Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Igaz-e, hogy a szénhidrát...

Igaz-e, hogy a szénhidrát visszafogása a laposabb has titka?

Figyelt kérdés
Természetesen edzés mellett.

2022. jan. 20. 16:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
OK, tényleg biztosan nem fog ártani. Hajrá! :)💪
2022. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
10%
A paleolit diétára kell áttérned, akkor se cukor, se tészta, se tej. A napraforgóolajat is elfelejthetnéd, helyette olivával, disznózsírral vagy kókuszolajjal főzz.
2022. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem igaz. Edzést pedig kimondottan támogatja a szénhidrát. Mondjuk olyanokat, mint súlyzós edzés, intervallum-kardió.


Ha nem eszek elég szénhidrátot, gyenge vagyok. Én zsíron nem tudok élni


Annyi van, h a SOK szénhidrát valamiért vizvisszatartást tud okozni a bőr alatt egyeseknél. De ezt csak az veszi észre aki nagyon fitt , ilyenkor kevésbé lesz kockás a hasa


30F

2022. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
A szénhidrát az egyik legfontosabb makrotápanyag a fehérje és a zsír mellett. Elengedhetetlen. Fogyasztásának mértéke az ideális kalóriamennyiség és a fehérjemennyiségtől függ.
2022. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
59%
Nem.
2022. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Fontos a szénhidrát, de nem mindegy milyet viszel be a szervezetbe. Ha szereteted a tésztát /kenyeret nem feltétlenül muszáj le mondani róla, de én a helyedben teljes kiörlésüre cserélném és a fehér lisztet/cukrot is tiltanám az étlapról. Nekem annó ez vált be, na meg hogy fel osztottam miből mennyit eszek. Sosem voltam a mindent grammra pontosan lemérő, makrókat számoló típus. De pl egy közepes nagyságú tányért vizuálisan el osztol és pl fele zöldség, negyede szénhidrát (bulgur, barna rizs stb), másik negyede pedig fehérje forrás az úgy sokat segít és hosszú távon megszokássá válik
2022. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem száműzném, az nagyon nagy lemondás lenne. Kb. mint a #16 által leírtak.
2022. jan. 20. 22:27
 18/21 anonim ***** válasza:
23%
Én a helyedbe elhagynám a lisztes élelmiszereket. Semmi tészta és kenyér, ha tk. ha nem és ez inkább gyökérzöldségekre állnék át. Gabona-féléket sem ennék (kivéve talán a zab, annak pl. minimális a glutén-tartalma is és sok beta-glükán van benne, amit imád a bélflóra), viszont a hüvelyeseket megtartanám, mert jó rost és protein források. A húst én sem nyomatnám, viszont a tonhal és tejtermékek jók (bár én nem fogyasztok tejtermékeket, mert a bőröm nem bìrja, csak néha kefirt). Szerintem így menni fog! Emellé még beiktathatsz időszakos böjtöt, és garantált a siker!
2022. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#18 köszönöm szépen, úgy legyen! :)
2022. jan. 21. 12:40
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gluténérzékeny, felesleges elhagynod teljesen a tésztát és a kenyeret. Változatos étrendbe simán beilleszthető mindkettő. Az időszakos böjt sem való mindenkinek, miért kell agyatlanul ajánlgatni?
2022. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!