Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A 160g szénhidrát diétáról...

A 160g szénhidrát diétáról miért nem találok angol cikkeket?

Figyelt kérdés
Orvos javasolta ezt a diétát, és magyarul rengeteg infót találtam, de amikor nemzetközi recepteket akarok keresni, akkor semmit nem találok. Akárhogy írom be angolul, egyszerűen semmi. Csak nálunk divat ez a szigorú szénhidrátszámolás, vagy miért van ez?

2021. okt. 3. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 160 grammos magyar módszer. A cukorbetegek külföldön is számolnak.
2021. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
"Low carb diet"-ként keresd. Nem feltétlen 160-nal számolnak. Többnyire a helyi étkezési szokásokhoz igazítják.
2021. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Ne low carbot keress, az más. Talán a carbohydrate counting diabetes lesz a legközelebb. A low carb annyira alacsony szenhidrátra mehet, hogy sosem fogod megenni belőle a 160 grammot. Vannak magyar 160 grammos IR-es fb csoportok, ott rengeteg kompatibilis receptet találsz. Ezen felül ehhez a diétához kell dietetikus, mert elvileg személyesen rád kell szabni, hogy kb 120-200 gramm között mennyi kell neked. (A 160 csak a leggyakoribb, általános érték)


Amúgy ez tényleg magyar "fejlesztés", nem is biztos, hogy találsz külföldi receptet ami biztosan jó, mert a gyors/lassú felosztása tapasztalati alapon jött, külföldön meg mást használnak. Külföndön ilyesmi csak a cukorbetegeknek van, itt meg IR, fogyókúra, minden.

2021. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
160-nál érdekesebb azért lejjebb menni szerintem
2021. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert angolszász területeken nem metrikus rendszert használnak, így pl. 90-60-90-es méretről se nagyon lesz angol nyelvű cikk.
2021. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt magyarázom már egy ideje, hogy egy külföldi dietetikus kiröhögné a nagy 160 g-os diétát.
2021. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

160g ch ez magyar divat. és ez közepes ch bevitel, a lowcarbhoz semmi köze nincs.

Normális dietetikus ( ami ritka) személyre szabottan, állapotfüggő mértékű ch-t javasol.

Én ennek kb a felét eszem, többre semmi de semmi szükségem nincs, jól érzem magam és még le is fogytam:)

És ezzel NEM azt mondom, hogy neked is jó a lowcarb ( 100g alatti napi ch), csak annyit, hogy a 160 g ch NEM mindenkinek jó, és ha soknak hat, nem érzed jól magad vele akkor felesleges erőltetni!

2021. okt. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!