Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Okozott valakinek szédülést,...

Okozott valakinek szédülést, remegést a túlzott kalóriadeficit?

Figyelt kérdés

2.5 éve életmódot váltottam, személyi edzőhöz járok azóta is, (eddig minusz 29 kg) aki ellenőrzi az étkezésem is

Az elején volt hogy zsibbadtak a végtagjaim, sokszor hirtelen leeset a vérnyomáskm, szédültem és egyszer elájultam. Miután az edző szerint túl keveset ettem és növeltem a kalóriát, addig ez mind elmúlt.

Kb egy éve újra előjöttek a tünetek, akkor rendben volt a diétám mindenki szerint, nem volt draszrikus változás.

Az utobbi 9-10 hónapban nagyrészt stagnáltam, a dietetikus által kiszámolt 1350 kalóriát (150 cm alatt vagyok, azért ilyen kevés) csak kb tartottam, a random falatokat nem írtam, zöldségeket se mértem grammra. Semmi baj nem volt, de nem is fogytam kulonisebben (egy honap alatt fél kilo)

Két olyan hullám volt amikor elkezdtem nagyon szigoruan tartani es fogytam is, tempósan (havi 1.5 kg). Viszont mindig az lett a vége hogy előjöttek a szédülések.

Ami viszont furcsa higy most karácsonykor megeszem 2000 kaloriákat, és ugyanúgy vannak tüneteim. Viszont általában heti 2 súlyzós edzésem van, most meg beiktattam második hete 2 kardiót is . Ezért nem tudom hogy akkor a túl nagy deficit okozza vagy sem. Egyáltalán összefüggés van e az étkezéssel.

Köszi ha eddig elolvastad.

A kérdésem hkgy tapasztalt e valaki hasonló tüneteket és kiderült e hogy köze van e az étkezésekhez.

148 cm, 66kg, 27 testzsir%, 23N


2021. dec. 28. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Biztos, hogy köze van az étkezéshez. Ezek a tünetek (szédülés, remegés) mind az alacsony vércukorszint jelei. A nagy vércukorszint-ingadozásnak a hátterében pedig inzulinrezisztencia, kezdődő cukorbetegség állhat. Az sem jó, ha rendszertelenül/keveset eszel és az sem jó, ha túl sokat (az inzulinrezisztencia miatt több inzulint kell termelnie a szervezetednek, és ez étkezés után pár órával megint csak túlságosan lecsökkenti a vércukrod). Állj le a sok szenhidráttal, térj át zöldségekben gazdag étrendre, megelő fehérje és zsírbevitellel. Tartsd a diétát tehát, nem véletlenül kaptad a dietetikustól. Kérj a háziorvosodtól laborbeutalót.
2021. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, ha van másnak tapasztalat az is jöhet. Kiegyensúlyozott, zöldségdús, komplex szénhidrátokban és sovány fehérjékben gazdag étrend az pipa


A vércukorszintre nem gondoltam, fél éve tökéletes volt a laborom ßs azt hittwm ha már vegre sovány meg egészseges vagyok akkor tuti nem pajzsmirigy vagy inzulin dolog. De jó hogy mondod, kérni fogok beutalót és kivizsgáltatom, hátha ez áll a háttérben

2021. dec. 28. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az egy dolog, hogy fél éve tökéletes volt a laborod, de a jelenlegi súlyoddal egész biztosan nem vagy sovány, és írtad hogy karácsonykor megeszel 2000 kalóriákat, az gondolom nem zöldségből jött össze
2021. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rosszul gondolod, nagyrészt halból, zöldségből, zabból, kölesből, magvakból
2021. dec. 28. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:
1300 kalória az lószr... Már ne is haragudj, az egy kómában felvő embernek talán elég.
2021. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 T.Fecó válasza:
Velem is egyszer előfordult a munkahelyen, nem tudtam mi az, alig bírtam felmenni a lépcsőn,olyan erőtlen lettem, tök gáz volt. Ettem pár falatot, meg egy kis szőlőcukrot és 5 perc alatt elmúlt. Azóta odafigyelek, hogy ne legyek sokáig éhgyomorral. Szóval a vércukor volt.
2022. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!