Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Több mint féléve diétázom,...

Több mint féléve diétázom, "életmódot" váltottam. Vendégségbe gáz diétás süteményt vinni?

Figyelt kérdés

Szóval kiderült egy szénhidrát anyagcsere zavar, ami miatt kerülnöm kell a fehérlisztet, a cukrot. Ha szüleimhez megyek, akkor mindig nekem megfelelő sütit viszek. De most egy kicsit távolabbi rokonhoz mennék. Szoktam néha enni fehérlisztes vagy cukros dolgot, rosszul nem vagyok ezektől a kajáktól egyébként, szóval nem cukorbeteg vagyok...

Nem csak magamnak vinnék, hanem egy normál adagot, nem is feltétlenül közölném, hogy ez cukormentes... De párom is küzdött eleinte az alternatív sütijeimmel, de így fél év után úgy néz ki, megszoktuk.



2021. febr. 2. 14:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es, érdekes, mert a maltitot nagyon sokan nem bírják, én sem. Kaptam egy ilyen kekszet, és egy darabtól is nagyon fájt a hasam.

Még gondolkozom, hogy mi legyen, nem sikerült döntenem... :)

2021. febr. 3. 21:17
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán jó, ha diétásat viszel, aki nem akar enni belőle, annak úgyis lesz más, de egyre többen nyitottak az egészségesebb megoldásokra, én úgy veszem észre.

Viszont tényleg mondd el, mi van benne, én pl pont az eritritre vagyok allergiás. Nem a gyomromat kezdte ki ugyan, hanem egy kis szelet eritrites sütitől hatalmas piros, viszkető foltok jöttek ki rajtam, a kezemen, lábfejemen, a combomon. Ez se kevésbé kellemetlen :D Bár szerintem ez nem gyakori, de sosem tudni.

2021. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Végül vittem egyszerűbb sós süteményt, amiben cukor nem volt (édesítő sem), de fehérlisztes volt. Nagy sikert aratott. :)

Azóta volt egy másik vendégség is, ott 2 másik ember is cukormentes diétán van, és nagyon finom lett a cukormentes süteményem, mindenkinek ízlett. (Nem volt érezhető édesítős mellékíz.)

2021. febr. 14. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!