Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 2 hete kezdtem el a 160gramm...

2 hete kezdtem el a 160gramm szénhidrát diétát, mikor indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

Direkt nem akartam hetente méregetni magam, úgy gondoltam havonta egyszer fogom, de elkapott a kíváncsiság és elkeserített amit láttam, bár be kell valljam valószínűleg a mérleg is rossz, mindenhol mást mér... :)

150 kiló vagyok, egyelőre csak az étrendemen változtattam, most fogok bele a tornába is mellé. Tudom hogy a 2 hét nagyon kevés, most próbálom belőni hogy mindig ugyanazon a ponton rakom le a mérleget, hátha így pontosabb képet ad.

Lehetséges hogy 2 hét alatt nem igazán indult be a fogyás? Nálam is a heti 1 kg kéne, hogy legyen a cél, vagy nagyobb testtömegnél máshogy működik?



2021. nov. 15. 05:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Több hónap. Türelem. Baltával nem lehet kilókat lefaragni.
2021. nov. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

150kg-al ne tornázz, elég ha sétálsz egy órát. A fogyás valószínűleg beindult, ha megfelelő kalóriát találtál el.

A mérleget nem érdemes több helyen használni, nem baj, ha nem pontos a tendencia a lényeg, mindig egy helyen lerakva mérd.

2021. nov. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát a 160 gr szénhidrát, az nem csodaszer.

Meg lehet enni 10.000 kalóriát is simán úgy, hogy csak 160 gr szénhidrát legyen benne.

Össze kellene egy héten át számolnod, hogy mennyit eszel összesen.

Illetve, mint mond az orvosod? Mert ekkora túlsúllyal nem a saját fejed meg netes irományok, hanem orvosi felügyelet és tanács alapján kellene diétáznod.

Ha jól van beállítva az étrended, akkor már az első 2 hétben is kellene fogynod, mindenféle mozgás nélkül, sőt, pont az elején kellene többet fogynod.

én 130-ról indultam, az első hónapban 8 kg ment le, aztán 30 kiló mínuszig kb. havi 3-4 kg, utána már kevesebb.

2021. nov. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az orvos témát hagyjuk inkább, nem sok tájékoztatást kaptam, így próbáltam több helyről, illetve hasonló kaliberű ismerősömtől összeszedni a dolgokat.

160 gr CH-t és 2000 KCAL-t próbálom tartani. Inkább a kalória a neccesebb, de már rájöttem, hogy a sajt a ludas :) Applikációban vezetem mikor mit és mennyit eszek, mérlegen mérek mindent amit kell, így könnyebb számolni és nézni z étkezéseket.

Van táblázatom napi 5 étkezésre lebontva, mikor mennyi és milyen típusú CH-t ehetek, ezt nagyjából tartom is. Ezért is estem kétségbe, hogy 2 hét és semmi.

Munkát is váltottam, eddig ülő munkát végeztem, most némileg "futkosósabbat", napi 10.000 lépés a limit.

2021. nov. 15. 07:41
 5/13 anonim ***** válasza:
2021. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem próbáld ki, hogy centiben méred magad, az sokszor reálisabb képet ad. Illetve a heti mérlegelés azért sem jó, mert napi szinten tud az ember pár kilóval több vagy kevesebb lenni, attól függően, hogy mennyi vizet tart vissza a szervezete/mikor volt wc-n az illető.

Ha ragaszkodsz a mérleghez, akkor szerintem nézd meg magad mondjuk minden hónap 1-én és az alapján vondd le a következtetést, hogy működik e a diéta vagy sem.

Kitartás, sikerülni fog!

2021. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom milyen magas vagy, de lehet a kcal sok. Ekkora súlyból két hét alatt bizony több kilós fogyás lehetne (amiből 2-3 kg víz és 1-2 kg zsírból megy. Utána amíg aránylag nagyon nagy a plusz súly, addig gyorsan megy (akár 1.5 kiló két hét alatt)


Ahol elcsúszhat

- hiába a ch számolás ha sok a kalória (mondjuk ekkora tulsullyal 1800 alá még tuti nem mennek, simán lehet a 2000 reális ha 175-180 cm vagy

- a kalóriát tuti jol szamolod? (Pl ha rendelsz vagy akár csinálsz pl pörköltet és csak beíros hogy egy tányér pörköltet ettél, akkor lehet nagyon pontatlan. Az én csirkepörköltemben 89 kcal/100 gramm van, egy éttermiben akár 250ocal/gramm. Nálam egy tányérnyi max 150 gramm, másnak 500 gramn. Ez akár ezres nagyságrendű eltérés is lehet (sarkított példa)

- nem is érzed magadon vagy látos magadon a fogyást? Nem a mérés colt rossz? Tehát előtte és utána is úgy mérted, hogy reggel, wc után, evésivás előtt, ugyanott, ugyanabban a ruhában? Több kiló lehet a reggeli és délutáni súlyunk között


Ha ezek alapján mindent jól csináltál akkor passzoloj



És saját talasztalatbol javaslat hogy mérd le a körméreteidet (ugyanúgy reggel stb), mell, has, kar, comb, vádli, csukló, boka, fenék, csípő. Mind kieresztve, mind vízszijtesen, mind közepeaen lazán. És ha a mérlegelés valamiért nem stimmel (akár pl csak izmosodsz és azért), de érzed hkgy fogysz, ott lesz a bizonyíték. Nekem az első 2 hónapban centikből is nagyon látvánsosan ment le

Hajrá

2021. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Leget kevesebbet egetsz mint 2000kcal 🤷‍♂️
2021. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem úgy mérem a kaját, holnap 1 tányér, mindent grammra mérlegelek, így szerintem elég pontos a számolás. Valóban a kalóriánál csúszott el a dolog, mostmár arra is jobban odafigyelek, 2000 fölé nem megyek.

Biztos hogy ment le valamennyi, érzem magamon, mostmár bejelöltem hol fogom mérni magam, havi 1szer :)

Utolsó válaszolónak: nem, valóban nem sportolok annyit, hogy lemozogjak 2000 kalóriát, de 150 kilósan lehetetlen is. Nek tudom eddig mennyi szénhidrátot és kalóriát vittem be egy nap, de már azzal hogy ennyire odafigyelek is KELL hogy fogyjak.

2021. nov. 17. 18:36
 10/13 A kérdező kommentje:
*hogy 1 tányér. Nem holnap... :)
2021. nov. 17. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!