Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak szénhidrát szegény étrenden?

Figyelt kérdés
Meddig tudtátok tartani, mit éreztetek közben, alakult-e ki inzulin rezisztenciátok vagy pajzsmirigy alulműködésetek?

2020. dec. 2. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Én kb. 5 éve kezdtem el, azóta is tartom, csak amióta lefogytam, kicsit többet eszek (szénhidrátból is). Eleve inzulinrezisztenciával és pm alulműködéssel kezdtem, mindkettő nagy mértékben javult tőle. A TSH-m normál tartományba került, az IR tünetek is csak akkor jelentkeztek, amikor pl. nyaraláson nem tartottam megfelelően a diétámat.

A közérzetem is jobb lett, sokkal nyugodtabb vagyok, mint előtte. Az első 1-2 hét volt kicsit nehéz, amíg a szervezetem hozzászokott az új makrókhoz, "lejöttem" a cukorról és a finomított szénhidrátokról, és kialakult az új táplálkozási rutinom.

2020. dec. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
22. hónapja csinálom, -72 kg eddig. Sok pozitív hatása van, a pm alulműködésem és az IR is jobb lett ( gyógyszerek nélkül), a PCOS is javult, a petefészek cisztáim felszívódtak, megszűntek a falásrohamaim és a szénhidrátfüggőségem is, valamint sokkal könnyebb már a mozgás, napi fájdalmakkal éltem de ezek már nincsenek. Még -33 kg kell a célomig. Nekem most már ez az életmódom.:)
2020. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Akinek ilyen problémája van, ezt az étrendet a normál testtömeg elérése után is tartania kell, különben visszahízik.

Nem egy pillanatnyi fogyókúrácskának, hanem egy életformának kell tekinteni.

Én IR-es vagyok. “Ajándékba” kaptam a felmenőimtől a húgommal és az összes unokatestvéremmel együtt, szóval nekem nincs más választásom, ha nem tartanám a diétát, akkor visszahíznék.

5 éve tartom a súlyomat, jobban érzem magam, mint valaha, és mivel tényleg nagyon alacsony a szénhidrát bevitelem, az IR-em valószínűleg nem súlyosbodik, és cukorbeteg sem leszek, mint anno a nagymamám, aki viszont nem volt hajlandó változtatni a hagyományos, megszokott étkezésén.

Ha egészséges akarok maradni, nem hagyhatom abba a diétát SOHA. Márpedig így lesz, már máshogy nem is tudnám elképzelni a táplálkozásom, szeretem azokat az ételeket, amiket fogyaszthatok, így ez már az életem része.

2020. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az úgy elég intenzív fogyás :) miből állnak az ételeid?
2020. dec. 5. 17:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!