Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás érdekében mivel érdemes...

Fogyás érdekében mivel érdemes kiváltani az egyes alapanyagokat a konyhában?

Figyelt kérdés

Például sűrítéshez tápiókakeményítő, zabpehelyliszt, zabkorpa, zsiradékként kókuszolaj, tejtermék helyett növényi alapú helyettesítő, köretként bulgur, quinoa, köles stb. mennyire megfelelő?


Milyen alapanyagokat érdemes használni főzésnél, sütésnél?


2019. jún. 23. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az egészséges nem egyenlő azzal, hogy diétás. Amiket felsoroltál nyilván sokkal jobbak és egészségesebbek mint az általánosan elterjedt verziók, de ha csak a kalóriákat nézzük 100 gramm fehérlisztben kb 50 kalóriával kevesebb van, mint a zabpehelylisztben. Tehát azzal rosszat nem teszel, ha ezeket fogod fogyasztani, mert többségében sokkal egészségebb alapanyagok, de ne számíts arra, hogy ha ugyanannyit fogsz enni, akkor ezektől az ételektől elkezdesz fogyni.
2019. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Cukor helyett eritrit. Kenyér helyett puffasztott rizst eszek, teljesen jól elvagyok vele. Tej helyett mandulatej. Csokiból 80+ % os étcsoki.
2019. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem rosszak amiket leírtàl de azt pl nem gondolom, hogy a tejtermékekkel gond lenne. Persze egyéni tolerancia függvénye. És amúgy ízlés dolga is.

Én köretként nagyrészt zöldségeket eszem hús mellé, vagy pàrolva, vagy salàta formàjàban, vacsihoz simàn nyersen. Fehér lisztes tésztàt durum tésztàra cseréltem és egy adag csak 40 gramm, havonta csak kétszer szoktam enni. Krumplit úgyszintén. Abból egy adag 150-200gramm. Kenyérből csökkentett szénhidràttartalmút veszek ami nem dobja meg úgy a vércukrom és az inzulinszintem. Étolajat sertészsírra cseréltem, csipsz helyett olajos magvakat eszem ami tàpanyagokban gazdag, és nagyon finomak is:), cukros édességek helyett diabetikusak, szigorúan mértékkel.

Én ezeken vàltoztattam, és nagyon jó hatàssal vannak ràm. Az emésztésem is rendbe jött, mióta leàlltam az étolajjal. plusz szépen lassan mennek le a fölös kilók szenvedés- koplalàs nélkül. Néha eszem hüvelyeseket is. Jó a vàltozatossàg.

Régebben próbàltam bulgurt, kölest, zabot, egyéb hasonlókat, de nem ízlenek, még a rizst sem szeretem.

Ha neked bejönnek, mindenképp jobbak mint a finomlisztből készült dolgok.:)

2019. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Mit sűrítenél? Felesleges ezért plusz CH-t bevinned.

A fő irányvonal a párolt, grillezett/kevés zsíradékon sült húsok, tojás, plusz párolt/grillezett/nyers zöldségek vagy saláták legyenek. Itt a nyár kanaán van.

A rizs, burgonya sem ördögtől való, ha nem sok és megy mellé zöldségköret is. Meg este hanyagolod és nem eszed köretként, csak ebédre.

Inkább a lisztes dolgokat, cukrot kerüld.

Csokika, rágcsák, sütike, péksütik, kenyér, tészta, cukros lötyik.

A gyümölcsök is nagyon sunyi, alattomos ételek a magas cukortartalmukkal, főleg a dinnye, szőlő. Hiába egészségesek egyébként rost, vitamin, ásványi anyag, antioxidáns tartalmuk miatt. Itt is kell a tudatosság.

A tejtermékeket sem kell kiváltani növényi cuccokra, ha nem vagy tejfehérje érzékeny.

De pl. a tej magas inzulinválaszt vált ki, amire semmi szükség, főleg diétában.

2019. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
3. Válaszoló a legjobb. Egyetértek vele. És ne hagyd el se a tejet se a kenyeret. Azok ilyen divatdiéták, semmire nem jó. Teljeskiőrlésű lisztre és kenyérre voksolok :) tejbol annyi hogy alacsonyabb zsirtartalmu nem art
2019. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Sűrítèsre vettem dia welness 50% szènhidrátcsökkentett lisztet meg zèró6 lisztet aminek magas a rost tartalma

Fèl kilósak kb 2ezerből kijön a 2 liszt, na most ezt csak sűrítêshez használom főzelèkek stb... Îgy sokáig elèg ès magas rost tartalma miatt laktató ès egêszsègesebb lesz mint a sima fehèr lisztel

Egyèbkènt szerintem kb ennyi amit változtatni kell, kenyèrnek a spár teljes kiőrlèsü toast kenyerêt szoktam venni max 2dbot eszsm belőle de próbálom elhagyni a kenyeret amennyire tudom


Igazából szerintem nem kell mindent drasztikusan lecserêlned egêszsêgesebb verzióra mert igen sokszor az egèszsègesebb verzióba több kalória van ahogy írták is


Egyszerűen a mèrtèk a kulcs, de a fent említett lisztkeverêket èn csak ajánlani tudom ;)

2019. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!