Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mitől lehet remegés?

Lillaa3 kérdése:

Mitől lehet remegés?

Figyelt kérdés
3napja fogtam neki a cukor és szénhidrát mentes diétának, de ma reggeltől remegek és kicsit homályosan is látok. Előtte mondhatni jó magyarosan ettem és a cukrot is faltam.. a hirtelen megvonás lehet a ludas szerintetek, vagy ez más lesz?

2022. jan. 7. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ettől!


[link]


"Mit érzünk alacsony vércukorszint esetén?

A szervezetünk mintegy vészreakcióként figyelmezető jelek sorozatát indítja el, hogy tudjunk tenni a kórosan lecsökkent cukorszint ellen. Kínzó éhségérzés lép fel, szívdobogás, izzadás, remegés kíséretében. Idegessé és ingerlékennyé válunk. Ha hosszabb ideig nem jutunk táplálékhoz, a panaszok súlyosbodhatnak."

2022. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Ez a diéta hülyeség. A szénhidrát nem ellenség. A mennyiségre kell figyelni, de amúgy lehet cukrosat is enni, csak na, figyelni kell a mennyiségre, főleg a cukros üdítők, meg az ilyenek tartalmaznak nagyon sok cukrot, de érdemes minimalizálni, ahogy azt is, ha rengeteg édességet eszel egy nap, de teljesen kizárni nem kell. Főleg így egyik napról a másikra. Ez nem így megy. Ha eddig olyasmit ettél, akkor fokozatosan csökkentsd, nem lehet az ilyesmit egyik napról a másikra elhagyni.
2022. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

2: nem is értem, miért mennek így neki egy extrémdiétának tök tudatlanul, mint tót az anyjának....?? :-DDD

A szénhidrátra egy csomó szerv működéséhez szükég van.


Nem nullára kell csökkenteni, hanem mértékkel fogyasztani!

2022. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Ez a szénhidrát diéták bazdmeg felkurnak.. Semmi köze nincs a fogyáshoz de legalább elajulsz mert nem viszed be. Számold ki a kalóriádat ennyi kell a fogyáshoz nem ilyen uber faszsag diétákat követni
2022. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

A szénhidrátra szukseged van. Csak az agy mukodesehez napi 130 grammra.

A remegést kiválthatja annak a hiánya is illetve a túl kevés kalória is (nekem mindig akkor volt mikor túl keveset ettem és hixeg volt vagy kimerült voltam)

Tessék szénhidrátot enni. A fogyás nagyrészt a kalóriákon múlik, tehát amiatt felesleges a szénhidrátot kiiktatni. Igazából a cukorbol is mehet napi 20-30 gramm teljesen egeszsegesen. A szénhidrat nelkuliseg viszont kifejezetten egeszsegtelen. Egyszer ki akartam.probalni de a dietetikusom eltiltott



A homalyos latas nekem olyankor van amikor ehgyomorra kardiozok. Hogy ne legyen rogton utana megeszem 6 szolocukrot hogy gyorsan feltoltodjon a testem. Ezt az edzom javasolta es miota betartom nincs ilyen gondom.


Szóval nem attol van hogy hirtelen kevés a szénhidrát hanem attol hogy nincs.

2022. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2022. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fordítva ez a helyzet. Nem vonom meg magamtól a ch-t, csak figyelek a mennyiségekre. Ha nagyobb mennyiségű, ch-ban gazdag ételt viszek be, akkor jelentkeznek ezek a tünetek: szívdobogás, izzadás, remegés.
2022. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Ésszel az ilyen diétákkal!
2022. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen ch mentes a diétád ha jól értem?Húha az nem túl jó

Nem egy okos dolog így nekiesni a dolognak

Ch-nak egyél zabkását mert az lassú felszívódású ch és így nincs rosszullét mert a test működéséhez kötelező a ch fogyasztása és a cukor is persze csökkentett mennyiségben

Így ne csináld mert nem lesz jó vége

Pl le is fogysz mondjuk így de mikor visszatérsz a rendes étkezéshez akkor a jojo effektus szépen befigyel és nem fogsz neki örülni

Lassú felszívódású ch és csökkentett menniységű cukor a jelszó és a napi kcal szükségletet kiszámítani és sportolni kell,rengeteg vizet inni és nem marad el a siker de így ahogy te csinálod semmi jóra ne is számíts mert úgy xar ahogy van

2022. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Nincs olyan hogy szénhidrátmentes diéta. Szénhidrátcsökkentett illetve ( lowcarb) diéta van ami nagyon jó tud lenni ha ésszel csinálják nem nulla tudással.

Nekem pl kifejezetten a lowcarb étrend jött be életmódszerűen, 80-90g szénhidráttal. Azóta szépen lefogytam nem törnek rám végre éhségrohamok és jobban érzem magam mint valaha.

Az egy baromság, hogy 130 meg mittudomén mennyi ch kell, egyáltalán nem kell ennyi, nem szükséges mindenáron.

Ha hasonló étrendet akarsz tartani nézz utána hogyan kell helyesen alkalmazni.

Vagy az energiabeviteled is túl alacsony lett a ch csökkentésével, amit kompenzálni kell.

Vagy szimplán a finomított szénhidrátok megvonása miatt elvonási tüneteid vannak. Az ilyesmi pedig előfordul, ettől semmi bajod nem lesz, elmúlik. Nekem kb 1 hétig tartott az életmódváltás után. Azóta semmi bajom.

Nézz utána mi a probléma.

2022. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!