Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » IR miatt 160g ch diétán...

IR miatt 160g ch diétán vagyok és azt mondták, hogy aerob mozgás kell még mellé, hogy fogyni tudjak. De mi van akkor, ha..?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha én nem szeretek ugrabugrálni? Szívesen tornázom, de csak ilyen normális tornagyakorlatokat, mint guggolás, súlyzózás, felülések, lábemelések, ezekből lehet bármennyi, de utálom az aerobicot, futást, úszni meg nem is tudok. A mozgás az mozgás és jó lesz ez is, amit szeretek, vagy csináljak heti 3-4x 1 óra olyan mozgást, amit utálok?

2020. jún. 21. 19:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%
A lényeg az,hogy lusta . Miért nem az orvost kérdezted meg,hogy bocs én nem szeretek mozogni valami más megoldás? 🤔🤦‍♀️🤷‍♀️ miaz h azt a mozgást nem szereted?? En arra irtam,hogy valami eü. Probléma miatt nem tudnak aerob edzést végezni . De ez annyiról szól,hogy hájas lusta disznó vagy és az óvodás torna gyakorlatokat akarod végezni!! DE ! Sokat nem érsz vele ha a labad emelgeted. De te tudod .
2020. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%

“Mi van akkor, ha én nem szeretek ugrabugrálni”.

Nyafi. Dagi maradsz. Az van. Aerob sport az IR miatt muszáj lenne. Meg a 160 g diéta miatt is. De nem mindegy, mikor, a nap melyik részében, milyen étkezések után csinálod az aerobot, mert kitolhatsz az inzulinszinteddel meg a glükózszinteddel. Aerob az az egyenletes tempó, ami mellett nem purcansz ki annyira, hogy meg kelljen álljon. Gyaloglás, futás, bringa, úszás ilyen, mondjuk esetleg megtanulhatnál úszni-itt a remek alkalom, plusz úszni tudni kell. Te döntesz: IR, majd diabétesz type 2, vagy aerob sport napi legalább 30 percig és emellett emelgetheted a lábaid is, ha nagyon akarod. Igen, kb naponta kell aerób.

2020. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
98%

Elsősorban a jó étrendtől fogsz fogyni. Én is utálok ugrálni, futni. Tornázni, súlyzózni szoktam, így is le tudtam fogyni, a diétának köszönhetően a vércukrom is stabil.

Amúgy lehet, hogy ha már fogytál valamennyit, könnyebben fog menni az ugrabugrálás, futás is. Addig koncentrálj az étrendedre és mozogj rendszeresen, bármit.

2020. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%
Kedves utolsó, IR-ben nem a fogyás miatt lényeges az aerob pusztán, hanem a vér glükozszintjének stabilizálása miatt, tehát az inzulin ‘nem le-fel ugráltatása’ miatt is. Másrészt fogyni sokféleképpen lehet, de itt a cél az lenne, hogy ne izomból! Az meg mozgás nélkül kivitelezhetetlen. (A jelenlegi izomzat receptorai ugyanis elvileg és jobb esetben érzéketlenek. Tényleg ez a jobbik eset.)
2020. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
98%

Ne mondd már, hogy a saját testsúlyos és súlyzós edzés nem segít abban, hogy minél kevesebb izmot veszíts...

Kevesebb, lassabban felszívódó ch és megfelelő étrend mellett az inzulinszint sem ugrál.

Olvasd el a kérdést, én arra reagáltam (hogy a fogyáshoz kell-e aerob mozgás - nekem nem kellett).

2020. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
15-ös, nem mondtam, hogy nem segít :) Mást mondtam. Olvasd újra kérlek
2020. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, a stílustól eltekintve, amit inkàbb nem minősítek, a 4- esnek igaza van, ami 160g ch diétàt illeti .

Ez egy sablon amit szinte minden IR- esre ràhúznak, aztàn az enyhébb àllapotú betegeken segíthet, a többi meg nem tud vele lefogyni, sőt, még rosszabb lesz.

Ha IR- ed van, akkor szénhidràt intoleranciàd van, vagyis nem érdemes 160 g ch- t enni. Különben sose fog javulni az àllapotod.

Engem is erre fogtak és semmit se fogytam. Viszont amint levittem 80-85 grammra, -49 kg eddig. ( Csak egy javaslat) Gondolkozz el rajta.


160 chval előbb utóbb inzulinos cukorbetegségbe kergeted a szervezeted. Ezzel a gyógyszeripar persze jól jàr...de te nem. Az inzulintúltermelést nem szabad napi 160g szénhidràttal tovàbb fokozni.

2020. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt a 160g ch rengeteg. 80 lenne az ideális maximum.

Màsrészt, sportolni azért jó, mert új izmokkal új inzulin-receptorokat is növesztesz, amik jól mûködnek ( ezzel persze nem szabad visszaélni, mert a rossz genetikàd miatt azok is hamar kipurcannak).

Emellett minél izmosabb valaki, annál több kalóriát éget akkor is, ha nem csinál semmit.

Tehát teljesen jó a súlyzós edzés neked, nem kell kardiózni ahhoz hogy fogyj, arra ott a diéta.

2020. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Aerob mozgáshoz nem kell ugrabugrálni. Hosszú, tempós séták, elliptikus tréner, taposógép, bicikli, akár szobabicikli, igazából kb bármi olyan mozgás, ami monoton, unalmas, és sokáig lehet csinálni anélkül, hogy kifulladnál.

Én is utálok ugrálni, meg futni, pedig 50 kiló vagyok. Egyszerűen irritál. Vettünk párommal pár hete a világ legegyszerűbb pici taposóját, mert egy 30 nm-es albiban más nagyon nem fér el. Most már arról sorozatozok, nyomkodom a telefont, vagy bármi ilyesmi, amit amúgy ülve csinálnék. Teljesen megfelel a célnak.

2020. jún. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A 160 g lehet, hogy sok, lehet, hogy nem, ki kell tapasztalni. Ha ennyivel nem fogysz, érdemes fokozatosan csökkenteni, de az is lényeges, miből viszed be. Én kb. 100 g ch-val fogytam le, most 120 g a keretem. (#13, #15)
2020. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!