Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A szénhidrátszegény diéta...

A szénhidrátszegény diéta tényleg halált okozhat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 12. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem, vagyis az átlagos embereknél nem.
2021. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem max. kevésbé lesz energiád, gyorsabban éhes leszel ha nem eszel szénhidrátot. Ennyi.
2021. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
A full keto diéta? Azt alapból epilepsziás gyerekek kezelésére találták ki, nem átlagos étkezésnek. Most nemrég kijött egy tanulmány (azt hiszem amcsi kutatás)ami szerintem növeli a rák kockázatát és még írták pár dolgot amit okozhat. Hogy ez mennyire igaz nem tudom
2021. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki meghal egyszer.
2021. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha valakinek szénhidrát-anyagcsere betegsége van, de nem tud róla és hirtelen váltással belekezd egy ilyen diétába, akkor tényleg okozhat mondjuk ketoacidózist, ami egy veszélyes állapot, de belehalni ilyen esetben szerintem nem szoktak, maximum kórházba kerülni. (Cukorbetegek belehalhatnak sajnos, de náluk más a kiváltó oka a ketoacidózisnak.)


Hogy milyen előnyös és káros hatásai vannak, arról folyik a tudományos kutatás és vita, még azért nem teljeskörűek az eredmények. De tényleg van, akinek segít lefogyni, meg segít elkerülni a vércukorszint ingadozását (így pont hogy később éhezik meg az illető, nem előbb). Ez egyénfüggő, valakinek beválik, valakinek nem.

2021. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Agyhalált, lásd schobert norbi
2021. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Dehogy, ez hülyeség. Évek óta kevés ch-t eszem, mégis élek.
2021. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

#7

Nem gondolnám, hogy kijelenthető, hogy a low carb étrend halált okozhat, de az elég nevetséges érvelés, hogy azért nem, mert te is élsz. :D

Akkor a cigi sem okozhat halált? Hisz én évek óta szívom, mégis itt vagyok. :)

2021. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
#7, #8, sokan keverik az "x-t okozhat" és a "100%-ban x-t okoz" eseteket. Pedig nem lenne olyan nehéz megkülönöbztetni. Talán az a lelki folyamat van mögötte, hogy ha megtudom, hogy az X dolog halált okozhat és én csináltam az X dolgot, akkor először megijedek, aztán megállapítom, hogy nem is haltam meg, és akkor úgy döntök, hogy vaklárma volt az egész, nem is okozhat halált. Pedig ez a következtetés téves, de mégis sokan beleesnek.
2021. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem okoz, nyugi.
2021. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!