Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy lehet szénhidrát és...

Hogy lehet szénhidrát és zsírcsökkentett étrendet összeállítani úgy, hogy minimum 1200 kalória legyen a limit?

Figyelt kérdés

Triglicerid diétán vagyok. A koleszterinem jó, így elsősorban szénhidrát diétán kell lennem. A koleszterinemben bár a HDL/LDL arány jó, de a HDL minimálisan a határéték alatt van, az LDL pedig minimálisan felette.

Képtelen vagyok az 1200 kalóriát elérni, de úgy érzem, hogy elég, amit eszem. Baj, ha zsír átlendül számmított értéken? A zsírok inkább halból, olívaolajból, zabpehely és társaiból, dió-mandulából származnak, de van benne állati zsír is minimális mértékben, pl. natúr joghurt, light mozzarella, Cottage chees, csirkemell. Ha letekerem a napi 40 perc, egy órámat közepes tempóban, akkor végképp halál, nem megy az 1300-14000 kalória, amit úgy el kellene érnem. Zöldséget is minden étkezéshez eszem, illetve ebédhez komoly mennyiségben köretként. Legalábbis szerintem. Tésztafélét, kenyérfélét alig eszem, a szénhidrát főként zöldségből, gyümölcsből, zabkorpából zabpehelyből, lenmagpehelyből származik. Néha barna rizs, bulgur, hajdina, köles. Nem tudom, mit tegyek. Van még két hetem a kontroll laborig, addig szigorú diétát kell tartanom. Ez összesen 3 hónap. Eddig fogytam 5 kilót. Kifejezetten kövér nem voltam, inkább hasi zsírom volt, amiből ment is le szépen. 167/67-ről indultam. Ötletek?



#szénhidrát diéta #Triglicerid diéta
2021. nov. 18. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyél pár szem diót,nem lesz bajod ha túlléped a zsírbevitelt ha az jó zsírból származik
2021. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, diót, mogyorót, mandulát, pisztációt szoktam enni pár szemet, de ezt is "zsírlimiten" belül. Tény, hogy a diétám első sorban szénhidrát megszorítás kell legyen és másodsorban zsír (mivel a koleszterinem összességében rendben van), így hát akkor nem gond, ha jó zsírból kicsit többet fogyasztok a kalórialimit eléréséhez? Szuper, köszi.

Állati eredetű dolgokat is kell ennem a fehérje miatt. Tudom, lehetne pótolni mindeféle porokkal, de azt nem akarom. Ha jó lesz a trigliceridem, akkor könnyebb lesz, "csak" a brutál szénhidrátbombákat kell elhagynom, ami ide vezetett. Édesség hegyek, péksütik, fornettik, pizzahegyek, sok tésztaféle, chipsek, rágcsik. Normál étkezéssel és mozgással már szerintem szinten fogom tudni tartani magam.

2021. nov. 18. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:

A husokat kiegészíteném tejtermékekkel. Kefir, joghurt stb, a natur változattal

A gabonákból ennék bulgurt, kölest stb mert vizesebb mint a rizs, tehát soknak fogod érezni, de kevés a ch

A legjobb barátod meg a túró és a sovány sonkák. Legywn az az étkezés középpontjában és azt egészítsd ki massal (ízekkel, pl cukromentes szörp )

De igazából ezeket te js kb leírtad, tényleg elég ljmitáltak így a lehetőségek. Amit még tudok ajánlani hogy kicsit szánj több időt ételkészítésre és egyél nagyon finomakat. És akkor többet tudsz. Pl túrókrém helyett csinálsz egy túrós kevert sütit, citromlé, túró, édesítő, zab kevés tk liszt.

Szerintem kísérletezz kj magadnak ilyen kulcsrecepteket amiket nagyon szeretsz


És azt tartsd észben hogy inkább az arányt nézd mint a grammot, tehát nyilván 2000 kcalból a ch csokkentett dietaban tobb gramm szenhidrat van mint egy 1200 kcalosban. Szoval eleg ha szimplan tobbet eszel

2021. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amiket szénhidrát bombaként felsorolsz, azok nagy része több zsírt tartalmaz, mint ch-t. :)
2021. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Kó ötlet, hogy inkább az arányokra figyeljek és ne a grammokra. Igazából jókat eszem, mindig kitalálok "izgalmas" dolgokat. Kedvencem a csirkemell/sovány marhasonka tekercs, amiben cottage chees van, különböző fűszerekkel. Ehhez eszem tk. pirítóst, kevert zöldsalátát, paradicsomot, parikát. Tök jó vacsi. Néha megy hozzá 2 lágytojás. Mondjuk azt inkább reggelire. Arra figyelek nagyon, hogy a szénhidrátok semmiképpen ne iylenekből álljanak, hogy lángos, pizza, finomított lisztből készült tésztafélék, cukros üdítők stb. Sütik nem igazán hiányoznak, mert az ilyen "száraz" sütiket sose szerettem igazán, inkább csokis voltam, illetve krémes, marcipános, cukormázas (mignon) cuccokat nyomtam. Nutella, tejkaramella, kókuszgolyó, kóla, ilyesmik. Na, ezeket hanyagolom, a zsírok sem zaklatnak fel annyira, mert elsősorban nem ez a probléma, illetve, ha "jó" szír, amit bejuttatok a szervezetembe, az nem olyan para. Pl. halak, olajos magvak. Szénhidrátok közül is van egy csomó dolog, ami szénhidtárbomba ugyan, de hasznos, és segít a vérzsírok csökkentésében. Zabkorpa, lenmagpehely pl.
2021. nov. 20. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!