithez), természetesen mindenkinek más az útja, és egy betegséggel küzdő embernek még nehezebb, de nem lehetetlen a fogyás.

2020. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Làtom csak azt olvastad el amit el szerettél volna, és figyelmen kívül hagytad amit szerettél volna.


1. Nem utazom sehovà,

-mert semmi kedvem hozzà, utàlok utazni ( nyaralni sem jàrok), ( azt hiszem ezt le is írtam koràbban)

- mert nem hagyom itt se a munkàmat, se a csalàdomat senki kedvéért

2. Az itteni hozzàszólàsba írtam le, hogy azért nem eszem többet energiàban mert nem érzem szükségét. Mivel magas a zsírbevitelem, jól vagyok lakva. Ez így érthető? De ezt is 25x leírtam màr. Plusz emellett az élelmiszer nem olcsó, anyagilag se éri meg napi 5-6000 kalóriàt enni.

3. A szàmok és adatok amiket leírtam, kalóriabàzis szàmolta ki , ha az tévedett az ételekkel kapcsolatosan akkor tévedett, azt nem ellenőriztem. De annàl amit beírtam, nem ettem többet. Az 1. Étrend a régi életmódom szerinti, a 2. az új.

4.ha valaki feltesz egy kérdést, elfogultsàgból előfordul, hogy a ch csökkentést javasoltam magasabb zsírral igen, valóban. ( Végső soron aki kalóriàkat szàmolgat és azzal fogy az is azt ajànlja) tehàt ez a típusú vàlaszadàs nem egyedül ràm vonatkozik. Mégis sikerül folyton engem tàmadni meg gúnyosan idézgetni. Van aki paleót írogat van aki 90 napost, van aki időszakos böjtöt, de csak én vagyok a közellenség. Ok.

Igyekszem erre odafigyelni, próbàlok inkàbb àltalànosabban írni, néha sikerül néha nem. És igyekszem csak akkor szóba hozni az " én" módszerem ha kérdezik. Ez nem mindig sikerül, ha az ember hisz valamiben ugye, és nagyon pozitívan hat rà.


Ezt az egész szàmolàsos tesztet is azért csinàltam hogy levezessem. Akàr màr csak magamnak is. Hiszed vagy sem, annyit ettem amennyit beírtam a régi életemben, és most is annyit eszem amennyit beírtam , a bàzis meg ezeket a szàmokat dobta ki. igazàból nekem mindegy mit hiszel a tovàbbiakban. Ha szerinted a bàzis téved ezért valamit rosszul írtam, legyen így. Ha szerinted ( bàr nem velem élsz, nem ismersz, de szerinted többet ettem) legyen úgy.

Én màr baromira unom ezt az egészet. Ha te nem, tovàbbra is köss bele, javítgasd ki amit írok , vagy egyszerűen engedd el és írd meg a sajàt véleményed, a tapasztalataidat és a tudomànyos tényeidet, az én iromànyomtól függetlenül. A kérdezők meg eldöntik mit talàlnak hasznosabbnak vagy mit szeretnének kipróbàlni.

Engem màr untat ez a vita, nem érdekel. Szép napot.

2020. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

a klinikai vizsgálatot máshol is megejthetjük, csak szólj előre, hogy meg lehessen szervezni.


nem hagytam direkt figyelmen kívül semmit, de már így is egy regényt írtam válaszként.


értem, hogy nem eszel 5000 kalóriát egy nap, nem is kell, de az elméleted szerint lehetne, akkor sem hízna senki, ha a szénhidrátot lent tartaná.


azért téged javítgatlak mindig, mert te vagy ott a legtöbb kérdésnél és téves dolgokat terjesztesz. nyugi, a 90 naposokat is igyekszem ekézni, de nyilván nem mindig ezzel foglalkozom.


én nem unom, és nem vita, hanem eszmecsere, jó esetben, illetve olyannal, aki hajlandó rá. nem kötök bele semmibe, csak ha tévedsz abban, amit leírsz vagy egyoldalú dolgokat mondasz (pl. "a szénhidrátok hízlalnak")

de ha te unod, akkor mindek kezdtél bele ennél a kérdésnél is.


"engedd el és írd meg a sajàt véleményed, a tapasztalataidat és a tudomànyos tényeidet, az én iromànyomtól függetlenül."


túlnyomórészt ezt teszem, és azért szoktam néha hangsúlyosabban képviselni a tudományra alapozott oldalt, mert aki nem ért hozzá, az nem tudja eldönteni, hogy kinek higgyen. innen terjednek a tévhitek is. nem tudom, mit kellene elengedni.


a te módszered nem különbözik rengeteg mástól abban, hogy kalóriadeficitet értél el bizonyos módon (igen, továbbra is meggyőződésem, hogy kalóriadeficitben vagy, különben nem fogynál). az, hogy erről te mit gondolsz, nem változtat azon, hogy valójában miért van. viszont örvendetes és én csak drukkolni tudok a további sikereknek.

nyilván a továbbiakban erről nem akarsz beszélni, neked is szép napot, jó hétvégét.

2020. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!