Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 4 hónapra szénhidrátszegény...

4 hónapra szénhidrátszegény diétára rendelt az orvos? (lent)

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy inzulinrezisztens/cukorbeteg vagyok, ezért kellesz szénhidrátszegényen étkeznem. (Korábban egyszer már 2 hétig így kellett ennem, de nem volt túl jó, a végére elég fáradékony lettem, többször szédültem. Lehet, hogy akkor valamit elrontottam.)

Eddig is igyekeztem egészségesen enni, rendszeresen mozgok is. Viszont sok olyan szénhidrátos étel van (zabpehelyből készült ételek, bulgur, köles, lencse, csicseriborsó, bab, alma, banán, stb.), amiket minden nap ettem és most nem tudom, hogy mivel helyettesítsem őket, illetve ha ehetek is belőlük, akkor mennyit.

Itt, gyakorin is nézelődtem és olvastam cikkeket a témában, de sok ellentmondással találkoztam, szóval lenne egy pár kérdésem:

1. Mit ehetek (főleg a fentiek közül)? Mi az, amit egyáltalán ne egyek?

2. Számoljak kalóriát, szénhidrátot? Ha igen, akkor mennyi lehet a napi max bevitel?

3. Anya sokszor nem túl egészséges, főleg nem szénhidrátszegény ebédet főz (amiből eddig is keveset ettem). Ha nem eszek főtt ételt, lesz tőle bajom? Tudtok esetleg egyszerűbb recepteket írni?

4. Tejtermékekből mennyit ehetek? (alacsony zsírtartalmúból természetesen) Mert erről alig találtam valamit.

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2020. máj. 29. 11:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

7-es: "Nyilván nála számításban van az elhízás is, mert akárki nem lesz inzulinrezisztens vagy nem csökken a glükóz toleranciája ilyen fiatalon."

Hát, nem tudom... szerintem az 52 kilómmal és 166 centimmel nem számítok elhízottnak.

10-es: Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél!

A többieknek is köszönöm, habár van aki összazavart.

2020. máj. 31. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!