Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Csökkentett/alacsony szénhidrá...

Csökkentett/alacsony szénhidrátú ételeket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem el ezt a diétát és még nem nagyon tudom miket kellenne enni és miket nem, utánna néztem és meg is tudtam jó sok mindent, viszont szeretnék hallani saját tippeket. Kérlek csak olyanok írjanak akik tapasztaltak a témában.

2021. okt. 1. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem az vált be ha konkrétan csökkentett ch értékű ételt eszem, hanem dietetikussal kiszámoltattam mennyi minimum ch kell a fogyásomhoz(130), és mindent eszem, ami abba belefér.


Az én módszerem, hogy a tányért 3 részre osztom, és ebből a legkisebb rész a ch. De nagyon figyelj oda, a zöldségekben is bőven van, ezt se felejtsd el beleszámlni.

2021. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Én lowcarb étrendet követek. Most már több mint 2,5 éve.

Rengeteg zöldséget eszem, húsokat, tojást, olajos magvakat, tejtermékeket fogyasztok, némi szénhidrátcsökkentett kenyeret- tésztát, és még pár kiegészítőt.

Igazi életmóddá vált, és nagyon jól érzem magam. Le is fogytam már.:).

Természetesen rendszeresen sportolok is, heti 10 órában.

2021. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem feltétlen kell törekedni arra, hogy alacsony szénhidrát tartalmú ételeket egyél. Mármint, persze ha akarod, csináld, de szerintem mivel az elején vagy még, szerintem előbb a kalóriaszámolással ismerkedj. Mármint, ha van valami konkrét okod, hogy miért így akarod, akkor érthető, viszont nekem ez a kérdés azt sugallja, hogy szerinted ahhoz, hogy fogyj, kevés szénhidrátot kell bevinned. Ami pedig nem igaz. Bármit ehetsz, amit akarsz, a kalória a lényeg. Szóval most nem azt mondom, hogy egyél pizzát egész nap, viszont na, nincsenek ilyen "miket kellene enni és miket nem". Mindent lehet enni. De amúgy fehér kenyér helyett ajánlom pl. a purpur kenyeret, kb. fele annyi szénhidrát van benne. Akkor hús, tonhal, bab, tojás, zöldség.
2021. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
3. Nehéz lett volna csak a konkrét kérdésre válaszolni.
2021. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Túró, joghurt, tojás, avokádó, piros gyümölcsök, olajos magvak (tokmag dio mogyoro mandula kesudio)

Bacon, bármilyen hús, mindegyik sajt


Szerintem nézz ketos recepteket és onnan ihletet kapsz. Persze ott kb semmi cht nem esznek de hozzávalókra ad ötleter.


Arra viszont figyelni kell, hogy az alacsony ch vagy magas feherjevel vagy magas zsirral jár. Általában zsírral. És a zsíros ételek sokkal kalóriadúsabbak, könnyű túl sokat enni belőlük

2021. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Előttem leírták + halak
2021. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Virslibe szinte 0 a szenhidrat, es pl sajt
2021. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!